המלצות ספרים - סקירות וביקורות


ברוכים הבאים לאתר הסקירות שלי. לפרטים ויצירת קשר נא לפנות לגדי איידלהייט [email protected]
מעונינים לקבל את כל הסקירות? הצטרפו לערוץ הטלגרם של ספרים מומלצים!

אל עמוד הימיני – הרפתקאות ספרית רימונים 1

26 באפריל 2015 גדי איידלהייט

הספר פותח סדרת ספרים חדשה המיועדת לילדים דתיים בגילאי ב-ה ועוסקת ברבנים מהעבר. מבנה העלילה הזכיר לי מאד את הסדרה המצליחה מנהרת הזמן של גלילה רון פדר (שכבר מזמן עברה את ה-60 כרכים ועוד היד נטויה). שני ילדים, בן ובת, נשאבים בצורה מסתורית לעבר ופוגשים שם דמויות. בסדרה זו הכל מתרחש בספריית המושב המוזרה עם הספרן שותף הסוד, ומעט כמו באגרות הרבי מלובביץ, בעמוד שפותחים (אם זה הספר הנכון), לשם נשאבים. הספר הראשון עוסק ברב שאול ישראלי ובספרו עמוד הימיני.

הדמויות לא מאד מוכרות. גם אני כמבוגר לא ידעתי כמעט דבר על הרב שאול ישראלי ולמרות שהספר נחמד ומזמין, נראה שיש בו מגמה של אובר-דידקטיות. אפשר היה לפתוח בדמויות יותר מוכרות ובאופן כללי לעסוק יותר בעלילה ובמתח  מאשר בניסיון ללמד ולחנך. כדאי לעקוב אחרי הסדרה ולראות איך היא תתפתח.

באדיבות ההוצאה מספר עמודים לדוגמה מהספר

Download (PDF, 928KB)

הרפתקאות ספרית רימונים עמוד הימיני - כריכת הספר

הרפתקאות ספרית רימונים עמוד הימיני

הרפתקאות ספריית רימונים 1 – אל עמוד הימיני
מאת: יקהת רוזן
איורים: הדס חורי
הוצאת אלומות ואור עציון

מגב הספר

“הִרְגַּשְׁתִּי שֶׁאֲנִי נִשְׁאָב בְּכֹחַ! הַסִּפְרִיָּה הִסְתּוֹבְבָה בִּמְהִירוּת מִסְּבִיבֵנוּ, הַשֻּׁלְחָנוֹת נִרְאוּ כְּמִתְעוֹפְפִים, הַכֹּל הִתְעַרְבֵּב, וְהִרְגַּשְׁנוּ כְּאִלּוּ אֲנַחְנוּ נִשְׁאָבִים כְּלַפֵּי מַעְלָה! לְאַחַר כַּמָּה שְׁנִיּוֹת שֶׁל מְעַרְבֹּלֶת מְהִירָה הַכֹּל נֶעֱלַם מִסְּבִיבֵנוּ. וְאָז נָחַתְנוּ בְּמָקוֹם זָר וְחָשׁוּךְ…”

כבר שנים שאורי מרגיש שבספריית המושב מתרחשים דברים משונים. מנהגי המקום זרים ומוזרים, קולות בלתי מזוהים בוקעים ממנה, והספרן נעלם ומופיע ללא סיבה נראית לעין. אורי חושש מהנעשה בספרייה ומעדיף להתרחק ממנה. עד שיום אחד נאלץ אורי לבקר בספרייה כדי לקחת משם ספר. הוא לוקח כתגבורת את יעל אחותו, ושניהם נחשפים לסודה של הספרייה…
בעזרת דפדוף בדפי הספרים מובילה אותם הספרייה לתקופות קדומות ולמפגשים מפתיעים עם מחברי הספרים והדמויות המוזכרות בהם.
בספר “אל עמוד הימיני”, יפגשו אורי ויעל דמות מסתורית, ואט אט יחשפו את עברה, את דרכה ואת השפעתה לדורות. בדרך רצופת הרפתקאות יכירו הילדים את מחברו של הספר “עמוד הימיני”, הלוא הוא הרב שאול ישראלי זצ”ל, יחוו ביחד איתו את מסלול חייו המיוחד, ואפילו יטעמו את דרכו בפסיקת ההלכה. בדרכם יפלו גם הם בשבי הפולני, יילחמו באויב הערבי במלחמת השחרור ויחושו את מוראות התקופה.
“המסע אל עמוד הימיני” הוא ספר ראשון בסדרת “הספרייה הקסומה”, הסדרה אשר תפגיש את הקורא עם הקסם שבספר ועם המחבר עצמו. זוהי לא עוד סדרה על גדולי ישראל, אלא מסע חדשני ומרתק אשר יכניס את הקורא בעצמו לתוך אותן הדמויות רבות ההוד, אשר ניזונים אנו מיצירתם ופעלם עוד שנים רבות לאחר הסתלקותם.

 

No Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *