המלצות ספרים - סקירות וביקורות


ברוכים הבאים לאתר הסקירות שלי. לפרטים ויצירת קשר נא לפנות לגדי איידלהייט gadieide@yahoo.com

חודש הקריאה 2013

8 במאי 2013 גדי איידלהייט

חודש הקריאה מרחיב את אירועי שבוע הספר משבוע לחודש שלם ומתבטא באירועים שאינם מכירות של ספרים, אלא בחשיפה של ספרים, ספריות וסופרים לקהל הרחב. במסגרת החודש עשרות הרצאות בכל רחבי הארץ (בניגוד לירידים שהינם רק בערים הגדולות), טיולים בעקבות ספרים וסופרים, מפגשים עם סופרים בבתי קפה על קפה ועוגה ועוד.

המידע כאן הינו מידע חלקי ונלקח מתוך אתר הספרייה – ישראל קוראת, המרכז את כל הפעילות. יש עוד פעילויות רבות והאתר מתעדכן באופן שוטף. מומלץ מאד לבקר באתר ולהתרשם וכמובן למצוא פעילויות קרובות לבית (ויש!) ולהשתתף.

אירועי “תיקון ליל שבועות” נערכים בסמוך לשבועות (חלקם כמו בנתניה בשבועות ממש )

רשימת אירועי תיקון ליל שבועות: 

אזור המרכז
אבן יהודה שני 13.5 20:00 ד”ר יצחק בנימיני בליווי מוסיקלי 09-8999788
בית דגן שני 13.5 20:30 מיכה שיטרית ומאיר בוזגלו 03-9603667
בת ים שלישי 7.5 20:00 הסופרת יהודית רותם והמוסיקאי אסף רוט 03-5526385/6
גבעתיים שני 6.5 20:00 הרצאה של פרופ’ יאיר זקוביץ’ בליווי הזמרת שולי קורן 03-6720444
גני תקווה שני 13.5 20:30 ד”ר דרור פיקסלר וקובי אריאלי 03-5343437
הוד השרון שני 6.5 20:30 הרצאה של דב אלבוים 09-7407054/6
הרצליה ראשון 12.5 20:00 הסופרת אמונה אלון והזמר אייל חביב 09-9555423
חולון שני 6.5 20:00 גשר ההלכה – חנן יובל וג’קי לוי 03-5021552
חוף השרון – שפיים רביעי 8.5 19:00 דב אלבוים, יוכי ברנדס, ד”ר אירית אבנרי, קובי אוז – מופע מזמורי נבוכים 09-9596533
כפר סבא ראשון 12.5 20:00 אתי אנקרי – הניגון שלך 09-7640811 אודיטוריום
מודיעין שני 6.5 20:30 מפגש עם גיל קופטש 08-9718360
נתניה שלישי 14.5 04:00-23:00 ח”כ יואל רוזובוב, יהודה משי זהב, הרב קלמן בר, חיימי שניידר, שרה בק, דוד פסיג, ישי לפידות,
יהודה כץ, דורון פדלון, רפי ימין, כידן יצחק, ורד סוויד, אביטל לאופר, איתן שלוש, ענת קאופמן,
השופט עמיעד רט, שמעון בן שושן, יאיר שטדלר. בשיתוף היכל התרבות העירוני, הקתדרה העממית, ארגון רבני צהר.
09-8620250 היכל התרבות
פתח – תקווה שני 13.5 21:30 אביעד הכהן ויהודית רותם בליווי קטעי שירה מפי רונית שחר 03-9052516
קריית אונו חמישי 9.5 20:00 הסופר אלון חילו והזמרת דניאלה ספקטור 03-5343603
ראשון לציון שני 13.5 20:30 גיל קופטש ודודי לוי 03-9523392 רמת אליהו
רמת גן שני 13.5 19:30 הרצאה של דב אלבוים בהשתתפות שלמה גרוניך 03-6186375
רעננה ראשון 12.5 20:00 שהרה בלאו ועלמה זהר- נשות המגילה 09-7610570 בית יד לבנים
תל אביב חמישי 9.5 20:00 הסופר אמיר גוטפרוינד 03-6437921 ספריית השחמט רמת אביב
אזור הצפון
אור עקיבא ראשון 12.5 20:30 מפגש עם יהודית רותם, מירון ח. איזקסון וחמי רודנר 04-6260357
בנימינה שלישי 7.5 20:30 שהרה בלאו – על הנשים במגילת רות 04-6380061
חוף הכרמל ראשון 19.5 20:00 הסופרת יוכי ברנדס 04-9840984 מרכז קהילתי מירב
חיפה ראשון 19.5 20:00 הרצאה של דב אלבוים 04-8667766 מרכז תרבות
טבריה שני 13.5 20:00 שהרה בלאו ועלמה זהר – נשות המגילה 04-6739577 יד שטרית
כדורי חמישי 9.5 20:00 מפגש עם קובי אריאלי ועירית לינור 04-6628219
כפר יונה ראשון 12.5 20:30 גיל קופטש ודודי לוי 09-8971134
מגדל העמק ראשון 12.5 20:30 מפגש עם קובי אריאלי, עירית לינור ושולי קורן 04-6417000
מטולה שלישי 14.5 23:30 “יוֹם זֶה יוֹם יֻלַּד בּוֹ שִׁיר”: בין מתן תורה למתן שירה מנחה: בארי צימרמן פסטיבל המשוררים במטולה
משגב ראשון 12.5 20:00 הרצאה של פרופ’ יאיר זקוביץ’ 04-9902068
נהריה חמישי 12.5 19:30 הסופר שמעון אדף והזמרת דניאלה ספקטור 04-9855000
פרדס חנה שלישי 7.5 19:30 מפגש עם גיל קופטש 04-6370377
קריית ביאליק שלישי 7.5 18:00 הלוויים בג’ינס – ג’קי לוי ודודי לוי  04-8717142 אשכול פיס
קריית טבעון רביעי 8.5 19:30 הרצאה של פרופ’ אביגדור שנאן 04-9835506 ספרייה ומרכז הנצחה
אזור הדרום
אשדוד ראשון 19.5 20:00 אתי אנקרי – הניגון שלך 08-8564280
באר שבע שני 13.5 19:00 אמונה אלון ושולי קורן 08-6277899
דימונה ראשון 19.5 19:00 בין שני עולמות – הרב עופר גיסין ודוד לביא 08-6559327
יבנה שלישי 21.5 20:30 מפגש עם קובי אריאלי 08-9333303
ירושלים ראשון 12.5 20:00 דב אלבוים, בליווי מוזיקלי של נתנאל גולדברג ונמרוד נול 02-6256785 ז’ראר בכר
ערד שני 13.5 20:00 הרצאתו של עופר בן דור ומופע שירי אהוד מנור- מיטל טרבלסי ותומר קלינג 08-9973335 מתנ”ס
קריית גת שלישי 7.5 20:00 אתי אנקרי – הניגון שלך 08-6813388 היכל אדית
רמלה רביעי 8.5 20:30 יהודית רותם, מירון ח. איזקסון ונאוה סמל 08-9771834
רחובות חמישי 9.5 20:15 הרב חיים נבון ואתי אנקרי 08-9457916 מתנ”ס חוויות
שדרות רביעי 8.5 20:00 גיל קופטש ודודי לוי 08-6897198

מפגשים עם סופרים בבתי קפה בכל רחבי הארץ (אפילו אחד ממש מתחת לבית שלי!).

רשימת אירועי קוראים בקפה :

אזור המרכז
אבן יהודה שלישי 4.6 21:00 קפה לאהוב עדנה מזי”א, ערן צור
אור יהודה רביעי 12.6 20:00 קפה ספרייה אבשלום קור, מירון ח.איזקסון, ערן צור
בית חירות – עמק חפר שלישי 4.6 21:00 קפה העמק דודו בוסי, רוני סומק
גבעת שמואל חמישי 6.6 20:00 קפה אוריין יהודית רותם, נאוה סמל, ירונה כספי
גני תקווה שלישי 28.5 20:30 קפה הגליל נאוה מקמל-עתיר, תמר גלעדי
ירושלים חמישי 23.5 19:00 קפה “תמול שלשום” מאיר ויזלטיר, חמי רודנר
ירושלים – עמק רפאים בימי ראשון בתאריכים
5.5 , 12.5 , 19.5 , 26.5
שירה בעמק בשיתוף מקום לשירה
12 מפגשים בעמק רפאים, ירושלים
לתכנית המלאה: www.poetryplace.org
נתניה שלישי 11.6 20:00 קפה סקואלה ארט יוכי ברנדס, אריאל הורוביץ
חולון חמישי 13.6 20:00 קפה גן סיפור אפרים סידון, דני קרמן, שרון מולדאבי
פתח תקווה חמישי 6.6 20:00 קפה נטו עמנואל הלפרין, יגאל כרמל
קדימה שני 27.5 20:00 קפה מסעדה פורנלו מיכל שלו, אורלי קראוס-ויינר, נתן סלור
קריית אונו שלישי 4.6 20:30 ניס קפה אבשלום קור, דורית רביניאן, דן תורן
ראשון לציון שני 20.5 20:00 לופט שפרה קורנפלד
ראשון לציון – לילדים רביעי 21.5 18:00 קקאו אלי פלפלי
ראשון לציון רביעי 22.5 20:00 ארומה מישקה בן דוד
אזור הצפון
אור עקיבא ראשון 26.5 20:00 בין שתי ספריות אשכול נבו, ירונה כספי
באקה אל ג’רביה ראשון 10.6 19:30 דוא אל קאמר נידא ח’ורי, מוחמד עלי טהא
בנימינה שני 27.5 20:00 קפה פלוגי אלון חילו, רוביק רוזנטל, אסף רוט
בית ג’אן חמישי 13.6 17:00 קפה ליד הספרייה מפגש עם סופרים ומשוררים
זכרון יעקב ראשון 26.5 20:00 בקתה קולינארית אדמה משה סקאל, דורית רביניאן, תמר גלעדי, אורציון ברתנא
חמדיה – עמק המעיינות שלישי 28.5 20:00 קפה הפינה חגי ליניק, ישראל ברייט
נהריה שני 27.5 19:30 קפה ברוש ליעד שהם, אריאל הורוביץ
עכו ראשון 26.5 19:30 קפה תיאטרון רם אורן, דניאל סלומון
פרדס חנה ראשון 26.5 19:30 בר קפה קפריזה יהודית קציר, אסתי ג. חיים, דן תורן
קריית ביאליק חמישי 6.6 19:30 בית חן שהרה בלאו, מיכל שלו, דן תורן
קריית טבעון חמישי 6.6 20:00 קפה פלוס דורית רביניאן וחגי ליניק
שדה אליהו – עמק המעיינות חמישי 9.5 20:00 קפה בשדה מירה מגן
אזור הדרום
אשדוד שלישי 4.6 20:00 קפה גרג עמנואל הלפרין, יגאל כרמל
מזכרת בתיה שני 20.5 20:00 קפה עלמה ליעד שהם, אלון חילו, דניאלה ספקטור
מכללת ספיר רביעי 5.6 08:30 קפה של בוקר- חדר האירוח  בספרייה יצחק בן מרדכי
מצפה רמון – הכפר הנסתר שישי 7.6 17:00 מאהל בדואי של סלמן סדן ד”ר חליל אבו רביע, רועי צ’יקי ארד, קלקידן מששה
נס ציונה שני 3.6 20:00 קפה בספרייה עמנואל הלפרין, ניר רצ’קובסקי, יגאל כרמל
רביבים ראשון 10.6 20:00 מועדון לחבר קיבוץ רביבים עמוס עוז
רחובות ראשון 26.5 20:30 קפה אמיליה אופיר טושה-גפלה, שהרה בלאו, אסף רוט
ויש עוד אירועים שונים, מומלץ לבדוק באתר.
ישראל קוראת

ישראל קוראת

No Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *