המלצות ספרים - סקירות וביקורות


ברוכים הבאים לאתר הסקירות שלי. לפרטים ויצירת קשר נא לפנות לגדי איידלהייט [email protected]
מעונינים לקבל את כל הסקירות? הצטרפו לערוץ הטלגרם של ספרים מומלצים!

לרעות יש כבר סבלנות

12 בנובמבר 2014 גדי איידלהייט

כולם אומרים לרעות שהיא צריכה סבלנות אבל לרעות אין מושג מה זה סבלנות ומאיפה היא יכולה לקבל סבלנות. רעות מחפשת בכל מיני מקומות אבל לא מצליחה למצוא. לבסוף הוריה עוזרים לה להבין מהי הסבלנות ואיך אפשר להיאזר בסבלנות יותר בקלות. מתאים לילדים בגילאי הגן ובראשית קריאה לקריאה עצמית. חרוזים וכתיבה מאת דודי גרין עם איורים של יונת קציר. לספר תו תוכן של מכון אדלר. לא הכרתי את המושג (הסבר קצר עליו מופיע בגב הספר) אפשר לעיין באתר שלהם.

לצורך ההתרשמות ובאדיבות ההוצאה, מספר עמודים מהספר

לרעות יש כבר סבלנות 04-05

לרעות יש כבר סבלנות 04-05

לרעות יש כבר סבלנות 08-09

לרעות יש כבר סבלנות 08-09

לרעות יש כבר סבלנות - כריכה

לרעות יש כבר סבלנות – ק

לרעות יש כבר סבלנות
דודי גרין
איורים: יונת קציר
הוצאת קוראים

מדף הספר

לרעות אין בכלל סבלנות. למי יש? כמה פעמים ביום אנו מבקשים מילדינו, או מעצמנו, לחכות, להמתין, להתאזר בסבלנות. רגע, עוד לא, חכה קצת, עוד מעט, כל אלה מילים וביטויים הדורשים אורך רוח, איפוק, המתנה – דווקא כשרוצים עכשיו ומיד! בעולם כה מהיר ודינאמי – הפכה הסבלנות לאתגר אמיתי ולמצרך נדיר.

ספר הילדים “לרעות יש כבר סבלנות” מאת דודי גרין, ובהוצאת “קוראים”, מתאר  את סיפורה של הילדה רעות שמחפשת סבלנות ומרגישה שהיא זקוקה לה מאוד, באינספור מקרים: בתור למשחק, בציפייה ליום ההולדת, בנסיעה מתמשכת, בהמתנה לחופשה משפחתית בקיץ וגם כשהיא מחכה קצרת רוח לאח או אחות שייוולדו לה.  הספר הכתוב בחרוזים, מציע דרך מקורית, משעשעת וקולחת, להטמיע את מושג הסבלנות לתוך עולם המשפחה והילדים. בסיפור לובשת הסבלנות צורה מוחשית והופכת בת לוויה זמינה ורצויה – לרעות, ולכל מי שמחפש אותה בקוצר רוח, כי כבר אין לו סבלנות. הוא מוביל את ילדינו במסע גילוי עצמי של הסבלנות, במהלכו הם מבינים כי זו נמצאת בהם עצמם – אם רק יידעו לקרוא לה ואז היא תגיע ותעזור: “להקשיב  – עד הסוף, לעמוד בתור – ולא לדחוף, את מה שהתפזר –  לאסוף, וגם להמתין – עד שהכעס יחלוף”.  (מתוך הספר)

הספר מתאר את נחיצות הסבלנות בנקודות זמן ובמצבים שונים בחיים. “כשרוצים דווקא עכשיו – ולא מקבלים, כשבאים למקום חדש – עד שמתרגלים, כשלא יודעים בדיוק – וקצת מתלבטים, ואפילו עד שמתפנים השירותים…”.  (מתוך הספר)

לאורך כל הספר מתכתב הטקסט עם האיורים המקוריים והססגוניים של יונת קציר, אשר הפיחה חיים בסיפור והוסיפה לייחודיות שלו.

הספר מיועד לגילאי 3-7 אך גם הבוגרים יותר ישכילו ללמוד ממנו.

הספר זכה בתו תוכן מטעם מכון אדלר המעיד כי נבחן ואושר על-ידי ועדת תוכן המורכבת מאנשי מקצוע בכירים מהמכון.

רוית גוטמן, ממכון אדלר כותבת בגב הספר: “בהומור ילדי, בחרוזים, ברגישות ובחינניות מפגיש דודי גרין את ילדינו – וחשוב עוד יותר אותנו ההורים – עם המילה הנחוצה כל כך ‘סבלנות’. בכבוד רב, בגובה העיניים, בשפה בהירה – בשיח חובק עולם – מעביר הספר את הילדים את המסע אל הסבלנות, בסבלנות אין קץ. ספר מופלא”.

No Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *