המלצות ספרים - סקירות וביקורות


ברוכים הבאים לאתר הסקירות שלי. לפרטים ויצירת קשר נא לפנות לגדי איידלהייט [email protected]
מעונינים לקבל את כל הסקירות? הצטרפו לערוץ הטלגרם של ספרים מומלצים!

עיר מקלט

26 במאי 2013 גדי איידלהייט

מי רצח את מיכל פלג? ספרו של ליעד שהם – “עיר מקלט”, לוקח את הקוראים למסע קשה בעולמם של מבקשי המקלט/פליטים/מסתננים. מיכל, עובדת בארגון סיוע, נרצחת בדירתה אולם הראיות לא מסתדרות. צמרת המשטרה רוצה בעיקר לתפוס חשוד, וגבריאל הוא חשוד מושלם שגם הודה במעשה, אבל השוטרת החוקרת, רוצה להגיע אל האמת, והדרך לשם ארוכה ועוברת ממרומי הפוליטיקה הישראלית ועד לתחיות החברה ונגיעה באחת הבעיות החברתיות הקשות בישראל – הפליטים/מסתננים. הספר מציג את כל קשת הדעות לנושא דרך הגיבורים השונים, וחלקו עוסק בנושא שכנראה נמצא בקונצנזוס והוא הסחר המביש בנשים המתקיים כחלק מהתופעה ואת העובדה שאיפה שיש ואקום ויש אפשרויות לעשות כסף, והמשטרה או המדינה מעלימים עין, העולם התחתון כבר ייכנס.

“לא הכל שחור לבן” – אומר קונסול אריתריאה לאיתי העובד בארגון הסיוע והיה המנהל של מיכל, והדברים רבי משמעות. גם לגבי צבע העור של האפריקאים והישראלים, גם לגבי העובדה שקשה להבדיל מי טוב ומי רע, גם על כך שבעיני הישראלים כל האפריקאים נראים דומה ואינם רואים כל מקרה לגופו, וגם על כך שהרוע נמצא לעיתים במקומות הפחות צפויים.

הספר נקרא במהירות. הפרקים קצרים מאד, תכליתיים מאד, ומסופרים כל אחד מנקודת מבט שונה. של השוטרת, של הפרקליטים, של איתי, של גבריאל ושל אנשי העולם התחתון עצמם. העלילה מותחת והמתח נשמר עד לסיום. אבל חוץ מהמתח, לספר ערך מוסף רב בעיסוקו הרב צדדי בבעית הפליטים, עיסוק שלא יכול להשאיר מי מהקוראים, אדיש אליה.

עיר מקלט - ליעד שהם

עיר מקלט – ליעד שהם

ליעד שהם
עיר מקלט
תשע”ג 2013
הוצאת כינרת

No Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *