המלצות ספרים - סקירות וביקורות


ברוכים הבאים לאתר הסקירות שלי. לפרטים ויצירת קשר נא לפנות לגדי איידלהייט [email protected]
מעונינים לקבל את כל הסקירות? הצטרפו לערוץ הטלגרם של ספרים מומלצים!

קופיקומיקס – תעלומה בקרקס

26 במאי 2015 גדי איידלהייט

אין קוף יותר ישראלי מקופיקו. קופיקו בן למעלה משישים אבל מדי פעם הוא מתחדש. אני זוכר היטב את הקוף השובב מילדותי מהספרים ומהתקליטים ומתסכיתי הרדיו. כמה אהבתי את תעלוליו ואת השיגועים שיגועים שלו, איך גנב כובע שוטר וארגז מחנות הירקות ונעמד באמצע הצומת ושיגע את התנועה ועוד הרפתקאות רבות. אז כמו כל ספר שמגיע אני מעיין בו מעט אבל כאן כבר קראתי את כל הספר  להנאתי. אני כמעט יכול לדמיין את קולו שלה קריין מהתקליטים הישנים של פעם…

דור דור והקופיקו שלו. כבר לפני מספר שנים יצאו סרטי וידאו מחודשים עם עלילות הכוכב הפרוותי ובהתאם לרוח הזמן, ממשיכים לצאת ספרים בסדרה הפעם בקומיקס. הפעם קופיקו לא סתם משתובב. קופיקו בסכנה גדולה ולא מוכן שבעל הקרקס הרשע ממנו ברח יתפוס אותו. לקופיקו כמובן יש תוכניות וכולן משעשעות ומצחיקות. הקומקיס של אוריאל ברקוביץ’ מקסימים והספר משדרג את קופיקו לשנות ה-2000.

הנה כמה דוגמאות מהספר

קופיקו עמ' 9 מהספר

קופיקו עמ’ 9 מהספר

קופיקו עמ' 10 מהספר

קופיקו עמ’ 10 מהספר

קופיקו עמ' 11 מהספר

קופיקו עמ’ 11 מהספר

קופיקומיקס - כריכת הספר

קופיקומיקס

קופיקומיקס – הרפתקאה בקרקס
תמר בורשטיין לזר
איורים: אוריאל ברקוביץ’

מגב הספר

הקרקס הגדול מגיע העירה, וכולם נאחזים התרגשות גדולה; אבל אז מגלה קופיקו שזהו הקרקס של פטרוזיליה הרשע – אותו מנהל אכזר, שממנו ברח קופיקו לפני שנים רבות. פטרוזיליה יעשה הכול כדי לתפוס אותו שוב ולהחזירו לקרקס שלו, אבל לקופיקו יש עדיין כמה תעלולים בשרוול.

קופיקו הוא הקוף הלאומי האחד והיחיד אשר רק לגביו יכולים אנשים לא מעטים לומר: גם אנחנו, גם הורינו וגם ילדינו נהנינו וצחקנו לכל אורכה של ילדות מחויכת ונפלאה בזכותו.

לאורך כל הספר מתכתב הטקסט עם איורי הקומיקס המקוריים והססגוניים של אוריאל ברקוביץ, בוגר בצלאל, יוצר אנימציה ומאייר, אשר הפיח חיים בסיפור והוסיף לייחודיות שלו. הספר מיועד לגילאי: או‘, אך גם בוגרים יותר יוכלו ליהנות ממנו.

תמר בורנשטייןלזר, הסופרת האהובה, הידועה גם כאמא של קופיקו“, כתבה יותר מ– 150 ספרי קופיקו ועוד עשרות ספרים אחרים לילדים. עכשיו, לראשונה, מופיע קופיקו שלה גם בגרסת קומיקס!

אחד מיסודות הצלחתו של קופיקו לאורך השנים, הספרים, ההצגות והסרטים הוא מוטיב החידוש וההפתעה –  לעשות או לומר ברגע ובזמן המתאים את הבִלתי צפוי אך הנכון, הפשוט, המועיל והמצחיק.

No Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *