ספרים מומלצים - המלצות ספרים, סקירות וביקורות


ברוכים הבאים לאתר הספרים המומלצים והסקירות שלי. לפרטים ויצירת קשר נא לפנות לגדי איידלהייט [email protected]
מעונינים לקבל את כל הסקירות? הצטרפו לערוץ הטלגרם של ספרים מומלצים!

אדם צעיר

18 בינואר 2017 גדי איידלהייט

אדם צעיר הוא מגזין לילדים, בגילאים בהם הם קוראים לבד. להערכתי מתאים לילדים בכיתב ב’ עד ד’. לכל גיליון יש נושא מרכזי סביבו בנוי הגיליון. סיפורים, אומנות וקצת מדע בשילוב כלשהו, כולל כמה דפים המוקדשים לחידונים פשוטים. המגזין מבית היוצר של “אדם עולם”, גוף הדוגל בשיטת חינוך ולדורף ואנתרופוסופיה. מה זה בדיוק אני לא יודע, למתעניינים תוכלו למצוא יותר מידע באתר שלהם. בהתאם לעונת השנה, הגיליון האחרון הוא בנושא שפעת (מקווה שכולם בריאים).

המאפיינים המיוחדים של המגזין הם העבודה שהוא ללא פרסומות כלל, ללא מדורי סלבריטי ובעיצוב מוקפד ועדין ואפשר לומר אפילו מיושן, אולם במשמעות החיובית של המילה. משהו תמים של פעם. המגזין נותן מקום חשוב לטבע ולשמירה על הטבע, אך אין בו הטפות. קצת הפתיע אותי שבכל מגזין יש “עמוד ריק”, ובו נכתב – כתבו או ציירו כרצונכם. אני מניח שיש איזו תפיסה חינוכית בשיטת ולדורף מאחורי עמוד כזה, אולם נייר יש בכל בית והשארת עמוד ריק במגזין נראית לי תמוהה, גם בהתחשב במחיר של כל גיליון 47 ש”ח, מחיר שאינו זול (ישנה אפשרות למנוי לתקופת היכרות בעלות זולה יותר).

בסוף כל עיתון מופיעים מכתבי קוראים, ילדים שכותבים על נושא הגיליון (בכל גיליון מופיע הזמנה לכתוב משהו קצר בנושא הגיליון הבא), ומצרפים את כתובתם, ליצירת קשרי התכתבות עם חברים אחרים. התכתבות כמו פעם, במכתבים שעוברים בדואר, רגיל, לא אלקטרוני. ניחוחות של פעם. נראה לי שילדים בגילאים המתאימים יהנו ויתחברו למגזין. וההורים המחפשים משהו להעסיק את הילדים שאינו מסך, ואינו כולל פרסומות והסחות דעת, ומבינים גם שאין ארוחות חינם, ואת כל החינם שאנחנו מקבלים, אנחנו משלמים בפרסומות כאלו ואחרות, ימצאו במגזין אפשרות מעניינת עבורם.

 

שפעת אדם צעיר

שפעת אדם צעיר

מגזין אדם צעיר
עריכה: רינת פרימו

מתוך האתר

אדם צעיר הוא עיתון ילדים חודשי “כמו פעם”: קסום, תמים, אינטיליגנטי ואיכותי. הוא מזמין את הילדים לצאת למסע חוויתי בעקבות נושא שמתחלף בכל גיליון (למשל: ויקינגים, בלשים, מסע בזמן, קרקס, חברים ועוד ועוד). בעזרת אדם צעיר הילד לומד מתוך שמחה והתלהבות, והגיליון נשאר תמיד רלוונטי.

את אדם צעיר- עיתון לילדים, עורכת סופרת הילדים האהובה רינת פרימו והוא מתאים לילדים בני 7 עד 11. העיתון מאויר ביד על ידי טובי המאיירים בישראל, מה שיוצר חוויה אמנותית וספרותית ומעניק לילדים את “המזון הנפשי” הבריא ביותר לגדול איתו.

No Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *