ספרים מומלצים - המלצות ספרים, סקירות וביקורות


ברוכים הבאים לאתר הספרים המומלצים והסקירות שלי. לפרטים ויצירת קשר נא לפנות לגדי איידלהייט [email protected]
מעונינים לקבל את כל הסקירות? הצטרפו לערוץ הטלגרם של ספרים מומלצים!

אהוב המוות

13 באוקטובר 2013 גדי איידלהייט

הידד, ספר חדש בסדרת פנדורין. חובביה המושבעים של הסידרה, כמוני, מניחים את כל שאר הספרים בצד ושוקעים מיד בקריאת הפרק הבא בסדרה – אהוב המוות

אז מה יש לנו?

דג רקק המתחיל קריירה בחיי הפשע ברובע חיטרובקה הידוע לשימצה זה אלף
שני נסיכים הרבים על תפקיד האס של הפושעים זה בית
וכמובן איך אפשר בלי – פאם פאטאל יפהפיה הזורעת סביבה רק מוות, זה גימל

ולתוך כל ההמולה נכנס פנדורין ועוזרו הנאמן מאסה. אם שם הספר נשמע לכם מוכר הרי זה בגלל שהספר הקודם בסדרה אהובת המוות, מתרחש במקביל לעלילה זו, ופנדורין חוקר את שתי התעלומות במקביל. שילוב מופלא של העולם הדקדנטי הגבוה ושל העולם התחתון השפל (בסגנון דיקנס) כאשר המוות מככב בשניהם. צריך להיזכר מעט באהובת המוות, ובחקירתו של פנדורין שכאשר הוא נעלם שם הוא נמצא כאן וכאשר הוא נעלם מספר זה הוא נמצא שם, אולם לצערי, העלילות נפגשות רק לעיתים רחוקות ואינן משליכות פרטים חשובים זו על זו ולכן אפשר להתייחס לכל ספר כעומד בפני עצמו. כמובן, שבהתאם למסורת, יש בספר אזכורים רבים לספרים הקודמים ולכן מומלץ לדבוק בסדר המקורי מעזאזל והלאה (אם כי את אהוב ואהובת המוות ייתכן ואפשר לקרוא במקביל, פרק מזה ופרק מזה).

העלילה מסופרת מנקודת המבט של סנקה, דג הרקק מקודם, בשפה הנמוכה, אך מלאת ההומור, של העולם התחתון ואנו מתוודעים לציבור, לזקנים ולחוקים המיוחדים שלו (כמו החוק האוסר על יצאניות להשתמש במשחת שיניים). הסיפור קולח במהירות, אולם מי שלא יתעכב על הפרטים הקטנים יפספס רמזים חשובים בדרך. הגופות נערמות, כולם ואף אחד חשודים ופנדורין מלמד את סנקה מהם עקרונות הדדוקציה ואיך מגיעים מהם לפרוקציה.

מבין המחוות הספרותיות נראה שפושקין זוכה הפעם להרבה כבוד, ציטוטים רבים לקוחים ישירות או כפארפראזות מכתביו, כאשר המקורות מופיעות לנוחיות הקורא בתחתית העמוד. בסוף הספר מספר הערות נוספות להרחבה (בכמות מועטה יותר מהספרים הקודמים). לא מעט מחובבי פנדורין התאכזבו מהספר הקודם, בשונה משאר חלקי הסדרה, זהו הספר הראשון בו פנדורין אינו בתקפיד רשמי, העלילה בו מותחת פחות ולעומת זאת הוא מצריך קריאה איטית יותר והתעמקות רבה במחוות הספרותיות הנעשות שם על כל צעד ושעל. ספר זה חוזר למתכונת המוכרת והאהובה יותר וחובבי הסדרה יהנו ממנו מאד.

אהוב המוות

אהוב המוות

אהוב המוות
בוריס אקונין
מרוסית: יגאל ליברנט
ספרי עליית הגג 2013 (במקור 2001)
קבלו טעימה מהפרק הראשון באתר ההוצאה

No Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *