ספרים מומלצים - המלצות ספרים, סקירות וביקורות


ברוכים הבאים לאתר הספרים המומלצים והסקירות שלי. לפרטים ויצירת קשר נא לפנות לגדי איידלהייט [email protected]
מעונינים לקבל את כל הסקירות? הצטרפו לערוץ הטלגרם של ספרים מומלצים!

אור השבת

26 ביולי 2018 גדי איידלהייט

ספרו של הרב יצחק  דוד גרוסמן, עוסק בסיפורים מחייו על סדר פרשת השבוע. כל פרק פותח בהלכה מהלכות שבת ועובר לסיפור. הסיפור נקטע באמצעו לטובת דרשה חסידית על פירושים ורעיונות בפרשה ולאחריה הסיפור נמשך. עיקר הסיפורים עוסקים בעזרה לבני אדם, תחום בו עוסק הרב גרוסמן במשך עשרות שנים, ללא לאות, ותוך הגעה למקומות הנמוכים ביותר ולכל מי שצריך. קטונתי מלדבר על הרב גרוסמן, ועל כן אביא מנימוקי השופטים לזכייתו בפרס ישראל בשנת תשס”ד על מפעל חיים (מתוך אתר משרד החינוך) שהיטיבו לתאר את פועלו של הרב.

“מסכת חייו של הרב יצחק דוד גרוסמן שזורה בפעילות תורנית ענפה כרב לצד  פעילויות ייחודיות ויוצאות דופן בנושאי חינוך, רווחה, קליטת עלייה, קירוב לבבות בין חילונים לדתיים ועוד. פעילותו של הרב גרוסמן נמשכת על פני שנים רבות, והיא נעשית במסירות רבה, בצניעות ובענווה.

גולת הכותרת של פעילותו החינוכית של הרב גרוסמן היא הקמת רשת מפוארת של עשרות מוסדות חינוך – “מגדל אור” – שבה מתחנכים ילדים ובני נוער מכל רחבי ישראל חלקם בתנאי פנימייה מלאים.

 פרק מיוחד וחשוב ביותר בחייו מקדיש הרב גרוסמן לפעילות בקרב הנוער בסיכון. הרב גרוסמן מבקר גם בבתי כלא לנוער ומקיים סניף של המוסד החינוכי “מגדל אור” בבית הכלא. פעילות ייחודית ויוצאת דופן עושה הרב גרוסמן גם בתחום קליטת העלייה של היהודים מאתיופיה ומברית המועצות. לרב גרוסמן תרומה משמעותית וחשובה גם בנושא אחדות עם ישראל. הרב פועל רבות לקיום דו-שיח של הבנה וסובלנות, לקירוב לבבות ולהסרת המחיצות בין דתיים וחילוניים. פעילות מבורכת עושה הרב גרוסמן גם בקרב חיילי צה”ל, בעיקר באמצעות טיפול מיוחד שהוא מעניק לפצועי צה”ל בבתי חולים ובבתי החלמה.

במפעל חייו האדיר הרב גרוסמן יכול לשמש סמל ודוגמה ליכולת עשייה עקבית, ללא ליאות.”

באדיבות ההוצאה הנה הפרק לפרשת ואתחנן מתוך הספר לדוגמה והתרשמות.

Download (PDF, 1.54MB)

כריכת הספר אור השבת

אור השבת

אור השבת
הרב יצחק דוד גרוסמן
הוצאת אלומות – תשע”ח

 

מגב הספר

​​הספר אור השבת– מסיפוריו ורעיונותיו של הרב יצחק דוד גרוסמן – רבה של מגדל העמק, נשיא מוסדות “מגדל אור”, חבר מועצת הרבנות הראשית וחתן פרס ישראל – מספר את סיפורו הבלתי נתפס של מי שבחר לעצמו כדרך חיים לקרב כל יהודי באשר הוא.

בין דפי הספר תמצאו סיפורים ועובדות חיים, חלקם מזכרונותיו של הרב מימים עברו בירושלים של פעם, וחלקם תיאורים מפעילותו הייחודיות במשך כיובל שנים בנושאי חברה, חינוך, רווחה, קליטת עלייה, קירוב לבבות ועוד.

סיפוריו של הרב גרוסמן משולבים בדברי הגות ומסר העולים מהפרשה. לצד זאת מובאים פסקי הלכה קצרים שנכתבו עבור תלמידי “מגדל אור”, בחורי ה”מתיבתות”, ילדי כפר הנוער “זוהרים” ונערי המדרשיות “אור ישראלי”.

בין שורות הספר תוכלו לקרוא אנקדוטות משעשעות לצד עובדות מצמררות על הימים שבהם החל את פעילותו, ועל מהפכות שעשה במהלך השנים. בין היתר עולה מן הספר תרומתו המשמעותית בנושא אחדות עם ישראל ופועלו לקיום דו-שיח של הבנה וסובלנות, לקירוב לבבות ולהסרת המחיצות בין קהילות, עדות ושבטים.

הספר הוא הצצה לחייו המאתגרים והמפכים, מלאי הזוך והאמונה של הרב גרוסמן. קראו – ותחי נפשכם.

No Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *