ספרים מומלצים - המלצות ספרים, סקירות וביקורות


ברוכים הבאים לאתר הספרים המומלצים והסקירות שלי. לפרטים ויצירת קשר נא לפנות לגדי איידלהייט [email protected]
מעונינים לקבל את כל הסקירות? הצטרפו לערוץ הטלגרם של ספרים מומלצים!

אחת עשרה שעות

8 בדצמבר 2017 גדי איידלהייט

אני אוהב את הסדרה הזו של כתר. ספרים קצרים ממוקדים, ישר ולעניין. אחת עשרה שעות ישהו לור, היולדת, ופרנקליין, המיילדת, בחדר הלידה. לא מהר אבל גם לא המון זמן, ועם כל ציר וציר וזעקת כאב המשתחררת מגרונה של לור, נזכרות שתי גיבורות הספר, בכאב כלשהו מעברן. לור באה לניו-יורק, החלום האמריקאי, רק בשביל לגלות את שברונו, ואת העובדה שהיא למעשה נקלעה ככלי משחק בידי אחרים. לור חושבת שהכול יהיה בשליטה שלה, אבל היא ממשיכה לטעות בכך. רואים את הטבעת השבורה על הכריכה? היא כבר אומרת הכול.

הדבר היחידי שנשאר לה הוא ההיריון עליו היא שומרת מכל משמר. פרנקליין היגרה מהאיטי וגם היא בעלת חלומות, לפחות אחד מהם, להפוך לאחות התגשם. והחלומות האחרים? לא נרחיב מחשש ספויילרים, אבל יש בעיות. תמיד יש בעיות.

פרנקליין היא האחות המושלמת, תומכת, סבלנית, מחייכת בדיוק מה שכול יולדת צריכה ומערכת היחסים הקצרה בין שתי הנשים, שכנראה לא יפגשו אחת את השנייה לאחר אותן אחת עשרה שעות, מתוארת בצורה חיה (משחק מילים מכוון) ומרשימה, וכמובן שולחת כול קורא להתבונן מעט בהיסטוריה שלו.

הספר קצר וגם הסקירה קצרה. לא תצטרכו אחת עשרה שעות בשביל לקרוא את הספר. כדאי לכם.

כריכת הספר אחת עשרה שעות

אחת עשרה שעות

אחת עשרה שעות
פמלה ארנס
מאנגלית: אורית הראל
הוצאת כתר

מגב הספר

לור, צעירה הרה, מגיעה למחלקת יולדות לבדה. היולדת הבודדה מעוררת באחות פרנקליין רגשות עזים שמקורם לא ברור לה. היא הרי מיילדת מנוסה וסייעה באינספור לידות, עוד במולדתה האיטי, שם גורל האימהות והתינוקות מופקד בידי האלים. אחת־עשרה שעות מתמקד לא רק בעתיד המתהווה בחדר הלידה, אלא גם במשקעי העבר של שתי הנשים הללו: יחסיה של לור עם אמה החולה, הגעתה לניו־יורק, ומשולש האהבה שהייתה צלע ממנו ושהוביל לַהיריון; השבר בין פרנקליין לבין משפחתה בהאיטי והמפגש המקרי שהוביל להחלטתה להגר לארצות־הברית ולהפוך לאחות מוסמכת. הנסיבות הפגישו ביניהן, וכעת הן נשענות זו על זו על מנת להצליח במשימתן – הבאת חיים. בנובלה עטורת השבחים שלה, פורשת פמלה אֶרֶנס בדיוק וברגישות את מה שמתרחש במשך אחת־עשרה שעות בחדר לידה בין שתי נשים, וקושרת בעדינות בין ההתמודדות הפיזית בהווה לבין החוויות, האהבות והאכזבות מהעבר של שתי הגיבורות.

No Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *