ספרים מומלצים - המלצות ספרים, סקירות וביקורות


ברוכים הבאים לאתר הספרים המומלצים והסקירות שלי. לפרטים ויצירת קשר נא לפנות לגדי איידלהייט [email protected]
מעונינים לקבל את כל הסקירות? הצטרפו לערוץ הטלגרם של ספרים מומלצים!

אל בעלי הנפש – ספרית רימונים

3 באפריל 2016 גדי איידלהייט

אל בעלי הנפש הוא הספר השני בסדרת הרפתקאות ספריית רימונים. יעל ואורי מגיעים לספרייה ובספרים מסוימים הם “נשאבים” לתוך ההיסטוריה. הפעם עוסק הספר בדמויות המופת של הרב יוסף קאפח (1917-2000) ואשתו הרבנית ברכה קאפח (1922-2013), שתי דמויות מופת בעם ישראל. השניים קופצים הלוך ושוב בזמן מילדותם של בני הזוג בתימן, ואפילו פוגשים את הרמב”ם בכבודו ובעצמו. הסדרה מהווה מעין סדרה תאומה לסדרה הפופולארית “מנהרת הזמן” של גלילה רון-פדר ומותאמת לציבור הדתי גם בסגנון הכתיבה וגם בבחירת האישים עליהם נכתבים הספרים. הגיבורים – בן ובת – כמקובל, אולם על מנת לעקוף את בעיות המתח של “בינו לבינה”, הם פשוט אח ואחות. האישים הם דמיות דתיות ורבניות שפחות שייכים לעולמו של הילד החילוני, אם כי בספר זה הרב והרבנית קפאח יהוו דוגמאות מופת גם לילדים ולילדות חילונים, מאחר והערכים של חסד, נתינה, פשטות וענווה אינם שייכים רק לציבור הדתי.

הערה קצרה: הייתי מרים גבה  אם הילדים לא היו מזהים את ראש הממשלה שהעניקה את פרס ישראל לרב קאפח בשנת 1969, אולם אני די מופתע מכך שהם לא מזהים את ראש הממשלה שהעניק את הפרס לרבנית קפאח בשנת 1999 שהרי הוא ראש הממשלה כיום!

לקריאה נוספת, גשו לאתר על בני הזוג קפאח.

כריכת הספר הרפתקאות ספריית רימונים 2

הרפתקאות ספריית רימונים 2

אל בעלי הנפש – הרפתקאות ספריית רימונים 2
יקהת רוזן
הוצאת דני ספרים 2016

מגב הספר

אל בעלי הנפש” מאת יקהת רוזן, בהוצאת דני ספרים – ספריית אלומות, הוא ספר שני בסדרת “הרפתקאות ספרית רימונים”, המביאה את הרפתקאותיהם של אורי ויעל מכפר רימונים. בעזרת דפדוף בדפי הספרים מובילה אותם הספרייה לתקופות קדומות ולמפגשים מפתיעים עם מחברי הספרים והדמויות המוזכרות בהם. וההרפתקה הפעם לוקחת אותם אל סיפורם של הרב יוסף והרבנית ברכה קאפח.

כבר שנים שאורי מרגיש שבספריית המושב מתרחשים דברים משונים. מנהגי המקום זרים ומוזרים, קולות בלתי מזוהים בוקעים ממנה, והספרן נעלם ומופיע ללא סיבה נראית לעין. אורי חושש מהנעשה בספרייה ומעדיף להתרחק ממנה. עד שיום אחד נאלץ אורי לבקר בספרייה כדי לקחת משם ספר. הוא לוקח כתגבורת את יעל אחותו, ושניהם נחשפים לסודה של הספרייה…

“מוכנה?” שאלתי בהתרגשות כשאני מניח את ידי על אחד הספרים. יעל ענתה לי בתנועת ראש חיובית, וצרפה את ידה לאותו ספר. “אז קשימה – הכון הכן, צא!” לחשתי – ופתחתי את הספר. אבל שום דבר לא קרה.

בפעם השנייה הם מנסים להפליג במסלולי הזמן אבל הספרייה המופלאה לא מפסיקה להפתיע ולבלבל אותם שוב ושוב. האם ספריית כפר רימונים השתגעה? איזה אוצר חיפשו הזקן והילד בבית הקברות? איך שוב אורי נקלע לכלא? למה סיכנה הרבנית את נפשה אל מול הלהבות המשתוללות? ומי מתעקש לסגור את הספרייה המופלאה? קדימה, תהפכו את הספר וצאו איתנו למסע! אל בעלי הנפש – סיפורים של הרב יוסף והרבנית ברכה קאפח.

No Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *