ספרים מומלצים - המלצות ספרים, סקירות וביקורות


ברוכים הבאים לאתר הספרים המומלצים והסקירות שלי. לפרטים ויצירת קשר נא לפנות לגדי איידלהייט [email protected]yahoo.com
מעונינים לקבל את כל הסקירות? הצטרפו לערוץ הטלגרם של ספרים מומלצים!

אל עמוד הימיני – הרפתקאות ספרית רימונים 1

26 באפריל 2015 גדי איידלהייט

הספר פותח סדרת ספרים חדשה המיועדת לילדים דתיים בגילאי ב-ה ועוסקת ברבנים מהעבר. מבנה העלילה הזכיר לי מאד את הסדרה המצליחה מנהרת הזמן של גלילה רון פדר (שכבר מזמן עברה את ה-60 כרכים ועוד היד נטויה). שני ילדים, בן ובת, נשאבים בצורה מסתורית לעבר ופוגשים שם דמויות. בסדרה זו הכל מתרחש בספריית המושב המוזרה עם הספרן שותף הסוד, ומעט כמו באגרות הרבי מלובביץ, בעמוד שפותחים (אם זה הספר הנכון), לשם נשאבים. הספר הראשון עוסק ברב שאול ישראלי ובספרו עמוד הימיני.

הדמויות לא מאד מוכרות. גם אני כמבוגר לא ידעתי כמעט דבר על הרב שאול ישראלי ולמרות שהספר נחמד ומזמין, נראה שיש בו מגמה של אובר-דידקטיות. אפשר היה לפתוח בדמויות יותר מוכרות ובאופן כללי לעסוק יותר בעלילה ובמתח  מאשר בניסיון ללמד ולחנך. כדאי לעקוב אחרי הסדרה ולראות איך היא תתפתח.

באדיבות ההוצאה מספר עמודים לדוגמה מהספר

Download (PDF, 928KB)

הרפתקאות ספרית רימונים עמוד הימיני - כריכת הספר

הרפתקאות ספרית רימונים עמוד הימיני

הרפתקאות ספריית רימונים 1 – אל עמוד הימיני
מאת: יקהת רוזן
איורים: הדס חורי
הוצאת אלומות ואור עציון

מגב הספר

“הִרְגַּשְׁתִּי שֶׁאֲנִי נִשְׁאָב בְּכֹחַ! הַסִּפְרִיָּה הִסְתּוֹבְבָה בִּמְהִירוּת מִסְּבִיבֵנוּ, הַשֻּׁלְחָנוֹת נִרְאוּ כְּמִתְעוֹפְפִים, הַכֹּל הִתְעַרְבֵּב, וְהִרְגַּשְׁנוּ כְּאִלּוּ אֲנַחְנוּ נִשְׁאָבִים כְּלַפֵּי מַעְלָה! לְאַחַר כַּמָּה שְׁנִיּוֹת שֶׁל מְעַרְבֹּלֶת מְהִירָה הַכֹּל נֶעֱלַם מִסְּבִיבֵנוּ. וְאָז נָחַתְנוּ בְּמָקוֹם זָר וְחָשׁוּךְ…”

כבר שנים שאורי מרגיש שבספריית המושב מתרחשים דברים משונים. מנהגי המקום זרים ומוזרים, קולות בלתי מזוהים בוקעים ממנה, והספרן נעלם ומופיע ללא סיבה נראית לעין. אורי חושש מהנעשה בספרייה ומעדיף להתרחק ממנה. עד שיום אחד נאלץ אורי לבקר בספרייה כדי לקחת משם ספר. הוא לוקח כתגבורת את יעל אחותו, ושניהם נחשפים לסודה של הספרייה…
בעזרת דפדוף בדפי הספרים מובילה אותם הספרייה לתקופות קדומות ולמפגשים מפתיעים עם מחברי הספרים והדמויות המוזכרות בהם.
בספר “אל עמוד הימיני”, יפגשו אורי ויעל דמות מסתורית, ואט אט יחשפו את עברה, את דרכה ואת השפעתה לדורות. בדרך רצופת הרפתקאות יכירו הילדים את מחברו של הספר “עמוד הימיני”, הלוא הוא הרב שאול ישראלי זצ”ל, יחוו ביחד איתו את מסלול חייו המיוחד, ואפילו יטעמו את דרכו בפסיקת ההלכה. בדרכם יפלו גם הם בשבי הפולני, יילחמו באויב הערבי במלחמת השחרור ויחושו את מוראות התקופה.
“המסע אל עמוד הימיני” הוא ספר ראשון בסדרת “הספרייה הקסומה”, הסדרה אשר תפגיש את הקורא עם הקסם שבספר ועם המחבר עצמו. זוהי לא עוד סדרה על גדולי ישראל, אלא מסע חדשני ומרתק אשר יכניס את הקורא בעצמו לתוך אותן הדמויות רבות ההוד, אשר ניזונים אנו מיצירתם ופעלם עוד שנים רבות לאחר הסתלקותם.

 

2 Comments

  • חופית 10 במרץ 2019 at 22:12

    איפה אפשר לרכוש? ומה עלות הספר? כמה ספרים בסדרה?כמה עולה הסדרה?

    • גדי איידלהייט 11 במרץ 2019 at 8:24

      אין לי את התשובות. זהו אתר של סקירות, לא חנות ולא אתר מכירות. יש קישור בסקירה לעמוד הספר בהוצאה ושם אפשר לברר את הפרטים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *