ספרים מומלצים - המלצות ספרים, סקירות וביקורות


ברוכים הבאים לאתר הספרים המומלצים והסקירות שלי. לפרטים ויצירת קשר נא לפנות לגדי איידלהייט [email protected]
מעונינים לקבל את כל הסקירות? הצטרפו לערוץ הטלגרם של ספרים מומלצים!

אל תוך המים

9 בינואר 2018 גדי איידלהייט

“ברוכים הבאים לבקפורד. המקום להיפטר מנשים בעייתיות כבר למעלה משלוש מאות שנה”. זה השלט שהיה צריך להיות בכניסה לעיירה פיקטיבית זו המופיעה בספר (קיים מקום בשם זה באזור שונה לגמרי של אנגליה ואין כמובן שום קשר בין השניים). פעם זרקו לנהר נשים שנחשדו בכישוף, או שסתם הרגיזו את אנשי הכפר, ומאז מדי פעם מתגלה גופה בבריכה. לרוב אלו התאבדויות, אבל, האמנם?

וכבכל עיירה קטנה, יש הרבה סודות, הרבה יריבויות, הרבה שינאה ארס ורעל מפעפעים, אך כלפי חוץ כולם אנגלים מנומסים. אין מישהו שיודע לתאר עיירה שלמה קטנה, על הדינמיקה הפנימית ההרסנית שלה, מאשר סטיבן קינג ואמנם הוקינס היא לא סטיבן קינג אך מנסה ללכת באותה דרך, ולשמחת הקורא בהשמטה של חלקי האימה והגועל והישארות בתחום המותחנים. נל אבוט נמצאת מתה בתוך המים. היא גם שיכורה. התאבדות או נפילה נראים סבירים, אולם יש יותר מדי אנשים שמסתירים דברים ושאולי רצו במותה של נל, כל אחד מסיבותיו הוא. החקירה המשטרתית מתנהלת בצד וברקע, כאשר הסיפור נע בין הדמויות השונות, כל כמה עמודים דמות אחרת מקדמת אותו. בתה של נל, לינה, נערה מתבגרת טיפוסית, אחותה ג’ולז שעזבה את הבית וניתקה קשר לפני שנים, שכנים, שוטרים, ניקי המשוגעת, המכשפה הנוכחית של הכפר שגם ממנה היו שמחים להיפטר ועוד כמה.

כמעט כל דמות מודה כבר בתחילת הסיפור שהיא משקרת, או לפחות מסתירה מידע. בכך פולה הוקינס שולחת את גיבוריה וגם את הקורא להרבה דרכים ללא מוצא, אבל כל דרך כזו, גם אם לא תקרב אותנו לפתרון מותה של נל, תיתן לנו תמונת מבט שונה על מה שקרה בעיירה זו. תוך כדי כך נבחנים יחסים משפחתיים רבים, הורים ילדים, אחים ואחיות וחברויות ואהבות שונות.

הספר קריא וקולח ומספק עניין לקורא. לא קראתי את הספר “הבחורה על הרכבת” ואולי טוב שכך ויש צללתי לתוך הספר השני, בלי ציפיות כלשהן מספר שני אחרי ספר שנהיה להיט (ואין לי מושג אם בצדק או לא). הספר מוגדר מותחן פסיכולוגי, אבל לנו יותר חשוב להבין מה היה, ופחות מורגש מתח של מה יהיה. אישית אני יותר אוהב ספרים כאלו וספר זה בוודאי עומד ומומלץ בזכות עצמו.

 

 

כריכת הספר אל תוך המים

אל תוך המים

אל תוך המים
פולה הוקינס
מאנגלית: דפנה לוי
הוצאת כתר 2017

מגב הספר

נל‭ ‬אבוט‭ ‬מתה‭.‬
היא‭ ‬נפלה‭, ‬או‭ ‬אולי‭ ‬קפצה‭, ‬אל‭ ‬בריכה‭ ‬בשולי‭ ‬העיירה‭ ‬בקפורד‭, ‬מִקווה‭ ‬מים‭ ‬שהמקומיים‭ ‬מכנים‭ ‬“בריכת‭ ‬הטביעה“‭ ‬ושגבה‭ ‬קורבנות‭ ‬רבים‭ ‬לאורך‭ ‬ההיסטוריה. ‬נל‭ ‬הייתה‭ ‬מוקסמת‭ ‬מהבריכה‭ ‬ותיעדה‭ ‬במשך‭ ‬שנים‭ ‬את‭ ‬סיפוריהן‭ ‬של‭ ‬הנשים‭ ‬שמתו‭ ‬בה. ‬עכשיו‭ ‬כולם‭ ‬אומרים‭ ‬שהיא‭ ‬החליטה‭ ‬להצטרף‭ ‬אליהן‭.‬ ג‘ולז‭ ‬נאלצת‭ ‬לחזור‭ ‬לעיירת‭ ‬הולדתה‭ ‬אחרי‭ ‬שנים‭ ‬רבות‭ ‬של‭ ‬נתק‭ ‬כדי‭ ‬לקבור‭ ‬את‭ ‬אחותה. ‬היא‭ ‬קיוותה‭ ‬שלעולם‭ ‬לא‭ ‬תצטרך‭ ‬עוד‭ ‬לשוב‭ ‬לבקפורד, ‬לסודות‭ ‬שקבורים‭ ‬בה‭ ‬ולזיכרונות‭ ‬הכואבים‭ ‬שהיא‭ ‬מסתירה‭.‬ אבל‭ ‬ג‘ולז‭ ‬היא‭ ‬לא‭ ‬היחידה‭ ‬שחוששת‭ ‬להתמודד‭ ‬עם‭ ‬העבר. ‬מותה‭ ‬של‭ ‬נל‭ ‬מעורר‭ ‬שדים‭ ‬מרבצם. ‬רבים‭ ‬מתושבי‭ ‬העיירה‭ ‬נושאים‭ ‬גם‭ ‬הם‭ ‬סודות,‭ ‬וכולם‭ ‬מובילים‭ ‬למקום‭ ‬אחד‭:‬ בריכת‭ ‬הטביעה‭.‬  אל‭ ‬תוך‭ ‬המים‭ ‬הוא‭ ‬מותחן‭ ‬פסיכולוגי‭ ‬מתוחכם‭ ‬שהפך‭ ‬לרב‮–‬מכר‭ ‬בינלאומי‭ ‬מיד‭ ‬עם‭ ‬צאתו‭ ‬לאור. ‬פולה‭ ‬הוקינס‭ ‬היא‭ ‬המחברת‭ ‬של‭ ‬‘הבחורה‭ ‬על‭ ‬הרכבת‘‭, ‬שהפך‭ ‬לסנסציה‭ ‬בינלאומית‭ ‬ונמכרו‭ ‬ממנו‭ ‬יותר‭ ‬מ‮–‬20‭ ‬מיליון‭ ‬עותקים‭.‬

No Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *