ספרים מומלצים - המלצות ספרים, סקירות וביקורות


ברוכים הבאים לאתר הספרים המומלצים והסקירות שלי. לפרטים ויצירת קשר נא לפנות לגדי איידלהייט [email protected]
מעונינים לקבל את כל הסקירות? הצטרפו לערוץ הטלגרם של ספרים מומלצים!

אם מישהו ידע

18 בדצמבר 2013 גדי איידלהייט

הספר “אם מישהו ידע” הוא ספרה הראשון של שרית מזרחי (הנה סקירה על הספר השני – מי שעומד מאחורי).  פרשה מסתורית מהעבר שכן המעורבים בה רוצים (אך לא ממש יכולים) לשכוח, צצה ועולה וכל מי שהיה קשור אליה נמצא בסכנת חיים.

את רוב הפרטים מקבלים מיד בהתחלה ולכן אפשר לגלותם כאן (אפשר לקרוא את כולם בפרק הראשון מהספר, קישור בסוף הסקירה). חמש עשרה שנה לפני עלילת הסיפור נרצח מדריך בפנימיה לילדים. יש חשודה שהודתה במעשה, אולם לנו ברור כי היא אינה אשמה. עכשיו היא משתחררת מהכלא ומשום מקום מתחיל מסע נקמה מטורף. אנשים נהרגים, אחרים בורחים ונעלמים, המשטרה חושדת באנשים הלא נכונים והבלאגן גדול. גיבורת הסיפור היא שירה, ששהתה בעבר בפנימיה, אין לה מושג מי הם הוריה ונראה שהיא הצליחה למצוא לעצמה חיים חדשים, להתחתן וללדת ילדים. על מנת להגן על משפחתה היא מנסה לברוח מתוך מחשבה שאכן כל מה שקרה לה היה טוב מדי וזמן התשלום הגיע. גיבורה אחרת היא חוקרת המשטרה ריקי אלימלך, שמקבלת את תיקי החקירה ונוקטת כמה יוזמות מפתיעות. חלקה השלישי של העלילה עוסק ביובל, בעלה המופתע של שירה שלא מבין איך ולמה אשתו נעלמה.

פרט לסיפור המתח המוצלח, הספר עוסק בנושאים של האלימות המתגלגלת, של אירועים מהעבר שאי אפשר להדחיק מאחר ומתישהו הם ישבו, של התנהגויות שונות במשפחות שונות, ובמערכות יחסים שונות בין הורים לילדים. גם ספרה השני עוסק בנושאים אלו.

הספר כתוב בסגנון קריא במיוחד. העלילה מתחלקת בין הדמויות השונות, כאשר קוי העלילה (של שירה, יובל וריקי ועוד כמה) מתנהלים במקביל ומדי עמוד וחצי עוברים מאחד למשנהו. מפעם לפעם גם חוזרים לאירועי העבר. סגנון זה משאיר את הקורא במתח תמידי כאשר הוא נמצא כל הזמן ברצון לקרוא עוד כמה עמודים על מנת להתקדם בעלילה, מה שיביא לסיום מהיר של הספר ולמחשבות אם ואיך ניתן למנוע מקרים דומים בעולם האמיתי.

אם מישהו ידע - כריכת הספר

אם מישהו ידע

אם מישהו ידע
שרית מזרחי
ידיעות ספרים
תש”ע 2010

לקריאת הפרק הראשון מהספר אם מישהו ידע

No Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *