ספרים מומלצים - המלצות ספרים, סקירות וביקורות


ברוכים הבאים לאתר הספרים המומלצים והסקירות שלי. לפרטים ויצירת קשר נא לפנות לגדי איידלהייט [email protected]
מעונינים לקבל את כל הסקירות? הצטרפו לערוץ הטלגרם של ספרים מומלצים!

ארץ האגדות – עולמות מתנגשים

16 בפברואר 2018 גדי איידלהייט

אחד הדברים הטובים בקריאת ספרי ילדים הוא שהם מזכירים לך את הילדות שלך. וכשאני קורא את ארץ האגדות, ובפרט את הספר השישי שסופו, מאפשר עידן חדש של סיפורי ארץ האגדות אני נזכר בסדרה שראיתי באדיקות ובהנאה רבה כל חופש גדול: “נערי פלקסטון”, ארבע עונות הסדרה שמתרחשת במהלך מאה שנים מאמצע המאה התשע עשרה ועד לאחר מלחמת העולם השנייה, הציגו בכל דור שני נערים, אחד בן אצולה, ואחד בן העובדים באחוזה שמתחברים למרות הבדלי המעמדות ויוצאים להרפתקאות מטורפות. נעימת הפתיחה והסיום היו לקוחות מהסימפוניה הקלסית של פרוקופייב שנהייתה אחת מהפייבוריטיות שלי.

נחזור לארץ האגדות. חובבי הסדרה ישימו לב מיד לצבע הכריכה הבהיר. אולי זה מסמל את שינוי הדור. קונר כבר זקן ויש לו משפחה, אותה אנו פוגשים באקספוזיציה לספר. כן, הוא התחתן עם ברי, יש להם ילדים,  ויש גם שפע מסרים חיוביים (בעיקר בסוף). וקונר גם לא ממש זוכר טוב ובשביל לזכור דברים הוא קורא את הספרים שהוא כתב, סדרת אגדוטופיה, שבאופן חשוד למדי מזכירה את סדרת ארץ האגדות.

קראתי רק את הספר הראשון בסדרה והיה צריך להשלים פערים, בגלל שלא ממש הבנתי מי עשרות הדמויות השונות ומאיפה הן הגיעו. הילדים, חובבי הסדרה, התנדבו להסביר לי בכמה משפטים מה קורה בכל אחד מהספרים הקודמים. עדיין לא הבנתי הכול אבל ניחא, היה מספיק מידע כדי להמשיך בקריאה.

כמובן, ששמחתי מאד לגלות שהעלילה מתרחשת בניו-יורק. מאז שביקרתי בעיר עצומה זו, אני מאוהב בה עד עמקי נשמתי  (לא קראתם את החוויות? תתבישו לכם! תעצרו הכל ולכו לקרוא: וכנית מלאה, חוויות, המלצות ועוד בפוסט “ניו יורק ניו יורק“) וכיאה לספרים, העלילה נפתחת בספריה הציבורית הגדולה במנהטן ובפסלי האריות הכל כך אהובים על אנשי ניו יורק ועל התיירים המבקרים בה (כלומר אני), שהופכים לאמתיים, ומטילים אימה על הציבור! מעולה.

אריה ואני בניו יורק

אריה (רגוע ולא מכושף למרבה המזל) ואני בניו יורק

העלילה ממשיכה דרך ארץ האגדות והעולם האמתי. כולם מתכוננים לקרב הגדול. מכשפות, פיות, הצבא הספרותי מהפרקים הקודמים, הצבא המדומיין של קונר, והחגיגה מרובה. בינתיים צפרדי נע במראות המקוללות שלמרות שאין אפשרות לצאת ממנה, אנחנו נגלה שדווקא יש, וגם מפלצות אבן מצליחות לצאת מהכישוף. באופן כללי אפשר לחלק את דמויות הספר לשלושה.  טובים באופן מוחלט, רעים באופן מוחלט, וטובים שהוטל עליהם כישוף והם רעים אבל לא באמת.

הילדים (12.5 ו-14) נהנו מאד מהספר, קונר כבר בן 15, כך שבניגוד לספר הראשון בסדרה, בהחלט יש בספר יותר מדי הורמונים של מתבגרים, כפי שהגדירה זו אחת הדמויות עצמן (אמא אווזה), וכל מיני מערכות יחסים שצריכות בירור כזה או אחר. הספר כולו משובץ הומור בכמה רמות, מהדבילי ביותר ועד חידודים מתוחכמים יותר לקרוא המבוגר, ואפילו הוספו כמה הערות שולים. כך או כך, נראה שכמו שעלילת הארץ האגדות אי אז לפני ארבע שנים וחמישה ספרים התחילה בסבתא של אלכס וקונר שנתנה להם את הספר, כך גם עידן אלכס וקונר הסתיים בצורה המאפשרת לאחת הנכדות, להמשיך הלאה את שרשרת האגדות.

סדרת הארץ האגדות, הפכה כבר מזמן ללהיט, והיא אהובה מאד על הקוראים הצעירים ובצדק, וגם המבוגרים יהנו לקרוא אותה. מי יודע אילו חוויות ילדות היא תזכיר לכם?

 

כריכת הספר ארץ האגדות עולמות מתנגשים

ארץ האגדות עולמות מתנגשיםארץ האגדות – עולמות מתנגשים
כריס קולפר
מאנגלית: נועה בן פורת
הוצאת אריה ניר ומודן 2018

מגב הספר

הסיוט המפחיד ביותר של אלכס וקונר התגשם. הדמויות מארץ האגדות – גיבורים ונבלים גם יחד – יצאו מעולמותיהם והגיעו אל העולם האמיתי! המכשפה מורינה החלה לבצע את תוכניתה המרושעת והיא מאיימת לכבוש ולהחריב את ניו יורק תחילה ולאחר מכן את העולם כולו!

כאשר קונר חושב שהכול אבוד ושלא יכול להיות גרוע יותר – אלכס נעלמת!

קונר וחבריו ניצבים בפני הקרב החשוב ביותר בחייהם. אך ללא אלכס, קונר אינו יודע כיצד יוכל לגבור על אויביו ולהציל את כל אהוביו. האם יצליח קונר למצוא את אלכס לפני שיהיה מאוחר מדי? והאם יוכלו התאומים להחזיר את שיווי המשקל בין העולם האמיתי לעולם האגדות?

No Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *