ספרים מומלצים - המלצות ספרים, סקירות וביקורות


ברוכים הבאים לאתר הספרים המומלצים והסקירות שלי. לפרטים ויצירת קשר נא לפנות לגדי איידלהייט [email protected]
מעונינים לקבל את כל הסקירות? הצטרפו לערוץ הטלגרם של ספרים מומלצים!

ארץ האגדות קסם המשאלה

12 במרץ 2017 גדי איידלהייט

לפני כמה זמן ביקרתי את חברי א.מ ושם ראיתי מחזה מופלא. שני ילדיו החמודים, בן ה-12 ובת ה-11 ישבו מקולחים על הספה וקראו בשקיקה ספר. את אותו ספר. שניהם שקועים בו. א. אוחז בדפים וכאשר ח. מנידה בראשה הוא מעביר עמוד קדימה. אמרתי, אסורה נא ואראה המראה הגדול הזה, וניגשתי להרים מעט את הספר לראות את שמו. זה היה כרך החמישי של ארץ האגדות. “אבל הוא יצא לחנויות רק היום!” קראתי. כן, ענה לי א.מ. ידידי, הם שניהם אוהבים מאד את הסדרה וח. הלכה כבר היום לקנות את החדש, אבל בגלל שאחיה א. בטיול שנתי היא התאפקה ולא קראה בו כלל עד שהוא יחזור. כל ספר בסדרה הם קוראים ביחד!

למחרת בסעודת ערב שבת חגיגיות במיוחד (בר מצווה של י. הבן שלי!), רואה אני פתאום את אחייניתי (בת 12) מ. קוראת ספר, הפעם כבר הייתי מוכן, ארץ האגדות החדש שאלתי אותה? כן! היא אמרה. גם היא אוהבת את הסדרה.

ובכן אשר על כן, ראיתי צורך בעצמי לחקור תופעה זו הקרויה ארץ האגדות, לעמוד על טיבה ולתהות על קנקנה ולצורך כך הייתי צריך לחזור אחורה לספר הראשון בסדרה שיצא כבר לפני ארבע שנים וחמק עבר ממני, ולבצע קפיצה לתוך הספר ולהתחבר לילד שבתוכי.

אלכס וקונר, אח ואחות, שהתייתמו מאביהם מתקשים לחזור לשגרת יומם. אלכס תלמידה טובה אבל קונר קצת מרחף, בבית יש קשיים כלכליים והם עצובים מאד על מות אביהם האהוב. סבתם מגיעה לביקור ומביאה להם ספר אגדות, סיפורים שהם תמיד נהנו להקשיב להם.אביהם סיפר להם אגדות מוכרות וגם כאלו שלא שמעו מעולם ולא מצאו באף ספר. הספר מסתבר הוא ספר קסם והילדים נופלים דרכו לארץ האגדות ונאלצים לבצע את קסם המשאלה על מנת שיוכלו לחזור לביתם. ארץ האגדות אינה מקום קל. המלכה הרעה, אמה החורגת של שלגיה ברחה מבית הכלא, הזאבים מחפשים נקמה בכיפה אדומה, הדובים הגישו תלונה על זהבה, והיא נהפכה לפורעת חוק הנמלטת על נפשה ואינה יכולה לחיות חיים נורמלים וגובלינים חוטפים ומשעבדים אנשים ויש עוד צרות רבות. הילדים יצטרכו להתגבר על האויבים ולמצוא את החברים האמיתיים בשביל לחזור הביתה.

הספר משלב מוטיבים רבים ומוכרים מעולם האגדות. שלגיה, כיפה אדומה, סינדרלה. לרובם מוכנס טוויסט קטן וחביב. ספר שהקורא בו נכנס לתוכו הוא גם אלמנט שנעשה בו שימוש ויש איזו אווירת קלילות וילדותיות לאורך כל הספר. משעשע, מקורי, חמוד ומקסים. אין שום פלא שילדים אוהבים מאד את הסדרה. מתאים מגילאים שקוראים לבד ועד 12-13 (בפרט אלו שהחלו לקרוא בתור ילדים קטנים, כנראה גם ימשיכו למרות שהתגברו מעט). ועכשיו תסלחו לי. יש לי עוד ארבעה כרכים לקרוא.

כריכת הספר קסם המשאלה

קסם המשאלה

ארץ האגדות – קסם המשאלה
כריס קולפר
מאנגלית: נועה שביט
הוצאת אריה ניר 2013

מגב הספר

אלכס וקונר התהפכו כל הלילה במחשבות על קסם המשאלה… הם חייבים לעשות כל מה שיורה להם היומן. אין להם ברירה.
הם עומדים לצאת למסע החיפושים הגדול בחייהם.
כאשר סבתם של התאומים נותנת להם במתנה את ספר הסיפורים הנדיר שלה, אין להם מושג שהם ימצאו את עצמם בעולם שהוא מעבר לכל דמיון: ארץ האגדות, שבה כל סיפורי הילדות שסופרו להם הם אמיתיים.
אבל אלכס וקונר מגלים במהרה שהסיפורים לא הסתיימו ב”אושר ובעושר” אלא ממשיכים להתקיים בארץ האגדות – זהבה היא פושעת נמלטת, צאצאי הזאב הרע מחפשים לנקום בכיפה אדומה, וסינדרלה מצפה ללידת ילדה הראשון!
התאומים יעשו הכול כדי לחזור הביתה. אבל האם יצליחו לעשות זאת כשהמלכה הרעה רודפת אחריהם?
ארץ האגדות הוא מסע הרפתקאות מרגש מלא קסם, מצחיק ומותח.

One Comment

  • חתול 14 במרץ 2017 at 20:54

    נשמע דומה לסדרת הטלוויזיה „עד עצם היום הזה”. עולם שבו כל האגדות ביחד ולא הכול פשוט כמו שהכרנו.
    הסדרה נמשכה ליותר מדי עונות אבל הרעיון הבסיסי היה מוצלח.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *