ספרים מומלצים - המלצות ספרים, סקירות וביקורות


ברוכים הבאים לאתר הספרים המומלצים והסקירות שלי. לפרטים ויצירת קשר נא לפנות לגדי איידלהייט [email protected]
מעונינים לקבל את כל הסקירות? הצטרפו לערוץ הטלגרם של ספרים מומלצים!

האלמנה

4 בספטמבר 2016 גדי איידלהייט

ג’ין טיילור מתאלמנת במפתיע מבעלה גלן ומכאן מתחיל מחול השדים. ג’ין עכשיו חופשייה משוחררת ולא חייבת כלום לאף אחד. או ככה לפחות היא רוצה שנאמין. המתח בספר אינו מה יקרה, אלא הניסיון לדעת ולהבין מה קרה. ההווה של הספר קצר, ימים בודדים, מהרגע שעיתונאית שאפתנית מצליחה להיכנס לביתה של ג’ין ולשכנע אותה לספר את סיפורה ועד שהסיפור יוצא. אבל האם הוא הסיפור האמתי? בכלל לא בטוח. גלן כבר מת וג’ין מספרת מה שהיא רוצה, והתמונה עגומה. בעל אובססיבי, שלטן וחונק. הנה היחס שלו אליה: הוא בעל משרה טובה ומכובדת (לכאורה, רק לכאורה, בפועל הוא סתם לא יוצלח) ואילו היא – סתם ספרית, לא מקצוע מעניין שעושים בו משהו. לא פלא שג’ין מרגישה בעיקר הקלה כאשר גלן נעלם מהתמונה, אבל למה בכלל עיתונאים וצלמים צובאים על פתח ביתה של מי שהיו נראים כאחד הזוגות המשעממים ביותר הקיימים?

כולם רוצים מידע על פשע ישן ולא מפוענח שנקשר לגלן וג’ין. עכשיו גלן מת וג’ין אולי סופסוף תספר מה היה, אחרי כל השנים בהם הייתה האשה הטובה, הכנועה, הצייתנית העומדת לצד בעלה באש ובמים, בטוב וברע, עד שהמוות הפריד ביניהם. וכולם רוצים לשמוע את הסיפור ונראה שרק עיתונאית אחת מצליחה לעבור את מעטה החשאיות ולקבל את אמונה של ג’ין אבל אנו מגלים שג’ין “לא פראיירית” היא מחליטה מה לספר, למי לספר, וכמה לספר, ולא ברור כלל עד כמה היא נשלטת או שהיא בעצם השולטת על הראיון ועל הכתיבה. וכמו שהעיתונאית לא חושדת שג’ין מובילה אותה באף, אולי ג’ין היא גם  זו ששלטה בבעלה ולא ההיפך? אלו השאלות שהקורא יתמודד איתן והתשובות לא חד משמעיות.

ספר מרתק שקראתי במהירות. פה ושם דילגתי להגברת הקצב. אני מסכים עם הביקורת מגב הספר. סיפור ממכר על שקרים ועל כך שאנו מאמינים במה שאנחנו רוצים ומתומרנים להאמין. כולם משקרים לכולם. ככה זה בחיים. הכל נשאר במשפחה, ולמתבונן מבחוץ קשה לדעת את האמת על מה שקורה בפנים.

 

כריכת הספר האלמנה

האלמנה

האלמנה
פיונה ברטון
מאנגלית: אילן פן
הוצאת פן וידיעות ספרים 2016

 

מגב הספר

בעל אוהב או רוצח חסר לב… היא בטח יודעת, או שלא…? במשך השנים שתקה ג’ין לגבי פרטים רבים הנוגעים לפשע שבעלה היה חשוד בביצועו. היא היתה עסוקה מדי בלהיות האישה המושלמת, בלעמוד לצד הגבר שלה גם כשספגה הטרדות בלתי פוסקות ומבטים מאשימים. אבל עכשיו כבר אין סיבה לשתוק, ויש מי שרוצים לשמוע את גרסתה. הם רוצים לדעת את האמת, כולם רוצים! אבל אם יש משהו שהשנים האחרונות לימדו את ג’ין זה שהיא יכולה לגרום לאנשים להאמין במה שהיא רוצה.

האלמנה הוא רומן מתח פסיכולוגי מחשמל שמאיר את המקומות האפלים שביחסי בעל ואישה. “סיפור ממכר על השקרים שאנשים מספרים זה לזה ולעצמם, כשהאמת היא הדבר האחרון שהם רוצים לדעת.”

No Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *