ספרים מומלצים - המלצות ספרים, סקירות וביקורות


ברוכים הבאים לאתר הספרים המומלצים והסקירות שלי. לפרטים ויצירת קשר נא לפנות לגדי איידלהייט [email protected]
מעונינים לקבל את כל הסקירות? הצטרפו לערוץ הטלגרם של ספרים מומלצים!

הגדה של פסח לילדים – קלאסיקלטת ורשות הדואר

16 במרץ 2015 גדי איידלהייט

ההגדה לילדים היא חלק ממארז מתנה הנמכר בסניפי הדואר בלבד וכולל מלבד ההגדה, אלפון קצר למונחי החג ודיסק לילדים עם סיפור ושירים על החג. בנוסף תמצאו שם גיליון בולים המכיל 9 בולים למשלוח מכתבים בתוך הארץ כך שהילדים ילמדו שאפשר גם לשלוח מכתב אמיתי ולא רק דואר אלקטרוני או ברכה בווטסאפ. עלות הבולים הינה כמחצית מעלות המארז. המאז מתאים לילדים בגילאי גן חובה עד כיתה ב’

נתרכז בחומרים הכתובים. האלפון חמוד מאד וכולל עשרות הגדרות למושגי החג. ניתן ללמוד אותו מראש וניתן לשאול איתו “קושיות” במהלך הסדר באופנים שונים (להקריא מונח ולבקש את ההגדרה, להקריא את ההגדרה ולנחש את המושג ועוד כיד הדימיון הטובה).

ההגדה מחולקת לשניים. החצי העליון כולל את הטקסט, מלא ברובו והתחתון מכיל משחקים שונים (תפזורות, משחקי התאמה, תשבצון). רובם אפשריים גם לאנשים דתיים בעל פה וללא צורך בכתיבה. בהגדה יש איורים אולם אין בה הדברים מאחר ואלו נמצאים באלפון. לבעלי הסבלנות מומלץ לתת לילדים למצוא לבד את ההגדרות כאשר הם שואלים על פירושה של מילה מסוימת. מסיבה לא ברורה, אולי בגלל תכנון לציבור חילוני דווקא. אם אתם מביאים אותו למשפחה דתית, הקפידו להביא אותו לפני החג ולא בחג עצמו מאחר והמארז מכיל דברים שהם מוקצה בחג. ההגדה לילדים מסתיימת בתחילת הארוחה (שולחן עורך) ופרט לשיר אחד מי יודע החלקים של צפון ברך הלל ונרצה חסרים לחלוטין וחבל.

הפסח הזה כולו מתנות - תמונת המארז

הפסח הזה כולו מתנות

הפסח הזה כולו מתנות
רשות הדואר וקלאסיקלטת
כתיבה: אלעד וינוגרד
איורים: דניאל וולך

No Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *