ספרים מומלצים - המלצות ספרים, סקירות וביקורות


ברוכים הבאים לאתר הספרים המומלצים והסקירות שלי. לפרטים ויצירת קשר נא לפנות לגדי איידלהייט gad[email protected]
מעונינים לקבל את כל הסקירות? הצטרפו לערוץ הטלגרם של ספרים מומלצים!

הזוג הנורא

11 במאי 2016 גדי איידלהייט

ספר חצי קומקיס משעשע לילדים. מיילס מגיע לעיר חדשה ולבית ספר חדש ורוצה שכולם ידעו שהוא אלוף המתיחות. אבל כבר ביום הראשון ללימודים הוא מגלה שיש מעולל תעלולים גדול ממנו ובין השניים מתפתחת מלחמת מתיחות עזה בו מיילס מגלה שידו על התחתונה. כאשר השניים מחליטים לשתף פעולה, מתיחת השנה יוצאת לדרך.

אישית, יש לי בעייה עם ספרים כאלו. הוא ללא ספק משעשע והילדים יצחקו וגם אני צחקתי בקריאה שלו אבל קשה להגיד שהם חינוכיים, או שאפילו הם לא לא-חינוכיים. גם השם , “הזוג הנורא” ותמונת הכריכה עם שני ילדים, מזכירים לי מיד את מקס ומוריץ בספר הילדים (?) הנורא והאיום. תעלולים נוראיים וסוף זוועתי במיוחד כפי שרק בגרמניה יודעים. הילדים של ימינו פחות מכירים את מקס ומוריץ, וטוב שכך, ואולי יהיו רגישים פחות לספר.  שמו מרמז גם לקשר כלשהו ל thing one and thing two מחתול תעלול וגם לגיל שנתיים בו התינוקות הופכים לפעוטות ועושים בערך מה שבא להם גיל שזכה בצדק לשם Terrible two כשם הספר באנגלית.

אז למרות אי הנחת החלקית מהספר, הילדים יהנו והוא ישעשע אותם (גם אתכם את תקראו בו). אפשר לנצל קריאה בו לשיחה רצינית וכנה עם הילדים (שבוודאי ייהנו מהספר).  להסביר להם שמיילס אינו מודל לחיקוי. שהמתיחות נחמדות אבל שיישארו בספרים ובסרטים ולא בחיים. שתעלולים שפוגעים באחרים, והיו כמה כאלו בספר, אינם ראויים, שיש להקפיד בכיבוד הורים, מורים ואפילו המנהל, ובמיוחד שאמירת שקרים וטפילת האשמות שווא אסורה. אפשר להשתובב מעט, אפשר לעשות תעלולים אולם צריך לזכור שלא תהיה בהם פגיעה באחרים ושלא יהיה בהם נזק.

כך יצאו כולם, הורים והילדים, מרוצים.

כריכת הספר הזוג הנורא

הזוג הנורא

הזוג הנורא
ג’ורי ג’ון ומק בנרט
איורים: קוין קורנל
מאנגלית: דנה אלעזר הלוי

מגב הספר

מיילס מרפי הוא אלוף המתיחות. מעולם לא היה בבית ספרו מומחה למתיחות מוכשר כמוהו. כשהוא נאלץ לעבור לנאות שיממון, מקום שהשעמום הוא אכן המאפיין העיקרי שלו (חוץ מהמון פרות), הוא מניח שגם בבית הספר החדש הוא יהיה המותח מספר 1.
אבל יש בעיה אחת. בבית הספר החדש כבר יש אלוף מתיחות. והוא טוב. ממש ממש טוב.

No Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *