ספרים מומלצים - המלצות ספרים, סקירות וביקורות


ברוכים הבאים לאתר הספרים המומלצים והסקירות שלי. לפרטים ויצירת קשר נא לפנות לגדי איידלהייט [email protected]
מעונינים לקבל את כל הסקירות? הצטרפו לערוץ הטלגרם של ספרים מומלצים!

החווה

10 במאי 2014 גדי איידלהייט

אני לא קורא הרבה מותחנים, אבל אם כבר לקרוא מותחן אז עדיף שהוא יהיה בסגנון של “החווה”. לא ארוכים מדי (מאחר ואי אפשר לשמור על מתח לאורך מאות עמודים אלא אם אתה סטיבן קינג), פרקים קצרים ובעיקר דחף מתמיד לקרוא עוד עמוד.

החווה עונה לכל התנאים. עוביו מטעה שכן האותיות גדולות וחלק מהדפים לא מלאים ולכן אורכו קצר יותר ממה שנדמה. אין בו פרקים כלל, לפחות לא ממוספרים אבל יש חלוקה ליחידות בנות שניים עד שלושה עמודים, שבכל פעם שאתה גומר יחידה כזו, אתה מסתקרן להמשיך ליחידה הקצרה, רק עוד עמוד או שניים ואז נפסיק. או שנמשיך עוד עמוד או שניים וכך הלאה עד סיום הספר.

דניאל התרחק מהוריו, הם עברו לחיות את שנות הפנסיה שלהם בחווה שקטה בשוודיה, ואילו הוא מדשדש בלונדון. הקשר בינו לבין הוריו רופף. הוא רוצה לבקר אולם נבוך מהצורך להציג את בן זוגו בפניהם ומעדיף לא לבקרם. עד שיום אחד הוא מקבל טלפון נדיר מאביו המודיע לו שאמו מאושפזת בבית חולים פסיכיאטרי. בעודו מנסה להתאושש מהבשורה המשונה ובדרכו לטוס לשוודיה הוא מקבל שיחה מאמו שהיא ברחה מבית החולים, שאביו אישפז אותה בכפייה ושהיא באה אליו ללונדון הוא חייב להאמין לה. מכאן והלאה מגיע סיפורה של האם הממוטט את כל ההבנה של דניאל על הוריו ועל יחסיהם ומגלה לו עד כמה הוא אינו יודע. דף אחר דף, נחשף סיפורה המדהים של האם. אם הסיפור אמיתי, הרי שהפשעים שבוצעו בקהילה הקטנה בשוודיה נוראיים. אם אמו ממציאה את הכל, הרי שמחלתה חמורה באופן מיוחד. דניאל מוצא את עצמו בעמדה קשה, נאלץ לבחור בין אביו ואמו – מי דובר אמת ומי משקר, הכרעה שהוא אינו יכול לקבלה מבלי לחקור ולחטט בעבר הרחוק עוד יותר, חקירה שתפתח פצעים ישנים עוד יותר…

החווה - כריכת הספר

החווה

החווה
טום רוב סמית
מאנגלית : רוני בק
הוצאת כתר

מגב הספר

אביו של דניאל מתקשר ומספר לו שאמו עברה התקף פסיכוטי ואושפזה בבית חולים פסיכיאטרי. דניאל המום. הוא אורז מזוודה וממהר לשדה התעופה כדי לטוס לשוודיה, שם גרים הוריו.
ואז אמו מתקשרת.

“דניאל, תקשיב לי טוב –” היא אומרת, “אני מדברת מטלפון ציבורי ולא נשאר לי הרבה זמן. אני בטוחה שאבא שלך דיבר אתך. כל מה שהאיש הזה סיפר לך הוא שקר. אני לא משוגעת. אני לא זקוקה לרופא. אני זקוקה למשטרה. אני עומדת לעלות על טיסה ללונדון. תפגוש אותי בהית’רו.”

דניאל המבוהל פוגש את אמו ומאזין לסיפור שהיא פורשת לפניו, על חבורה של גברים תאבי כוח ומושחתים, על הפשע המחריד שהם ביצעו, על הניסיונות להסתירו, והנורא מכול, על חלקו של אביו בפרשה.
עכשיו על דניאל להחליט מי מהוריו דובר אמת ומה עליו לעשות.

 

 

No Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *