ספרים מומלצים - המלצות ספרים, סקירות וביקורות


ברוכים הבאים לאתר הספרים המומלצים והסקירות שלי. לפרטים ויצירת קשר נא לפנות לגדי איידלהייט [email protected]
מעונינים לקבל את כל הסקירות? הצטרפו לערוץ הטלגרם של ספרים מומלצים!

הטריוויה של הרמן

25 ביוני 2019 גדי איידלהייט

איתי הרמן הוא באמת תופעה. השתתפתי בעברי בכמה שעשועוני טריוויה, ואכן אני יודע לא מעט עובדות טריוויה שכשמן כן הן חסרות כל ערך, אבל בפעם הראשונה שצפיתי בצ’ייסר, באמת נדהמתי. לא רק כמות הידע אלא מהירות שליפתו, שאצלי לפחות הולכת ויורדת עם השנים. הוא פשוט טוב מדי. צריך מישהו שהוא רק טוב, לתת יותר צאנס למשתתפים. אמנם בפורמט של המשחק יש לצ’ייסר כמה וכמה יתרונות בולטים על הרודפים, אבל גם ככה, פשוט קשה בטירוף לנצח את איתי.

עכשיו יוצא ספר חידות טריוויה שלו, בהמון המון נושאים, ובסופו של דבר מי לא אוהב טריוויה, ואם יש כמה אנשים, מי לא אוהב להריץ קצת שאלות ולראות מי הכי חכם. פוס עצור, ידע טריוויה לא מראה כלום על חוכמה, רק על ידע טריוויה. נרחיב קצת בנושא.

זה דבר אחד לדעת שויליאם שייקספיר כתב את המחזה מקבת (מה לא ידעתם?). אבל זה דבר אחר לחלוטין לדעת מה העלילה של מקבת (נו, איזה מלך עם שלוש בנות. צוחק. רק בדקתי אתכם), ודבר אחר מעל זה הוא להבין מה המסר של מקבת (או לפחות מסר כלשהו ולהתווכח עליו כפי שקורה לרוב). זו דוגמה מעט פשטנית אך סבירה ומקובל לכנות שלבים אלו בשם היררכיית המידע. השלב הראשוני הוא שלב הנתונים – DATA. זה שלב הטריוויה. יודעים המון המון עובדות. בשלב הבא מקשרים בין העובדות, זה כבר שלב המידע – INFORMATION, והשלב הגבוה ביותר הוא שלב הידע – KNOWLEDGE שבו אפשר גם להסיק מתוך המידע ידע חדש. טוב, סגרנו חלון, לא בטוח שזה מעניין מישהו.

הנושאים של השאלות מגוונים (מונדאיל, חתולים, חצי, אריה, משופמים…), והרקע של כל עמוד חידות מכיל גרפיקה חביבה באותו נושא, שהופכת את הספר כולו לאסתטי ונעים לעין. כמובן שיש תשובות מלאות לכל השאלות, כך שבסופו של דבר הספר חמוד מתאים מאד כמתנות, ואם אינכם יכולים לנצח אותו, תצטרפו אליו.

הטריוויה של הרמן
הטריוויה של הרמן

הטריוויה של הרמן
איתי הרמן
אגם 2019
מגב הספר

בין חברים, בנסיעה, בפאב או ליד המדורה…
מעל אלף שאלות במגוון נושאים ורמות, לשעות של משחק, ידע והנאה!
איתי הרמן הוא המלך הבלתי מעורער של חידוני הטריוויה בישראל.
במהלך 25 השנים האחרונות, חיבר הרמן רבבות שאלות לשעשועוני הטלוויזיה בישראל, ביניהם: “גלגל המזל”, “1 נגד 100″ ו”לעוף על המיליון”. ובשנים האחרונות משתתף כ’צ’ייסר’ בשעשועון ‘המרדף’.

No Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *