ספרים מומלצים - המלצות ספרים, סקירות וביקורות


ברוכים הבאים לאתר הספרים המומלצים והסקירות שלי. לפרטים ויצירת קשר נא לפנות לגדי איידלהייט [email protected]
מעונינים לקבל את כל הסקירות? הצטרפו לערוץ הטלגרם של ספרים מומלצים!

המבשר

29 במרץ 2017 גדי איידלהייט

מה יש שם בצפון הרחוק, שכל המותחנים הסקנדינביים הם אפלים כל כך, מרושעים כל כך? התשובה המקובלת היא החורף הארוך והיערות האינסופיים שתמיד היו מקום למפורענות אבל היא לא יכולה להיות התשובה היחידה. שורת מעשי קונדס מוציאה עיירה שלמה משלוותה. ישר חשבתי על ספרו  של סטבין קינג “דברים צריך”. מעשי מתיחה שלכאורה אינם גורמים נזק, אולם מוציאים לחלוטין אנשים משלוותם. המשטרה חוקרת, ואילו מעולל מעשי הקונדס בוחן את גבולות ההשפעה שלו כל הזמן ומתכנן את מהלכו הבא. מאחר ועם מעשי קונדס אי אפשר להתקדם לאורך זמן, מהר מאד התוצאות נהיות חמורות בהרבה.

בספר זה המתח אינו לגלות מי עשה את התעלולים, אלא בעיקר הניסיון לתאר את שלוות החיים המתנפצת ואת ההשפעות ארוכות הטווח של מעשים, אפילו קלים, על מי שעובר אותם. “יושבים על עברה כזו בכלא?” שואלים ילדים את מפקח המשטרה המנסה לפענח את התעלומה והוא עונה “מה שהוא עשה גנב לאנשים את הביטחון”. והביטחון הולך ומתערער מפרק לפרק, וגם כשנדמה שהעניינים חוזרים לשגרה, לפחות עבור אלו שלא היו מעורבים ישירות בטרגדיות שקרו, הרי שהסדקים במעטפת הביטחון אינם נעלמים. אולי חוקרי המשטרה יסגרו את התיק, אבל פצעיו ימשיכו להיות פתוחים.

כריכת הספר המבשר

המבשרמגב הספר

לקראת חצות, בעודו שקוע בניסיון לפצח פשע מסתורי, מישהו מצלצל בפעמון ביתו של המפקח סֵייאֶר. אין איש במסדרון אולם על המחצלת מונחת מעטפה. סֵייאֶר עוקב מבעד לחלון אחר דמות הנעלמת אל תוך החשכה. בתוך המעטפה יש גלויה ועליה המסר: “הגיהינום מתחיל עכשיו”.
מכאן ואילך תפקוד את העיירה השלווה בּיירקוֹס שרשרת של מעשי קונדס אכזריים ואפלים, מעשים שהשלכותיהם ההרסניות מפתיעות את יוני בֶּסקוֹב, נער צנום וחריף שכל שנולד בצד הלא נכון של העיירה, לאמא הלא נכונה.
במותחן פסיכולוגי מרתק מובילה אותנו קארין פוֹסוּם אל לבה של עיירה נורווגית שלווה לכאורה. היא משילה את המעטפת, כאילו הייתה רעלה, וחושפת בניתוח חד כתער את המניעים הכמוסים של תושביה. פוסום מצביעה על שבריריותו של האושר המתנפץ לרסיסים באבחה אחת. לא רק הפשע החולף נותן את אותותיו, אלא גם קול עקבותיו המהדהדים שאינו מרפה לעולם.

No Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *