ספרים מומלצים - המלצות ספרים, סקירות וביקורות


ברוכים הבאים לאתר הספרים המומלצים והסקירות שלי. לפרטים ויצירת קשר נא לפנות לגדי איידלהייט [email protected]
מעונינים לקבל את כל הסקירות? הצטרפו לערוץ הטלגרם של ספרים מומלצים!

המסע המופלא לכיתה א’

23 בנובמבר 2015 גדי איידלהייט

המעבר מגן הילדים לכיתה אלף אינו פשוט. לחלק מהילדים המעבר הולך בקלות, לאחרים הוא מורכב יותר. ישנן גישות חינוכיות שונות לנושא. בתי ספר רבים כבר עורכים הכנה לשנתון הבא, במקומות רבים מיישמים מודל של חטיבה צעירה בו נעשה שילוב מסוים בן ילדי גן החובה לילדי כיתה א’ כאשר גן החובה הוא חלק מבית הספר. במקומות אחרים, הכל כמו פעם. ספרה של לירז טל נועד לסייע לילדים ולהורים ולהפיג את החששות. שנת הלימודים הנוכחית כבר בעיצומה ואפשר לקוות שרוב הילדים צלחו את המעבר, אבל מי שיש לו ילדים בגילאי גן חובה וחושש מבעיות לקראת שנה הבאה מוזמן לבדוק את הספר.

הסיפור נחמד והאיורים מושכי עין, המעבר לכיתה א’ מדומה לספינה השטה בים, בה נועה ואביה שטים לראות איך תיראה השנה בתחילתה אמצעיתה וסופה. בתחילת השנה הים סוער מאד והספינה לא יכולה כלל לעגון באי ולכן קופצים ישר לאמצע השנה, שם רואים שהשד אינו נורא כל כך, יש בכיתה מורה חביבה, חברים ותיקים וחברים חדשים. לאחר מכן אפשר לחזור ליום הראשון שהולך ונהיה פחות ופחות מפחיד.

בהצלחה לכולם

המסע המופלא לכיתה א - כריכת הספר

המסע המופלא לכיתה א

המסע המופלא לכיתה א’

לירז טל
איורים : יפעת נחשון
דני ספרים

מגב הספר

נועה מתרגשת מאוד. היא גם מתוחה ועצבנית מאוד. בתוך הגוף יש לה מערבולת של רגשות. מחר היא עולה לכיתה א’. כל כך הרבה זמן היא חיכתה להיות גדולה. אבל עכשיו, כשזה מתקרב, החששות מכרסמים.

“המסע המופלא לכיתה א'” מאת לירז טל בהוצאת “דני ספרים“, הוא סיפורה של נועה, ואולי של הרבה מאוד ילדים אחרים, ערב כניסתה לראשונה לבית הספר, על כל החששות והתחושות המלוות אותה. בעזרת מסע מרתק בדימיון עם אביה היא יוצאת להפלגה מיוחדת ומלאת הרפתקאות, בה היא זוכה להצצה בכל מה שיקרה לה בשנה הקרובה ובתשובה לשאלות שכל כך מציקות לה: איך יהיה היום הראשון ללימודים? מי תהיה המורה? האם היא תרכוש חברות חדשות?

לאורך כל הספר מתכתב הטקסט עם האיורים המקוריים והססגוניים של יפעת נחשון, אשר הפיחה חיים בסיפור והוסיפה לייחודיות שלו.

One Comment

  • הדר 29 באוגוסט 2016 at 7:31

    הספר הזה יפה אני מקירה את הסופרת היא חברה שלי והבת שלה חברה של הבת שלי הן לומדות באותה כיתה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *