ספרים מומלצים - המלצות ספרים, סקירות וביקורות


ברוכים הבאים לאתר הספרים המומלצים והסקירות שלי. לפרטים ויצירת קשר נא לפנות לגדי איידלהייט [email protected]
מעונינים לקבל את כל הסקירות? הצטרפו לערוץ הטלגרם של ספרים מומלצים!

הנפילה הקצרה

21 בנובמבר 2017 גדי איידלהייט

עשר שנים לאחר שסוזן לומברד נעלמה ונראתה לאחרונה בתחנת דלק, אולי זו המופיעה על הכריכה. סוזן הייתה בת  14 בלבד, ביתו של סנטור בכיר וכעת אביה מתכונן למסע הבחירות לנשיאות ויש כאלו שכל עיסוק בעבר מסכן אותם ועשוי לפגוע בתכניות שלהם. אנשים רבים מעורבים, כאלו שגם עשר שנים אחרי ההיעלמות מנסים למצוא קצה חוט או מנסים למנוע זאת. ההבדלה בין אוהב לאיוב בעייתית. הסנדקית של סוזן הקימה קרן פרס למי שימסור מידע, ובמפתיע סימן חדש למידע מתגלה ומניע את העלילה כולה.

זו נקודת הפתיחה של המותחן “הנפילה הקצרה”. הספר מעט צפוי, כפי הדוגמה שהבאתי למעלה, ואפילו אני, שלרוב גם בסוף הקריאה לא יודע מי הרוצח, הצלחתי להבין את רוב פיסות העלילה בשלבים מוקדמים, אולם למרות זאת הסיפור מסופר היטב. ומבחינתי לרוב זה מספיק. אני מוצא לעתים את המתח ואת הרצון לעשות טוויסט כל עשרים עמודים, למלאכותי משהו, ואישית אני אוהב גם לקרוא ספרים בהם הסוף ברור מההתחלה והשאלה היא רק איך הגענו למצב הזה. גם הטקסט על הכריכה האחורית מספר הרבה יותר מידע מהרצוי (קצרתי מעט במה שהעתקתי לפה)

מבחינה זו, הספר עושה את מלאכתו וקראתי אותו במהירות, בלי לשים לב שהזמן עובר. גם אם הצלחתי לנחש מה הולך לקרות, זה לא הפריע לי, אפילו שמחתי שיש ספרים שגם אני מצליח להבין מה קורה, ואפילו נהנתי מהקטעים הגיקיים למדי העוסקים בהאקריות ופריצות למחשבים.

לסיכום, מדובר במותחן מהנה, ולמרות שחלק מפרטי העלילה צפוי, עדיין תרצו להבין איך הדברים קרו במדויק ובשביל זה צריך לקרוא עד הסוף. מדבור בספר ראשון של סדרת ספרים, סביר להניח שרובם יהיו סביב הנושא של האקרי מחשבים וסייבר מאחר וזה המאפיין הראשי של הגיבור. נמשיך לעקוב.

כריכת הספר הנפילה הקצרה

הנפילה הקצרה

הנפילה הקצרה
מתיו פיצסיימונס
מאנגלית: עפרה אביגד
עברית הוצאה לאור 2017 (במקור 2015)

מגב הספר

לפני עשור נעלמה סוזן לומברד, בתו בת ה- 14 של בנג׳מין לומברד –אז סנטור רב השפעה והיום סגן נשיא ארצות הברית ומתמודד על מועמדות מפלגתו לנשיאות. איש לא דרש כופר. זו היתה ההיעדרות הסנסציונית ביותר של קטין מזה עשורים. היא מעולם לא פוענחה.
גיבסון וון הוא האקר מחשבים ולוחם מרינס לשעבר. הוא גדל לצד סוזן והיה בשבילה מעין אח גדול. הוא לקח את היעלמותה אישית והזכרונות המרים לא מרפים ממנו. ובדיוק ביום השנה העשירי להיעלמותה מציע לו ראש יחידת האבטחה לשעבר של לומברד להצטרף לחקירה סודית של האירוע, על בסיס מידע חדש.

גיבסון קופץ על ההזדמנות ומשקיע בחקירה את כל יכולותיו המבצעיות והטכניות. במהרה הוא מגלה רשת קונספירציות סביב משפחת לומברד – ונתקל בשורה ארוכה של גורמים רבי עוצמה וחסרי מעצורים שיעשו הכל כדי לחסום אותו ואת צוותו. ככל שמתגלים פרטים שעשויים לסכן את מועמדותו של לומברד לנשיאות, גוברת הסכנה. גיבסון חייב להישאר תמיד צעד אחד לפני רודפיו, בדרך אל חשיפת האמת שתותיר את הקוראים פעורי פה.

ו

No Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *