ספרים מומלצים - המלצות ספרים, סקירות וביקורות


ברוכים הבאים לאתר הספרים המומלצים והסקירות שלי. לפרטים ויצירת קשר נא לפנות לגדי איידלהייט [email protected]
מעונינים לקבל את כל הסקירות? הצטרפו לערוץ הטלגרם של ספרים מומלצים!

הספר הראשון שלי – חלל, דינוזאורים

11 באפריל 2016 גדי איידלהייט

סדרות של ספרי מדע לילדים יוצאות מדי כמה שנים. בסדרה החדשה כרגע שני ספרים – בנושא החלל ובנושא הדינוזאורים. לפחות בתחום החלל הספר עדכני. מופיעות תמונות של משימות עדכניות (כדוגמת חללית גאיה -GAIA המזכירה כובע). פלוטו הוא כוכב לכת ננסי, ולחלל מגיעים לא עם מעבורת חלל שיצאה כבר משימוש אלא עם חללית סויוז רוסית (השם לא מופיע, אבל מזהים לפי הציור). הערה אחת חשובה, בתרגום ספרים מאנגלית הופכים את הספר משמאל לימין, הרבה פעמים עושים גם לתמונות היפוך מראה. היפוך זה הוא שגוי. למרבה המזל אין מספרים או כיתוב בתמונות, שאז ההיפוך זועק, אבל תסתכלו על תמונת כדור הארץ המשונה מעט ונסו לראות מה בעצם רואים?

כדור הארץ שגוי

כדור הארץ שגוי

לא הצלחתם? נסו עכשיו. כך צריכה התמונה להיראות ופתאום זה ברור. גם קבוצות הכוכבים המופיעות הן הפוכות ולא נראות כך בשמים אלא בתמונת ראי. צריך להקפיד יותר על דברים אלו בתרגום

כדור הארץ ישר

כדור הארץ נכון

עמודים לדוגמה מהספרים:

הספר הראשון שלי חלל עמ' 5

הספר הראשון שלי חלל

הספר הראשון שלי חלל עמוד 4

הספר הראשון שלי חלל

הספר הראשון שלי דינוזאורים עמוד 1

הספר הראשון שלי דינוזאורים_Page_1

 

כריכת הספר הראשון שלי - דינוזאורים

הספר הראשון שלי – דינוזאורים

כריכת הספר הראשון שלי - חלל

הספר הראשון שלי – חלל

הספר הראשון שלי – חלל – אמילי בון איורים: לי קוסגרוב
הספר הראשון שלי דינוזאורים – אלכס פרית איורים: לי קוסגרוב
מאנגלית חגי ברקת
דני ספרים 2016 (2015 ו- 2016 במקור)

 

מגב הספרים

“החלל” מאת אמילי בון, בהוצאת “דני ספרים”, הוא ספר נוסף בסדרת “הספר הראשון שלי”. זהו הספר המושלם עבור ילדים הרוצים לדעת הכול על החלל. הוא מלא בתמונות מקסימות ובהמון עובדות מרתקות, הכתובות בצורה פשוטה וברורה עבור הקוראים הצעירים והסקרנים.

הילדים ילמדו על נושאים רבים הקשורים בחלל: מהו החלל, הירח והכוכבים, שיגור טילים ואסטרונאוטים, מהי תחנת חלל, מערכת השמש ועוד. הם ילמדו גם על חייו של כוכב, על הגלקסיות ואפילו על צפייה בכוכבים.

“דינוזאורים” מאת אלכס פרית, בהוצאת “דני ספרים”, הוא ספר נוסף בסדרת “הספר הראשון שלי”. זהו הספר המושלם עבור ילדים הרוצים לדעת הכול על הדינוזאורים ועל יצורים קדומים נוספים. הוא מלא בתמונות מקסימות ובהמון עובדות מרתקות, הכתובות בצורה פשוטה וברורה עבור הקוראים הצעירים והסקרנים.

אוכלי עשב ענקיים, טורפים אכזריים ויצורים מעופפים – דינוזאורים אלה שוטטו בעבר הרחוק על פני כדור הארץ והיו שליטיו הבלעדיים. הילדים ילמדו על תקופת הדינוזאורים, מהיכן הגיעו, על השלד שלהם ועל גופם. הם ילמדו שהם בקעו מביצים, על קרבותיהם האכזריים, על מעופפי השחקים ואלה שהיו מתחת לפני המים, על המקומות שחיו בהם ואפילו על מה שקרה להם והביא למותם.

סדרת “הספר הראשון שלי” מביאה לקורא הצעיר שלל נושאים מרתקים בצורה נגישה לראשית קריאה, צבעונית ועמוסה במידע חשוב.

No Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *