ספרים מומלצים - המלצות ספרים, סקירות וביקורות


ברוכים הבאים לאתר הספרים המומלצים והסקירות שלי. לפרטים ויצירת קשר נא לפנות לגדי איידלהייט [email protected]
מעונינים לקבל את כל הסקירות? הצטרפו לערוץ הטלגרם של ספרים מומלצים!

הקבר בהרים

2 באפריל 2019 גדי איידלהייט

“הקבר בהרים” הוא הספר השלישי בסדרת סבסטיאן ברגמן ואת שני הראשונים לא קראתי ולא נראה שיש איזה צורך מיוחד בכך לפני קריאת ספר זה. ברגמן, סוג של שוטר, אבל אחד די מעצבן, ולמען האמת גיבור בלתי נסבל, דוחה, מעצבן, אגוצנטרי ומזיק במיוחד לסביבתו והאמת שכקורא אפילו קיוויתי שימות בספר. ידעתי שאין סיכוי שזה יקרה, בעיקר כי ספרים נוספים בסדרה כבר יצאו במקור.

הספר נפתח בחיסול שמעט משתבש בהרי שוודיה וממשיך כעשור אחר כך, בו באופן מקביל, עיתונאי לוקח תיק חקירה ישן, וגופות לא מזוהות מתגלות באקראי בשטח. אנו כמובן יודעים ששני האירועים קשורים, רק אין לנו מושג איך, וכל זה יתברר בהמשך.

הספר הוא ספר מתח, אבל אין בו הרבה מתח. אחת הסיבות היא שדברים קורים בקצב איטי מדי. למעשה בכמעט מאה העמודים הראשונים, כל פרק מציג דמויות חדשות. צוות החקירה עצמו מונה כשבעה חברים, וכולם מוצגים, כך גם עוד דמויות ובספר עצמו אין דמות ראשית כלשהן. כולן ראשיות, או כולן דמויות משנה. מהעלילה עצמה לא נחשוף פרטים, אבל מעבר לרצון לדעת, פחות או יותר מה קרה, מה שכבר היה ידוע בערך בשלושת רבעי הספר, לא הרגשתי את הצורך העז לא להניח את הספר מהידיים, צורך שבעיני הוא הנדרש ביותר בספר מתח. מאחר וכל הפשעים כבר בוצעו בעבר, ואין כאן איזה משחק מתוחכם בין פושע לצוות שאמור ללכוד אותו, גם אי אפשר לראות בספר מותחן פסיכולוגי המתאר קרב מוחות כלשהו.

את הספר לקחתי בשדה התעופה. רציתי לקחת את החדש של גרוסמן אבל הוא אזל, ועל ספר זה זכרתי שראיתי ביקורת טובה, אולם אני לא יכול להצטרף אליה והאמת היא שהתאכזבתי. גם בתור ספר טיסה הוא פחות מוצלח, מאחר והוא די ארוך (500 עמודים), וריבוי הדמויות דורש מעט יותר ריכוז מהמקובל בסוגת ספרי הטיסה.

גם את הסדרה “הגשר” לא ראיתי, והבנתי שיש לה קהל מעריצים לא קטן, אולי הם יאהבו את הספר יותר.

הקבר בהרים

הקבר בהרים

מיכאל יורת והאנס רוזנפלדט
משוודית: אסף שור
כנרת זמורה 2019 (במקור 2012)

מגב הספר

שישה שלדים מתגלים על ההר. עדות דוממת לפשע נורא שהתרחש לפני שנים. סבסטיאן ברגמן אמור לגלות מי הם, מי הרוצח ומה המניע, אבל החקירה היא גם הרבה יותר מזה: תירוץ לברוח ממערכת יחסים כפויה, דרך לחזור לעבוד עם הצוות במחלק הרצח, והזדמנות להתקרב לבתו לפני שיהיה מאוחר מדי.
אבל כשהחקירה מתקדמת והראיות מתגבשות, סבסטיאן מבין שהוא ייאלץ להיות מעורב הרבה יותר מכפי שתיכנן. חייו האישיים, הפגומים והשבורים, הם שעומדים בינו לבין פתרון התעלומה.
הקבר בהרים, הרומן השלישי בסדרת עלילותיו של סבסטיאן ברגמן וספר המשך לסודות אפלים ולהאיש שצפה בנשים, כבש את רשימות רבי המכר בארצות רבות. זכויות התרגום של הסדרה נמכרו בשלושים וארבע מדינות, והיא עובדה לסדרת טלוויזיה מצליחה.

No Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *