ספרים מומלצים - המלצות ספרים, סקירות וביקורות


ברוכים הבאים לאתר הספרים המומלצים והסקירות שלי. לפרטים ויצירת קשר נא לפנות לגדי איידלהייט [email protected]
מעונינים לקבל את כל הסקירות? הצטרפו לערוץ הטלגרם של ספרים מומלצים!

זוטו – הרפתקאותיו של וירוס מחשבים

25 באוקטובר 2012 גדי איידלהייט

הספר זוטו עוסק בנושא לא שגרתי. החיים בתוך מחשב. זמן הסיפור הוא בסך הכל דקה בודדות ותחומו על פני מחשב בודד (אמנם לא מילימטרים בודדים כפי שכתוב בהקדמה, כי יוצאים מתוך המעבד ומגיעים עד הדיסק הקשיח, מרחק של כעשרים סנטימטרים. אם כבר גיקים אז עד הסוף). הדמויות העיקריות הן זוטו – וירוס מחשבים לא ממש מזיק, מגן כסף – האנטי וירוס הנאמן, סופר-מדיה 2 – תוכנת נגן סרטים מיושנת מעט וניוטון – עוד תוכנה מיושנת וכולם שוכנים במחשב של אורי.

ההאנשה שהמחבר עושה לדמויות חמודה מאד, התוכנה הישנה שמנגנת סרטים בצורה מקרטעת מעט (ולכן נזרקה לסל המחזור) מוצגת כדמות מגמגת. סיביות בדיסק הקשיח מוצגת כאבנים שנשמרות גם כאשר אין חשמל, תולעת המחשבים מיוצגת בתור… תולעת וכו’.

כל המושגים מובהרים במילון מונחים בסוף, הכתוב בצורה ברורה מאד. ולאורך כל הספר משולבים איורים מקסימים של גיל טרויצה שנותנים מימד ויזואלי נוסף לספר (ומראים כי תוכנת ניוטון נזרקה לפח המחזור לשווא שהרי 10+11=5 כאשר 10 ו-11 הם בבסיס 2 ו5 בבסיס עשרוני ואין שום טעות, רק שוני בבסיסים)

ולמבחן הביקורת. יואב בן ה-9 קרא בעניין רב, שאל בדיוק מה הסיפור עם הסיביות 0 ו-1, הקשיב להרבה הסברים ובסוף אמר “אה. הבנתי” רב משמעות. הסיכום שלו על הספר: “ספר טוב מאד. מרתק”. גם אני קראתי את הספר ומצטרף לדעה זו. לכל מי שרוצה שהילד שלו ילך למודיעין. מתאים גם לילדים גדולים יותר וכולל מסרים חינוכיים כדוגמת שגם לדברים ישנים יש שימוש ושאפשר גם לכבות את המחשב לפעמים ולצאת לשחק בכדור…

זוטו – הרפתאותיו של וירוס מחשבים

זוטו
הרפתקאותיו של וירוס מחשבים
אודי אהרוני
איורים: גיל טרויצה
הוצאת רימונים
2009

One Comment

  • רון 25 בדצמבר 2013 at 20:25

    אני רציתי לדעת את סיפור החיים שלו בגלל שיש לי עבודה על הספר ואני ישמח לתשובה
    ממני רון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *