ספרים מומלצים - המלצות ספרים, סקירות וביקורות


ברוכים הבאים לאתר הספרים המומלצים והסקירות שלי. לפרטים ויצירת קשר נא לפנות לגדי איידלהייט [email protected]
מעונינים לקבל את כל הסקירות? הצטרפו לערוץ הטלגרם של ספרים מומלצים!

חשיבה חדה

5 בנובמבר 2013 גדי איידלהייט

פוסט זה נכתה על תהליך ההוצאה לאור של הספר. בינתיים פירסמתי סקירה  על הספר חשיבה חדה.

הפעם נעשה משהו שונה. הפעם נמליץ לכם על ספר שעוד לא יצא לאור, אבל אתם יכולים לעזור לו לצאת לאור. גם בשבילי זו חוויה חדשה. בפעם הראשונה אני משתתף בפרוייקט מימון המונים, שיטה שמוכיחה את עצמה להשגת כסף מהציבור הרחב בזמן קצר לצורך מטרה מאד מוגדרת. המטרה הפעם – הוצאת הספר “חשיבה חדה” מאת גלעד דיאמנט.

גלעד דיאמנט מפרסם כבר זמן רב בפייסבוק ובאתר שלו מאמרים הבוחנים נושאים מסוימים ומטרתם לעזור לנו להיות יותר ביקורתיים עם שלל המידע המציף אותנו. מה נכון, מה לא נכון, במה להאמין… כמעט כל אחד מאיתנו קורא פעם כתבה בעיתון על מקרה שהוא מכיר ממקור ראשון ומתעצבן כמה טעויות ואי דיוקים יש בכתבה. קחו בחשבון שככה זה כמעט בכל הידיעות בעיתונים.במילותיו של גלעד: “הטכנולוגיה של ימינו מאפשרת נגישות חסרת תקדים למידע, אך בד בבד מהווה כר פורה להפצת שמועות, אגדות אורבניות, שקרים ומניפולציות במהירות ובהיקף מסחררים. כל אלה מונעים משלל מניעים שאין בינם לבין חקר האמת דבר.אנחנו נותרים מבולבלים. מה נכון? במה להאמין? כיצד עלינו לנהוג?כיצד בודקים את המידע שאנו נחשפים אליו? ויותר מכך, כיצד בודקים את חוויותינו אנו?כיצד נמָנע מנפילה למלכודת הפתיות, ומצד שני לא נשקע בספקנות משתקת ומלאת חרדות?”

מהי אותה חשיבה חדה בה מדובר? נצטט בקצרה מהאתר של גלעד

חשיבה חדה היא רובד מודעות נוסף בו אנו מתעלים מעל תהליכי החשיבה האוטומטיים, צופים בהם, בודקים ומבקרים אותם.חשיבה חדה תעזור לנו להבחין טוב יותר בין דעות לבין עובדות, בין משמעות פנימית לבין מציאות חיצונית,בין חוויה אישית והתרשמות לבין ידע מבוסס, בין אשליות ומשאלות לב לבין הדברים כפי שהם באמת.

את תובנותיו מהשנים האחרונות ומחקריו העצמאיים בתחום כתב גלעד בספר. הטיוטה מוכנה ונשאר רק שלב ההפקה. השלב כולל עריכה מקצועית אצת עורך מדעי, הגהות מרובות, גראפיקה ועיצוב, הדפסה איכותית ועוד… במקום לפנות להוצאה מסחרית, גלעד מנסה משהו אחר (והוא גם מסביר למה), מימון המונים. לאתר שלו יש קוראים רבים וכך גם בקבוצת הפייסבוק, אם כל אחד מהם ישתתף הפרוייקט יצא לפועל. עיינתי מעט באתר, התרשמתי לטובה ואני משתתף. זה עולם האינטרנט, הדברים בו שונים וכולם יכולים לקחת חלק בחגיגה. מי יודע, אולי בעתיד גם אני אוציא ספר בדרך דומה.

חשוב להדגיש משהו על מימון המונים, זו אינה תרומה אלא השתתפות. רוב המשתתפים אינם נזקקים, אלא יוצרים ויוזמים המבטיחים לעצמם קהל לקוחות עוד בטרם יצא המוצר לשוק. בפרוייקט הנוכחי, אתם למעשה קונים את הספר מראש, ותקבלו אותו בדואר טרי מהדפוס (ועם הריח המיוחד של ספר חדש).

גלעד מחויב לפרוייקט (אחרת יצא חומוס לגמרי ולא יכול להראות פניו ברשת), אבל ההוצאות עוד מרובות ואפשר לעזור. את היעד הראשון הוא השיג במהירות, אולם כדי להגיע לסכום ריאלי שיכסה כמעט את כל העלויות, צריכים להמשיך ולהשתתף. יש עוד זמן. קראו באתר ותחליטו. בסרטון הבא תקבלו הצגה קטנה של הפרוייקט ואני מקווה שהוא לפחות יגרום לכם ללחוץ על אחד הקישורים למטה ולהמשיך להתרשים


עמוד הפרוייקט באתר הדסטרט
לאתר של חשיבה חדה
קבוצת הפייסבוק חשיבה חדה

 

No Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *