ספרים מומלצים - המלצות ספרים, סקירות וביקורות


ברוכים הבאים לאתר הספרים המומלצים והסקירות שלי. לפרטים ויצירת קשר נא לפנות לגדי איידלהייט [email protected]
מעונינים לקבל את כל הסקירות? הצטרפו לערוץ הטלגרם של ספרים מומלצים!

כעוף החול

13 בספטמבר 2017 גדי איידלהייט

כעוף החול , לא להתבלבל עם הביוגרפיה על שמעון פרס, מביא את סיפורה של לונה שכבר בעמוד הראשון ברור לנו שיהיה סיפור מסובך. היא מגיעה לבית חולים, לא יודעת מי היא והאמת הלא פשוטה מתבררת. חלקה מתברר מיד בעמ’ הראשון, לונה היא אישה מוכה, אבל רובה יתברר טיפין טיפין רק בהמשך הספר, המנסה לתאר את מסעה של לונה בחזרה לשפיות, מסע בו אחרי כל עלייה קטנה ממתינה נפילה גדולה.

העלילה נקראת בשטף והזכירה לי מאד את הספר “חדר“. קצב הקריאה מהיר והספר מעורר עניין ויש גם דמיון מסוים בין העלילות. בעוד שבחדר, חלקו הראשון מסור בהווה, בספר זה כל אזכורי העבר נעשים בפלאשבקים, והעלילה אינה מדלגת בין זמנים. דווקא לקראת אמצע הספר, יש מעין נפילת מתח, לונה עוסקת בבישול, וצריכה להכין תפריטים לארוחות. התפריטים מפורטים כולם בספר בצורה ארכנית ומקום רב עוסק בשאלות סביב התפריטים. במקומות אלו הקריאה נעצרת, ואמנם אני מבין את העיסוק בבישול ככלי תרפיה, אולם רצף הקריאה נקטע ומצאתי את עצמי מדלג לקטעים שחזרו להיות עלילתיים, אותם לרוב קל לזהות מאחר והגופן שונה.

חריגות אלו מהעלילה מעט יוצאות דופן שכן הספר אינו ארוך ושאלות נוספות נשארות לא פתורות, ונושאים אחרים מוזכרים בקצרה או נרמזים בלבד. בעוד שרוב הספר הוא ריאלי, אמנם עם אירועים שהסבירות להם נמוכה מדי הרי שסופו כבר עובר מעט לתחום המטאפיזיקלי, לאפקטים פסיכוסומטיים שחלקם קיימים במציאות וחלקם לא אפשריים, אולם נועדו לבחינת הנפש עצמה ולבדיקת האפשרויות של לונה, ויכולתה, או אי יכולתה להתאושש מהטרגדיה שלה. למעשה כל עלילת הספר מובילה לשאלות אלו ואולי בשל כך, החיפוש אחרי ההיגיון המוחלט והסבירות אינו נחוץ.

 

 

כריכת הספר כעוף החול

כעוף החול

כעוף החול
חני וייס
הוצאת ניב 2017

מגב הספר

לונה, אישה צעירה, יוצאת למסע כפוי בין עבר להווה, היא מגלה את עברה ולומדת להכיר את עצמה ואת יכולותיה.
פיסה אחר פיסה היא מלקטת את שברי העבר,חובשת פצעי נפש ויוצרת לעצמה חיים חדשים.
על אף ניסיונותיה להותיר את העבר מאחור, הוא חוזר וסוגר עליה.

*

האם אתגרים חוזרים ונשנים מחשלים את הנפש, או שמא היא נשחקת כסלע הנשחק מטפטוף מים?
הספר שואב את הקורא למסע בנבכי הנפש ולגילוי עוצמותיה.

No Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *