ספרים מומלצים - המלצות ספרים, סקירות וביקורות


ברוכים הבאים לאתר הספרים המומלצים והסקירות שלי. לפרטים ויצירת קשר נא לפנות לגדי איידלהייט [email protected]
מעונינים לקבל את כל הסקירות? הצטרפו לערוץ הטלגרם של ספרים מומלצים!

כתיבה אפקטיבית

18 במרץ 2014 גדי איידלהייט

סקירה על הספר כתיבה אפקטיבית של צפריר בשן. קראתי לראשונה על הספר באתר סלונה בבלוג של ענת שפירא (יש באתר עשרות המלצות ספרים, שווה לבדוק). מאחר ואני כותב הרבה באינטרנט, בבלוגים וגם בעוד מקומות, אמרתי ננסה, למה לא, מה יש כבר להפסיד (60 שקלים כולל משלוח). תהליך ההזמנה אפקטיבי והספר מגיע במעטפה עד הבית, התשלום דרך פייפאל וכמובן מקבלים קבלה. אז כבר הנה הוכחה שאפשר לשווק ספרים בצורה ישירה, בלי עמלות הפצה, בעלות צולבת, הנחת הוצאה וכו’. כמו שענת כתבה – אפקטיבי.

הספר עצמו, ספר דק, מעט המחזיק את המרובה. עיקרו בתכתובות היומיומיות הקצרות, כאלו שאנו כמעט לא מקדישים להן זמן ואחר כך מתפלאים שהן לא השיגו שום מטרה. את סוגי התכתובות נחלק לשניים. תכתובות בעבודה ותכתובות ברשת החברתית (פייסבוק, ווטסאפ). בספר מעל עשרים פרקים קצרים (אחד העקרונות של כתיבה אפקטיבית), הדנים בנושא אחד כל פעם. יש מעט חזרות, אבל במידה סבירה המאפשרת קריאה לא רציפה של הפרקים, אלא עיון לפי הצורך.

ומה יש בספר ? איך אפשר לכתוב בצורה יותר אפקטיבית? בכל פרק סקירה קצרה של עקרון אחד. קשה לומר שיש חידושים כבירים בעצות עצמן ואני מניח שאת רובן שמעתם כבר פעם: להיות ברור, להיות מדויק, לקרוא לפני ששולחים – רצוי בקול רם, להימנע מטעויות כתיב ועוד. העצות נראות ברורות ממבט ראשון אבל הערך המוסף של הספר הוא בדוגמאות הרבות של עשה ולא תעשה, לכללים שאינם תמיד כה פשוטים וכן בהדגמת ההשלכות של כתיבה לא אפקטיבית (שרשרת אימיילים במשך שלושה ימים שהייתה יכולה להימנע כליל).

אני דווקא חיפשתי משהו מעט שונה. אני כותב בכמה תחומים שונים, תחום פרשת השבוע – מאמרים בעלי אופי תורני, תחום אסטרונומיה – מאמרים בעלי אופי מדעי וסקירות ספרים. נושאים אלו הינם סוג אחר של כתיבה והספר לא מיועד לתת להם מענה (נהפוך הוא – הספר מדגיש לא לכתוב מסרים יומיומיים בסגנונות תורניים/מדעיים/משפטיים שאינם רלוונטיים להעברת המסר הפשוט).

אז למרות שלא  בדיוק מצאתי את מה שרציתי (אשמתי, יכולתי לברר יותר טוב קודם מה אני מקבל)  הספר מועיל בתחומים שבהם הוא אמור לסייע, קריאתו שוטפת ומהירה וכדאי להחזיקו ליד המחשב, ולפתוח מדי פעם, לרענון הכללים.

אפקטיביות אינה רק בכתיבה אלא גם בהמחשה.: התמונה באתר הספר – ממנו אפשר להזמין את הספר – כוללת את הכריכה הקדמית, האחורית והפנימית, והכל בתמונה אחת. אפקטיבי!

כתיבה אפקטיבית - כריכת הספר

כתיבה אפקטיבית

No Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *