ספרים מומלצים - המלצות ספרים, סקירות וביקורות


ברוכים הבאים לאתר הספרים המומלצים והסקירות שלי. לפרטים ויצירת קשר נא לפנות לגדי איידלהייט [email protected]
מעונינים לקבל את כל הסקירות? הצטרפו לערוץ הטלגרם של ספרים מומלצים!

להטוטים

31 במאי 2016 גדי איידלהייט

לאחר עיכוב ממושך יוצא לאור הספר השני בסדרת תעתועים ממשיך את קורותיהם של אלאיה, ארקו וסגו החוזרים עם טליה, הנסיכה החסרה, לממלכת מגילנדו הנמצאת באנטארקטיקה. אם טרם קראתם את הספר הראשון התחילו בו ואם מחמת הזמן שכחתם מעט מה קורה בו נזכיר כי באמצע תחרויות הכתר בין ארקו וסגו הקובעות מי ירש את הכתר, התברר כי יש להם אחות שנעלמה והיא למעשה צריכה להיות השליטה הבאה של הממלכה. שני הנסיכים, ביחד עם אלאיה, נערה משרתת (אולם יש בה הרבה יותר ממה שנראה לעין) יוצאים למסע לירושלים ומאתרים שם את הנסיכה האבודה.

כבר בקבלת הפנים בחזרתם הם מגלים כמה דברים לא צפויים. למעשה כל מה שקורה שם לא צפוי והנערים מבינים שהמזימות והתככים רק התחזקו בהיעדרם. אין מנוס אלא להמשיך ולפתור את התעלומה. ואצל מי נמצא המפתח לפתרון? בוודאי חלק ממנו אצל דונצו, אחיו של המלך שנראה על פניו כרשע המושך בחוטים. המלך והמלכה עצמם גם נראים מסתירים לא מעט מיד. המכשפות, לכו תסמכו אליהן. לעולם אי אפשר לדעת מה הן זוממות. הוריה של אלאיה, זוריון נעלם ולאורה אמה גם מתנהגת בצורה מוזרה. קשה לדעת על מי אפשר לסמוך. ברקע, חברותם של ארקו ואלאיה היא לצנינים בעיני המלך והמלכה, סגו וארקו ממשיכים לריב כמו נערים מתבגרים ולטליה לא ברור אם היא רוצה להישאר במגילנדו או לא.

ובינתיים על רקע נבואות האימה של האובלטי מתעורר אי שקט בממלכה. מכתבים ישנים מתגלים, מידע סודי נחשף, ופעילויות לא חוקיית אחרות. קבוצות מורדים מתארגנות (בראשות מי?) ורוצות להדיח את המלך, ואנו נחשפים למקומות שלא הכרנו במגילנדו – הרים רחוקים ומבודדים בהם מסתתרים המורדים ומעמקי בית הכלא ואזורי המפעלים הסמויים מן העין. הנערים מגלים שאין מנוס ועל מנת להמשיך בפתרון התעלומה עליהם לחזור לעולם החיצוני. ואת מה יקרה שם נגלה רק בחלק השלישי והאחרון של הטרילוגיה. אני כבר מחכה.

 

כריכת הספר להטוטים

כריכת הספר להטוטים

להטוטים
אתי אלבוים
ידיעות ספרים 2016

פרק ראשון מהספר

מגב הספר

יש מקום בעולם שבו הקשת נשברת לשבע קשתות, חריגים מתקבלים באהבה, בעלי כוחות על-טבעיים מתקבלים בטבעיות והאושר נראה קל להשגה.

ברוכים הבאים למֵגילַנדוֹ, הממלכה השוכנת ביבשת הקרח. אלפי היצורים והאנשים שחיים כאן שואפים להפוך אותה למקום המושלם בעולם, אלא שיש מי שמאיים לסכן את אושרם. אַלאיָה, נערה בת 16, ענייה וחסרת תואר, מתעקשת לחשוף את האמת. האם תוכל להתמודד מול כוחות אפלים וחזקים?

בעזרת שני הנסיכים, אַרקוֹ וסָגו, הנסיכה האבודה טליה, ענק ממוצא ויקינגי וסוחר הודי, ממשיכה אלאיה לחפש אחר עקבותיו של אביה זוֹרִיוֹן, אמן האשליות הנודע, שנעלם במהלך מופע קסמים. תוך כדי כך היא חושפת רשת מזימות מן העבר, נאחזת באהבה חסרת סיכוי ובוחנת את גבולות עוצמתה ויכולותיה שלה.

One Comment

  • הדס מגידיש 19 בספטמבר 2017 at 22:38

    קראתי את הספרים תעתועים ולהטוטים, והוא ממש יפה שווה כל דקת קריאה. אני בשיא המתח קראתי את שני החלקים ו..עדיין לא יצאת הספר האחרון בטרילוגיה, מחכה שיצא לאור (כל המשפחה קראה את הספר והוא ממש יפה ).

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *