ספרים מומלצים - המלצות ספרים, סקירות וביקורות


ברוכים הבאים לאתר הספרים המומלצים והסקירות שלי. לפרטים ויצירת קשר נא לפנות לגדי איידלהייט [email protected]
מעונינים לקבל את כל הסקירות? הצטרפו לערוץ הטלגרם של ספרים מומלצים!

ליפול על ארון

15 ביוני 2017 גדי איידלהייט

ליפול על ארון הוא סיפור קצר של נלסון דה-מיל, סטייל שרלוק הולמס. הבלש ג’ון קורי אפילו לא מצליח להתחיל את ארוחת הבוקר. בדיוק כשהוא בא להזמין, מפקדו מתקשר ושולח אותו לחנות ספרים, שם אירעה תאונה מצערת, ובעל החנות, אוטיס פארקר, נהרג כאשר ארון ספרים כבד התמוטט עליו. תאונה? לא בטוח בכלל.

מול עיננו וכמעין חדר בריחה מהיר וקצר, תיפתר התעלומה שלב אחר שלב, רמז אחר רמז, עד שג’ון קורי יוכל לעזוב כמנצח, ולהגיע סופסוף לארוחה המיוחלת, שכבר תהיה ארוחת צהרים.

לפי ההוצאה, הספר הוא הראשון בסדרת ה-BiblioMysteries. סדרת סיפורים מאת סופרי מתח מפורסמים המתקיימים בעולם הספרים והספרות – חנויות ספרים והעובדים בהם, ספריות וספרנים, ספרים נדירים, מוציאים לאור, חוקרים ואספנים. כל אלה ואחרים משמשים כדמויות המרכזיות או כסביבת ההתרחשות בעלילות הסיפורים הנבחרים שבסדרה. הספרים הבאים שיצאו לאור בסדרת ה- BiblioMysteries  יהיו “מוזיאון הנשמות הספרותיות” מאת ג’ון קונולי, ו”בת הלוויה” מאת איאן רנקין.

נהנתי מהסיפור, המתח אינו העיקר בו, אלא דרך הגילוי, וסיקרן אותי מה עוד יצא בהוצאת טרה. מבין הספרים בחרתי את #ברלין45. ספר היסטוריה קצרצר המתאר בציוצי טוויטר את נפילת ברלין. אם קראתם וגם אם לא, את הספרים “נפילת ברלין” של ביוור, או את “14 הימים האחרונים בבונקר של היטלר” של פאסט, או ראיתם את הסרט המצוין הנפילה (ולא רק את הפרודיות היטלר מתעצבן שנעשו לפיו), תוכלו לקבל את תקציר האירועים בספר קצרצר זה, המשלב ננו-ביוגרפיות, משפטים שנאמרו באמת ומשפטים מומצאים מפי כל המעורבים. גם ספר זה מומלץ.

ספרי ההוצאה מתפרסמים רק בפורמט דיגיטלי. לפי דברי אמיר שרף, מייסד ההוצאה, הבחירה בדיגיטלי מאפשרת בין היתר (בקטלוג יש גם ספרים באורך מלא) להתמקד “בסינגלים”. טקסטים קצרים יחסית (סיפור קצר, נובלה, מאמר, מסה), בעלי זכות קיום עצמאית, המוצגים באורכם הטבעי. טקסטים אלו ארוכים בדרך כלל מכדי להיכלל במגזין אך קצרים מכדי להיות מודפסים בספר. בשל כך לא נמצא להם בעבר מקום בעולם ההוצאה המסורתית לאור. פורמט זה מאפשר חשיפה רעננה ונגישה לטקסטים רבים, בעלות הוגנת לקוראים. ב

ליפול על ארון
נלסון דה מיל
מאנגלית: חגי אברבוך
טרהבוקס 2017 (במקור The bookcase 2011)

מגב הספר

נובלטת מתח מרתקת מאת נלסון דה-מיל, סופר רבי המכר של הניו-יורק טיימס.

ליפול על ארון היא תעלומת רצח קצרה ונהדרת בה חוזר נלסון דה-מיל אל אחת מדמויותיו האהובות ביותר – הבלש הקשוח ג’ון קורי ממשטרת ניו יורק. אוטיס פארקר, הבעלים של חנות ספרים בניו יורק, נהרג כשארון ספרים נופל עליו. האם זו תאונה טרגית? קורי לא בטוח בכך.

עם חוש הומור קודר ומבט בוחן, הבלש הנחוש חוקר את המקרה, וכל מי שהיה לו חוסר המזל להיות קשור לפארקר הוא בגדר חשוד – מחבר ספרי מתח כושל שהגיע לעיר כדי לחתום על ספריו, אשתו הצעירה והיפה של המנוח, העובד בחנות הספרים שנראה לחוץ יותר מאשר אבל. דה-מיל מתמרן בקלילות בין פיתוליו של הסיפור המהיר ומלא ההתרחשויות, ומספק לקהל המעריצים שלו עוד סיפור מרתק.

No Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *