ספרים מומלצים - המלצות ספרים, סקירות וביקורות


ברוכים הבאים לאתר הספרים המומלצים והסקירות שלי. לפרטים ויצירת קשר נא לפנות לגדי איידלהייט [email protected]
מעונינים לקבל את כל הסקירות? הצטרפו לערוץ הטלגרם של ספרים מומלצים!

ללא מוצא

27 ביוני 2018 גדי איידלהייט

ללא מוצא הוא ספר מתח בהילוך גבוה. הסינופסיס מוכר, אפשר אפילו לומר שחוק מעט – אתה נתקע במקום מבודד ומגלה שאתה עם פסיכופת, ואם זה לא מספיק גרוע, העניינים הולכים להיות עוד הרבה יותר גרועים – אבל הביצוע של טיילור אדמס מושלם. לא ארוך מדי, לא קצר מדי, לא משעמם ולא סוטה לרגע מהנושא, ואפילו עוד מצליח שומר על רמה מסוימת של אמינות. קשה לכתוב על הספר ועל ההצלחה שלו ולמה הוא טוב יותר מאחרים בלי להיגרר לסופיילרים אבל ננסה.

דרבי ת’ורן מקבלת הודעה  שאמא שלה נכנסת לניתוח חירום ושהמצב לא טוב והיא מחליטה לנסוע הביתה לבקר. כמובן שיש ברקע מערכת יחסים טעונה בעבר, אבל זה לא העיקר. סופת שלגים חזקה בהרי הרוקיז בקולורדו (היי, הייתי שם!) גורמת לה לעצור בתחנת מנוחה ולגלות למרבה מזלה שלפחות היא לא לבד. כצפוי, יסתבר שזה מזל רע. כמה רע? מאוד.

בנקודה זו נפתח חלון מסוים לדיוק עובדתי שמעט צרם לי. מתואר שדרבי נסעה על כביש 7. הכביש הוא כביש הרים שאין בו מעבר מערבה ומי שנמצא בבולדר לא יכול לחצות איתו את הרוקיז. למה נבחר כביש זה ותחנה שלא קיימת? לא ברור, ואם כבר ממציאים פרטים, אין סיבה לתת מספר של כביש אלא אפשר להשאיר את הכל פתוח לדמיון. צרימה נוספת גרמו לי לא מעט שגיאות הגהה בספר, ונראה שהייתה חסרה הגהה סופית.

בחנייה של אזור המנוחה, היא רואה משהו שלא הייתה אמורה לראות ומחליטה לפעול, אולם כל פעולה, שנראית הגיונית, מתגלה ככזו שרק מחמירה את המצב והופכת אותו לחסר פיתרון. דרבי היא אדם רגיל ולא איזה ג’ק ריצ’ר בוגר סיירות או מקגייור שרק תתקעו אותו עם מסטיק ומהדק מול פלוגת טרוריסטים. דרבי יכולה להיות כל אחד, שנתקע לסיטואציה ונאבק למרות שהוא יודע שהוא במצב נחות ולמרות שכנראה הוא לא הולך לצאת ממנה.

השעות הבודדות של העלילה מתוארות אירוע אחר אירוע, עד הסוף. הטוב? לא בהכרח. תגיעו אליו ותחליטו בעצמכם.

 

כריכת הספר ללא מוצא

ללא מוצא

ללא מוצא
טיילור אדמס
מאנגלית: דפנה ברעם
הוצאת עברית 2018

מגב הספר

הודעת טקסט קצרה מאחותה הרסה לדרבי את התוכנית לחג מולד רגוע במעונות הסטודנטים. עכשיו היא חייבת לנסוע מאות קילומטרים הביתה. אלא שסופת שלגים פראית קוטעת את המסע השקט וכופה עליה לעצור בתחנת מנוחה. עצירה שתשנה הכל. לתמיד.

במגרש החניה המושלג, באמצע שום מקום, היא רואה את מה שיטרוף את הלילה שלה; לילה שימתח את עצביה וכוחותיה עד לקצה, ובלבו מאבק נגד הזמן מול פסיכופת חסר מעצורים: מאבק על חייה של ילדה קטנה, ועל נפשה שלה.

ללא מוצא הוא מותחן מהיר, מסחרר, גדוש אירועים ומורט עצבים שאת גיבוריו – ובעיקר גיבורותיו – לא תשכחו.

No Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *