ספרים מומלצים - המלצות ספרים, סקירות וביקורות


ברוכים הבאים לאתר הספרים המומלצים והסקירות שלי. לפרטים ויצירת קשר נא לפנות לגדי איידלהייט [email protected]
מעונינים לקבל את כל הסקירות? הצטרפו לערוץ הטלגרם של ספרים מומלצים!

מגידו דן מתיו

20 ביוני 2013 גדי איידלהייט

כשהייתי בשבוע הספר, שמעתי מישהי מבקשת את הספר מגידו וממש כמה ימים אחר כך נחו עיני על הספר בספריה הציבורית. מאחר ואני לא מאמין בצירופי מקרים, הרמתי את הספר ולקחתי לקריאה (הערה: זה ממש לא צירוף מקרים, מאחר ובשבוע הספר שמעתי שמות של עשרות ספרים וגם על המדף בספריה של הספרים החדשים/מומלצים  יש כמה עשרות ספרים, הסיכוי ששם של ספר ששמעתי יופיע באותו מדף גבוה מאד, והתוחלת של מספר הספרים היא גבוהה מאחד – עד כאן 60 מילים על סטטיסטיקה).

מגידו הוא שם הקוד של הטררוריסט המסוכן ביותר בתבל, כזה שלא יהסס לבצע פיגועים בכל מקום בעולם. משאביו כמעט בלתי מוגבלים, איש אינו יודע מי הוא, והוא בר מתכנן את המגה-פיגוע הבא, שיהיה יצירת המופת הגדולה שלו. רק איש אחד יכול לעצור אותו וזהו ויל ק’וצרן, סוכן בריטי, מעין ג’יימס בונד, שעבר הכשרה מיוחדת במינה, הכשרה שאם לא מתים בה, מתמנים לתפקיד. יש רק אחד כמוהו וזהותו ידועה  למפקד שלו ולראש הממשלה הבריטי. ויל מקבל משימות, לא פקודות, והוא בוחר בעצמו איך למלא את המשימה. הוא מחלק את העולם בצורה ברורה לרעים וטובים, וגם הוא כמגידו, מיומן ביותר ולא מפחד למות.

קרב מוחות כזה, בין שני אנשים הלועגים למוות, שבמהרה מסתבר שיש לו גם רקע אישי, הופך למירוץ מטורף המתחיל בארצות שונות באירופה וממשיך בארצות הברית, מירוץ המשאיר אחריו שובל ארוך של הרס וגופות, כאשר המרחק בין ויל למגידו מתקצר כל פעם, אך מגידו תמיד מצליח להתחמק, עד שמגיעים למערכה האחרונה ולקרב האחרון על החיים ועל המוות.

הספר מותח ונקרא במהירות. בעלילה יש חורים – לא צריך להתעמק בהם אלא פשוט לרוץ איתו במהירות. הספר מהנה מאד מהמשפט הראשון “אתה בטוח שלא יהרגו אותי היום?” ועד סופו כארבע מאות עמודים אחר כך. הסיפור כולל בתוכו לא מעט התחבטויות והתלבטויות של הגיבור, על מה מותר ואסור לו לעשות.. האקשן מתחיל מיד בהתחלה ולא עוצר לרגע. הקצב מטורף, המעברים חדים ואין תיאורי סרק ארוכים ומיותרים. ספר מהנה מאד, מתאים לניקוי הראש בין ספרים רציניים וכבדים יותר. כמו שאמרתי , אני לא מאמין בצירופי מקרים, וגם בספר אין צירופי מקרים, אם משהו נמצא איפשהו, זה בתכנון של מישהו. כותרת המשנה של הספר – מרגל חדש נולד. מחכה כבר לספרים הבאים בסדרה (והם בדרך – בספר השני ויל צריך למנוע מלחמת עולם שלישית, השלישי כבר בכתיבה והסופר – סוכן MI6 לשעבר –  טוען שיש לו שפע עלילות ל-10 15 או אפילו 20 ספרים. נחכה ונראה).

מגידו

מגידו

מגידו
דן מתיו
מאנגלית שמעון בוזגלו
ספרי עליית הגג ומישכל

לקריאת הפרק הראשון

ראיון עם מתיו דן (באנגלית)

 

No Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *