ספרים מומלצים - המלצות ספרים, סקירות וביקורות


ברוכים הבאים לאתר הספרים המומלצים והסקירות שלי. לפרטים ויצירת קשר נא לפנות לגדי איידלהייט [email protected]
מעונינים לקבל את כל הסקירות? הצטרפו לערוץ הטלגרם של ספרים מומלצים!

מוזיאון הנשמות הספרותיות

6 בנובמבר 2017 גדי איידלהייט

יש לי חיבה מיוחדת למיזמים קטנים, פרטיים, לפעמים אפילו מעט חתרניים. אחד מאלו הוא הוצאת טרהבוקס, הוצאה קטנה שמנסה לפלס את דרכה בים הסוער של שוק הספרים הישראלי. אחת הסדרות המעניינות שלהם היא סדרת ספרי מתח או מסתורין הקשורים לעולם הספרות, מתרחשים בספרייה או בחנות ספרים. כזה היה סיפור המתח “ליפול על ארון” וכזה גם ספרנו הנוכחי.

מר ברגר עוזב משרה אפורה ומשעממת מתוך רצון להפוך להיות סופר. טיוליו ברחבי אנגליה הכפרית מזמנים לו מראה מוזר בו הוא רואה אישה הדוחפת עצמה מתחת לגלגלי הרכבת. המשטרה לא מוצאת שום עדות שקרה מעשה כזה וגם נהג הקטר לא ראה כלום ולמר ברגר מתחוור שהוא ראה את סופו של הספר אנה קרנינה. כאשר אנה מנסה להתאבד שוב, עוקב ברגר אחריה ומגיע לספרייה פרטית שאיש אינו יודע עליה דבר ובה מתרחשים דברים משונים.

מה קורה בספריה, והאם דמויות ספרותיות אכן מקבלות חיים משלהם? את זה תגלו בספר עצמו.

הספר קצר ולעניין. הוא אינו בדיוק ספר מתח, וגם התעלומה נפתרת באמצעו, ולכן העיסוק בו הוא יותר מחשבתי, על קיומו של העולם המדומיין בעולם המציאות, למרות שגם קו פילוסופי זו רק מוזכר בקצרה ולא באריכות. ספרים כגון אלו, הם טעימות קריאה שנועדו לתת שעה של פנאי ובידור, עם קמצוץ הרהורים, ובזה הוא ממלא היטב את תפקידו.

 

כריכת הספר מוזאון הנשמות הספרותיות

מוזאון הנשמות הספרותיות

מוזיאון הנשמות הספרותיות

ג’ון קונלי
מאנגלית: יעל לקסמן-בהט
הוצאת TERABOOKS 2017  (במקור – 2014)

מגב הספר
מוזיאון הנשמות הספרותיות היא נובלטת מסתורין מרתקת מאת סופר רבי המכר ג’ון קונולי. שלושים ושש שנות חייו של מר ברגר עברו עליו תוך ניסיון לשמור עליהם ריקים ככל האפשר. הגדרת התפקיד שלו, רשם חשבונות סגורים, לא מעוררת עניין מיוחד, והפלירטוט הזהיר שלו עם אישה שעבדה לצדו נקטע כאשר התארסה לגבר אחר. אך כל זה אינו מטריד אותו כלל, שכן הוא מעדיף בהרבה את חברתם של ספרים על פני חברת בני אדם. סדרה מקרית של אירועים מצערים מובילה לפרישתו המוקדמת מהעבודה ולמעבר לאזורים הכפריים של אנגליה, ומר ברגר מרוצה למדי מבילוי שארית חייו בנינוחות בין דפי הספרים שלו. אבל לגורל יש תכניות אחרות עבורו.

חייו השלווים של מר ברגר מתערערים כשהוא מוצא עצמו עד לטרגדיה שבאופן מעורר צמרמורת מזכירה את הסצנה שבה אנה קרנינה משליכה את עצמה לפני רכבת נוסעת. הוא ממהר לזירת ההתרחשות, אך מגלה שהאישה המסתורית נעלמה מסביבת פסי הרכבת ללא כל זכר. חקירתו של ברגר בעניין מובילה אותו אל “קקסטון, ספריית השאלה ומחסן ספרים פרטי”, שבה הגבול בין מציאות לדמיון מיטשטש מעבר לכל היגיון.

ג’ון קונולי (1968) הוא סופר מתח אירי ידוע. הוא פרסם עשרות ספרים וסיפורים, ואחד מספריו אף עובד לסרט קולנוע.

סדרת ה-BiblioMysteries היא סדרת סיפורים מאת סופרי מתח מפורסמים המתקיימים בעולם הספרים והספרות – חנויות ספרים והעובדים בהם, ספריות וספרנים, ספרים נדירים, מוציאים לאור, חוקרים ואספנים. כל אלה ואחרים משמשים כדמויות המרכזיות
או כסביבת ההתרחשות בעלילות הסיפורים הנבחרים שבסדרה.

No Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *