ספרים מומלצים - המלצות ספרים, סקירות וביקורות


ברוכים הבאים לאתר הספרים המומלצים והסקירות שלי. לפרטים ויצירת קשר נא לפנות לגדי איידלהייט [email protected]
מעונינים לקבל את כל הסקירות? הצטרפו לערוץ הטלגרם של ספרים מומלצים!

מועדון המתאבדים

9 בנובמבר 2016 גדי איידלהייט

מועדון המתאבדים הוא ספר של פעם. שלושה סיפורים קצרים, הקשורים ביניהם ומהווים מעין רומן בלשי ויקטוריאני. הנסיך פלוריצל אוהב להתחפש ולצאת למקומות בהם לא מזהים אותו וכך להנות מהחיים ומשפע הרפתקאות מסעירות, שיפיגו את שעממו. בסיפור הראשון מהשלושה המקובצים בספר הוא נקלע למועדון המתאבדים. מה בדיוק קורה שם אני לא יכול לספר, שם הספר נותן מושג כללי, אבל פלוריצל מחליט לשים סוף למועדון הזה, דבר המתגלה כלא כל כך פשוט ומצריך עוד שני סיפורים נוספים. פנייה למשטרה אינה אפשרית עקב שבועת כבוד של פלוריצל וכמקובל אצל אצילי העולם בתקופה ההיא, בעלי הממון והפנאי , הכבוד חשוב הרבה יותר מהחיים.

את הספר תקראו בפחות משעה. מאה וקצת עמודים קטנים ודפוס באותיות קידוש לבנה. בהתאם לאופנת הכתיבה ששררה אז יש פערי ידע מהותיים בין מה שפלוריצל יודע ובין מה שהקורא יודע וכך הסיפורים הנוספים בקובץ, קריאים ומהנים אך לא לגמרי מובנים. בכולם נראה שמופיעה דמות אקראית כלשהי ואיכשהו הסיפור חוזר שוב לפלוריצל ומלחמתו במועדון המתאבדים. משהו בתיאור הזכיר לי לטובה את סדרת פנדורין המודרנית שעוסקת לרוב באותה תקופה.

הספר הוא חלק מיצירה רחבה יותר של סטיבנסון – לילות ערב החדשים – יצירה שיצאה כאשר נוסדה העיר פתח תקווה ותורגמה פעמיים לעברית הרחק הרחק במאה הקודמת וזוכה כעת לתרגום חדש. ספר קצר ומהנה שייתן לכם שעה נעימה של קריאה.

כריכת הספר מועדון המתאבדים

מועדון המתאבדים

מועדון המתאבדים
רוברט לואיס סטיבנסון
מאנגלית: אברהם יבין
הוצאת עם עובד 2016 (במקור 1882)

מגב הספר

פרשת הרפתקות קצרה בשלושה פרקים המתרחשת בלונדון ובפריז. גיבורה, הנסיך פלוריצל איש בוהמיה, המבקר באנגליה עם שלישו הנאמן הקולונל ג’רלדין, מסתבך שם בשערוריית רציחות ושם לו למטרה להעניש את האשם בהן.

No Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *