ספרים מומלצים - המלצות ספרים, סקירות וביקורות


ברוכים הבאים לאתר הספרים המומלצים והסקירות שלי. לפרטים ויצירת קשר נא לפנות לגדי איידלהייט [email protected]
מעונינים לקבל את כל הסקירות? הצטרפו לערוץ הטלגרם של ספרים מומלצים!

מטוסים ומכוניות להרכבה

18 ביוני 2017 גדי איידלהייט

שתי סדרות מדליקות של מטוסים דינוזאורים ומכוניות להרכבה עצמית הגיעו אלי לאחרונה. אחת בנייר רגיל והשנייה בנייר קרטון קשיח. שתיהן מאפשרות בניית דגמים יפים בצורה פשוטה ומהנה. הערכות ניתנו לחברים שלהם ילדים בגילאים המתאימים שהתבקשו לנסות ולחוות דעה. בסדרה הקשיחה אין צורך בדבק או במספרים ולאחר שמוציאים את חלקי המטוס/מכונית ממקומם, מתגלה מתחתם כיתוב נוסף עם פרטים על הדגם שמרכיבים. בדגמים מנייר רגיל יש להוציא את החלקים בזהירות מהדף (להיזהר לא לקרוע), לקפל ולהדביק.

הילדים קראו את המידע המעשיר שהיה בספרים ושיחקו בדגמים. הספרים מרהיבים ומושכים את העין ובניית הדגמים מהנה. הערה שהתקבלה על הדגמים הקשיחים היא שהחיתוכים לא תמיד מדויקים מספיק ולפעמים נדרשת עזרת מבוגר בביצוע חיתוך קטן נוסף, כדי שהחלקים ייכנסו למקומם. אחד הילדים קצת התאכזב שהדגם של המכונית הקשיחה לא נוסע. כמבוגר זה היה לי ברור, אבל אולי כדאי להורה להדגיש זאת לילד לפני הבנייה. הדגמים של המטוסים והדינוזאורים מנייר רגיל בנויים כך שכן יעופו, בדומה למטוסים מקיפולי נייר, ובכך מאפשרים עוד הנאה מהדגמים לאחר הבנייה.

שימו לב שהדגמים יכולים להכיל חלקים קטנים ולכן מומלצים לילדים מגיל 4 ומעלה. הטקסט עצמו מנוקד וברמה של ראשית קריאה. הילדים שניסו את הספרים הם בכיתה א’ אולם גם אחד האחים בכיתה ו’ לא טמן ידו בצלחת, בנה ושיחק בדגמים.

טוב מראה עיניים והנה המכונית שבנה אריאל:

דגם מכונית מירוץ

דגם מכונית מירוץ

אברהם ויהודה בנו מטוסים ואף הסכימו להצטלם איתם ועם הספרים:

בסיכומו של דבר, כולם נהנו והרושם היה שמדובר בפתרון חביב ונחמד להעסיק את הילדים כמה שעות. לילדים שחובבים מטוסים/מכוניות/דגמים צפויה אפילו הנאה גדולה יותר.

הנה דוגמאות לעמודים מהספר באדיבות ההוצאה

דף דוגמה מהספר מרכיבים בכיף מטוסים

דף דוגמה מהספר מרכיבים בכיף מטוסים

ומהספר בתלת מימד

מרכיבים מכוניות מירוץ בתלת מימד

מרכיבים מכוניות מירוץ בתלת מימד –

 

 

מרכיבים בכיף מטוסים מדהימים

מרכיבים בכיף מטוסים מדהימים

מרכיבים בכיף – מטוסים מדהימים (הסדרה הרכה)
דיויד הוקוק, מאנגלית: חגי ברקת
דני ספרים 2016

מרכיבים בתלת מימד (הסדרה הקשיחה)

מרכיבים מכוניות מירוץ בתלת מימד

מרכיבים מכוניות מירוץ בתלת מימד

 

מרכיבים מכוניות מרוץ בתלת מימד:איורים: מאט אדוארדס. דגמים: דיוויד וודרוף. מאנגלית: חגי ברקת.

מרכיבים מטוסים בתלת מימד: איורים: ז’אן מישל ג’ירארד. דגמים: מרטין בוסטמנטה. מאנגלית: חגי ברקת.

מגב הספר

הסדרה הרכה

“מטוסים שוברי שיאים”, “מטוסים מעופפים”, “מטוסים מדהימים”, “דינוזאורים מעופפים ועוד זוחלים מעופפים” הם ספרים בסדרת “מרכיבים בכיף”, בהוצאת דני ספרים, המכילים לצד מידע מרתק גם 6 דגמים להרכבה בכל אחד מהם. כל הדגמים מבוססים על מטוסים אמיתיים או זוחלים פרהיסטוריים אמיתיים. בנוסף תמצאו בספרים מידע מרתק על המטוסים או הדינוזאורים השונים.

המטוסים/הדינוזאורים בספר קלים להרכבה, והם טסים/עפים באמת. הוציאו את החלקים, הדביקו אותם וראו לאיזה מרחק המטוס או הדינוזאור שלכם יכול להגיע.

“מטוסים שוברי שיאים”: תמצאו בספר מידע מרתק על המטוסים השונים: איזה מהם הוא הגדול ביותר, המהיר ביותר, הידידותי ביותר לסביבה ועוד. כל מי שמתעניין בתעופה ובשבירת שיאים – הספר הזה הוא בדיוק בשבילו. הדגמים להרכבה: לוקהיד וגה, נמסיס, אנטונוב 225 – AN, איירבאס 380 A, מאקי 72 MC, סולאר אימפולס.

“מטוסים מעופפים”: תמצאו בספר מידע מרתק על המטוסים השונים: מתי הם החלו לטוס, מה גודלם ומשקלם, באיזו מהירות הם מסוגלים לטוס ועוד. כל מי שמתעניין בתעופה ובמטוסים – הספר הזה הוא בדיוק בשבילו. הדגמים להרכבה: בלריו, טיפון, נורתרופ גמא, ג’י בי, גולפסטרים.

“מטוסים מדהימים”: תמצאו בספר מידע מרתק על המטוסים השונים: מתי הם החלו לטוס, מה גדלם ומשקלם, באיזו מהירות הם מסוגלים לטוס ועוד. כל מי שמתעניין בתעופה ובמטוסים – הספר הזה הוא בדיוק בשבילו. הדגמים להרכבה: נייטהוק, טורנדו, מיראז’, קונקורד, סקיירוקט, פיירקראקר.

“דינוזאורים מעופפים ועוד זוחלים מעופפים”: תמצאו בספר מידע מרתק על הדינוזאורים השונים: מתי הם חיו, מה היו גודלם ומשקלם, באיזו מהירות הם היו מסוגלים לעוף ועוד. כל מי שמתעניין בעולם הדינוזאורים – הספר הזה הוא בדיוק בשבילו. הדגמים להרכבה: דימורפודון, טפג’רה, ארכאופטריקס, מיקרורפטור, קצלקואטלוס, פטרודקטילוס.

הסדרה הקשיחה

מכוניות מרוץ קיימות כבר יותר ממאה שנים, ולאורך הזמן הן עברו שינויים רבים בצורתן ובגדלן. יש מכוניות ארוכות וצרות, יש מכוניות רחבות ושטוחות ויש מכוניות בעלות גלגלים ענקיים. כל מכונית מותאמת לסוג מסויים של מסלול.

טיסה במטוסים היא פעמים רבות הדרך הטובה ביותר לעבור ממקום למקום. מטוסים הם מהירים ובטוחים, והם חוצים יבשות בקלות רבה. יש כל מיני מטוסים – ממטוסים קלים לאדם אחד בלבד ועד מטוסי קרב ומטוסי נוסעים ענקיים, המסוגלים להטיס מאות אנשים.

הספר “מרכיבים מטוסים בתלת-ממד” בהוצאת “דני ספרים”, לוקח אותנו לעולם המרתק של התעופה, מהמטוסים הראשונים ועד למטוסי הענק של ימינו. ספר מקסים ומהנה, המכיל מידע מרתק לראשית קריאה על סוגי המטוסים השונים ואיורים ססגוניים ומרהיבים המעוררים לחיים את מסלולי ההמראה והנחיתה. בין דפי הספר הקשיחים נמצאים ארבעה דגמים פשוטים להרכבה של מטוסים (מטוס האחים רייט, בואינג 747, בומברדיר 415, קונקורד):

הספר “מרכיבים מכוניות מרוץ בתלת-ממד” בהוצאת “דני ספרים”, לוקח אותנו לעולם המופלא של מרוצי מכוניות מהירים, מרגשים ומלאים אדרנלין. ספר מקסים ומהנה, המכיל מידע מרתק לראשית קריאה על סוגי מכוניות המרוץ השונים ואיורים ססגוניים ומרהיבים המעוררים לחיים את מסלול המרוצים. בין דפי הספר הקשיחים נמצאים ארבעה דגמים פשוטים להרכבה של מכוניות מרוץ (מכונית פורמולה 1, מכונית מסוג סטוק, מכונית דרגסטר, באגי פתוח):

אין צורך בדבק או במספרים, אלא רק להוציא את החלקים ולחבר אותם זה לזה לפי המספרים. ההרכבה בדגמים היא חלק מהלמידה והיא חשובה להורים לא פחות מגימיק ההרכבה.

No Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *