ספרים מומלצים - המלצות ספרים, סקירות וביקורות


ברוכים הבאים לאתר הספרים המומלצים והסקירות שלי. לפרטים ויצירת קשר נא לפנות לגדי איידלהייט [email protected]
מעונינים לקבל את כל הסקירות? הצטרפו לערוץ הטלגרם של ספרים מומלצים!

מי שעומד מאחורי – שרית מזרחי

24 בינואר 2013 גדי איידלהייט

הספר מי שעומד מאחורי הוא ספר מתח חדש של שרית מזרחי והוא מהווה מעין המשך לספרה הקודם “אם מישהו ידע”. אין צורך לקרוא את הספר הקודם, והדמות הראשית שם משתתפת בסיפור בעקיפין. הספר נע בין העבר להווה, שמונה-עשרה שנה לפני עלילת הספר הנוכחי, נעלם ילד, דרור, ועקבותיו לא נמצאו. החקירה לא הובילה לשום מקום והתיק נסגר, אבל שלדים מתחילים לצוץ, וליאור הדומה לדרור מקבל מכתב מכותב אלמוני שגורם לו לחשוב שהוא בעצם דרור…

העניינים מסתבכים ועוברים לפלילים, ליאור עובר ניסיון התנקשות בחייו, ופונה לסיוע לחוקר פרטי, פתאום גם האבא של דרור, מתחיל לשאול שאלות, שלל דמויות מצטרפות לסיפור, חקירת משטרה נפתחת, הגופות מתחילות להיערם, חוקרת המשטרה והחוקרת הפרטית משתפות פעולה, וגם כשנדמה שהכל פתור, הכל בעצם פתוח…

שרית מזרחי רוקמת עלילת מתח בסגנון הרלן קובן: דמויות רבות הקשורות איכשהו אחת לשנייה, סודות אפלים מהעבר, עלילה מסחררת (כל העלילה היא בפחות משבוע), עבר שרודף אותך עוד שנים ובסוף, הכל נשאר במשפחה. הכתיבה טובה, הטוויסטים עובדים, המתח נשמר, וכמעט כל הקצוות נסגרים בצורה משביעת רצון, כאשר אין המצאות יש מאין, ובקריאה לאחור רואים שהרמזים מפוזרים במקומות הנכונים.

מי שעומד מאחורי הוא יותר מספר מתח, את הספר קיבלנו כספר לבן הרבה לפני צאתו לחנויות. מזרחי הכניסה לספר הרבה מנסיונה כעורכת דין פלילית מחד וכאמא לחמישה ילדים מאידך. הספר עוצר מפעם לפעם לדיאלוגים משפחתיים במשפחות שונות, נורמליות יותר ופחות, חלקם משעשעים וחלקם נוגים יותר. הספר עצמו, לדברי מזרחי, נכתב בהשראת המקרה של רוז פיזאם, הילדה שאף אחד לא רוצה בה ולדבריה הוא גם עוסק באלימות המעגלית שנמשכת דור אחרי דור ושכל כך קשה לצאת ממנה. בין הקומי לטרגי בוחנת מזרחי דגמים רבים של משפחות, צעירות ומבוגרות ושל הקשרים בין בני המשפחה השונים.

במפגש קוראים עם שרית מזרחי, דנו מעט בעטיפת הספר שעוד לא הייתה מתוכננת, התוצאה הסופית של נורית וינד קידרון היא מצוינת ובהחלט מעידה על התוכן שבפנים. מבטו החודר של הילד שבתמונה ילווה אתכם במשך הקריאה כולל השאלה המהדהדת בפיו הסגור: “למה?”

מי שעומד מאחורי

מי שעומד מאחורי

מי שעומד מאחורי
שרית מזרחי
ידיעות ספרים

No Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *