ספרים מומלצים - המלצות ספרים, סקירות וביקורות


ברוכים הבאים לאתר הספרים המומלצים והסקירות שלי. לפרטים ויצירת קשר נא לפנות לגדי איידלהייט [email protected]
מעונינים לקבל את כל הסקירות? הצטרפו לערוץ הטלגרם של ספרים מומלצים!

סודות בירושלים 2 – הדבר הכי גדול בעולם

19 במאי 2015 גדי איידלהייט

את הסקירה הבאה כתב יואב. הוא נהנה מאד מהספר. גמר אותו בכמה שעות בשבת וביום ראשון כבר הלך לספרייה לקחת את הראשון בסדרה. ביקשתי ממנו לכתוב כמה משפטי המלצה:

סודות בירושלים 2 מדבר על רועי שמשתתף כשחקן בסרט העוסק בהיסטוריה של ירושלים ובאותו הזמן חושד בשני החברים החדשים לכיתתו עומר ותומר שנראים לו מאיימים והוא חושד שהם גונבים דברים. רועי מתחיל לחקור את העניין. במהלך הסיפור לומד רועי על נתינה ואהבת חינם וגם שנאת חינם ועל ההפרשים הדקים ביניהם. הספר הוא המשך לספר הראשון (אפשר להבין גם מבלי לקרוא את הספר הראשון) ומלמד גם על ההיסטוריה העשירה של ירושלים לדוגמא סיפור קמצא ובר קמצא, או הסיפור על שני האחים שדאגו זה לזה. מומלץ לקרוא את שני הספרים אני מאוד נהנתי מהספר גמרתי אותו במהירות ומיד אחר כך הלכתי לספריה לחפש את הספר הראשון. בהתחלה רועי  חשב רק על עצמו ולא התחשב באחרים, אבל לאחר שהוא מגלה שעומר ותומר בעצם עוזרים לזולת, הוא מצטרף עליהם בסופו של הסיפור רועי חשב גם על אחרים וחילק מאכלים משובחים והצטרף “לסיירת” .

עד כאן יואב. בדקתי את המונח סיירת, הכוונה היא לסח”י – סיירת חסד יחודית. הסיירת מבוססת על אמרתו של האדמו”ר מפיאסצ’נה הי”ד , הרב קלונימוס שפירא, הידוע גם בכינוי “אש קודש” על שם ספרו, ובין ספריו גם חובת התלמידים. סיפור תולדותיו של הרב מופיע בספרים למשל “להבת אש קודש” של רון וקס. הרב נרצח על ידי הנאצים באחת מהאקציות נגד יהודי וורשה. חלק מכתביו נמצאו וספרים שלמים לצערנו אבדו.

אמרתו המפורסמת המהווה את המקור לשם הספר סודות בירושלים היא: “הדבר הגדול ביותר בעולם הוא לעשות טוב למישהו” . בנוסף נזכיר את הסיפור של הרב שלמה קרליבך על הגיבן הקדוש – מטאטא הרחובות מתל אביב, שהיה מתלמידיו האחרונים של האדמו”ר בגיל צעיר וכל מה שזכר מלימודו אחרי זוועות השואה היה משפט זה. זהו אחד מסיפוריו המרגשים ביותר של הרב ומומלץ להקשיב לו במלואו.

סודות בירושלים 2 - כריכת הספר

סודות בירושלים 2

סודות בירושלים 2 – הדבר הכי גדול בעולם
רונית לוינשטיין מלץ
איורים: נעם נדב
ידיעות ספרים 2015

מגב הספר

רועי בהתלבטות איומה.

כבר כמה פעמים שהוא רואה את עומר ותומר, התלמידים החדשים בכיתה, נושאים ארגזים חשודים בשעות החושך ואפילו בורחים מאיש מבוגר שצועק לעברם.

מה הוא אמור לעשות? מותר להלשין במצבים כאלה? אולי זו אפילו חובה לספר למישהו?

בנוסף הוא משחק בסרט השני בסדרה על ירושלים, מה שמשאיר לו מעט מאוד זמן לדברים אחרים. הוא אוהב את אווירת הצילומים, את השחקנים ואת הצוות, אבל פתאום הוא נחשף גם לצדדים הפחות נעימים של הצילומים: העבודה הקשה והמעייפת, הקנאה והתחרות באתר הצילומים.

בספר השני בסדרת “סודות בירושלים” לומד רועי על שנאת חינם ועל הסכנות הטמונות בה, ומנגד על הדבר הכי גדול בעולם: אהבה והאור שהיא מפיצה סביבה.

One Comment

  • חסויה 3 בינואר 2016 at 19:00

    סיכום טוב אני אעזר בו כי אני קוראת את הספר הזה:)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *