ספרים מומלצים - המלצות ספרים, סקירות וביקורות


ברוכים הבאים לאתר הספרים המומלצים והסקירות שלי. לפרטים ויצירת קשר נא לפנות לגדי איידלהייט [email protected]
מעונינים לקבל את כל הסקירות? הצטרפו לערוץ הטלגרם של ספרים מומלצים!

ספר הג’ונגל

1 במאי 2016 גדי איידלהייט

את הטריילר לסרט ספר הגו’נגל ראינו במלחמת הכוכבים, בתלת מימד ועל מסך הIMAX הגדול. למרבה הצער המפיצים לא הביאו את הסרט כולו בגירסת IMAX אבל על הגירסה התלת מימדית לא ויתרנו. לרוב אני משווה בין ספר לסרט, אבל לא נראה לי שיש הרבה טעם לחזור לספרו של רודיארד קיפלינג, בו סיפורו של מוגלי הוא רק סיפור קצר אחד מבין סיפורים רבים, על רקע הודו והשלטון הקולניאלי, וההבדלים החדים ביניהם. טוב זה היה בסוף המאה שעברה שעברה (1896) ולהעמיס על אולפני דיסני סוגיות אלו, שממילא לא מוכרות לרוב קהל היעד שהוא צעיר, יהיה מעט יותר ממוגזם.

הפעם כמובן צריך להשוות לסרט המצויר משנת 1967 עליו (ועל שיריו) גדלנו כולנו, ואולי ילדים היום פחות רואים אותו אבל נראה שגם לו תחזור העדנה בעקבות סרט זה.

כרזת הסרט ספר הגונגל

ספר הגונגלר

הטריילר היה מרהיב, אך לא ידעתי לגמרי למה לצפות וכך הלכנו לסרט החדש מתוך סקרנות. הסרט הוא שילוב מרהיב בין מוגלי הילד (ניל סאטי), הדמות היחידה האמיתית לבין כל שאר חיות היער שהופקו במעבדיהם הקודחים של מחשבי דיסני (ונראים אמיתיים לחלוטין) ומלווים בקולות  מוכרים (ביל מארי כבאלו הדוב, בן קינגסלי כבגירה הפנתר וסקרלט ג’והנסון בהופעה קצרה מדי כנחש המהפנט קא). אפשר לומר שהציפיה השתלמה, וההליכה לסרט כמוה כצפייה באגדת מוגלי המוכרת והשטוחה קמה לתחייה בתלת-מימד מרהיב ורב קצב. ובכל זאת דאגה קלה לאורך הסרט עד שפוגשים את באלו הדב. האם אפשר לוותר על השיר The Bare Necessities? כמובן שאי אפשר, והשיר נכנס בדיוק בזמן ובמקום הנכון, משאר השירים מופיע גם שירו של לואי הרוצה להיות כמו בני האדם, וקצת הצטערנו ששיר הפילים הושמט. בסופו של דבר נהננו מאד ופיזמנו לעצמנו את כל השירים בדרך הביתה.

ניפגש באוסקר?

(מומלץ לקרוא את הסקירה של יאיר רווה בנוסף)

ולהיזכר בגרסה מ-1967 בשיר הידוע

מול קטע קצר מהסרט הנוכחי

No Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *