ספרים מומלצים - המלצות ספרים, סקירות וביקורות


ברוכים הבאים לאתר הספרים המומלצים והסקירות שלי. לפרטים ויצירת קשר נא לפנות לגדי איידלהייט [email protected]
מעונינים לקבל את כל הסקירות? הצטרפו לערוץ הטלגרם של ספרים מומלצים!

עלילות הרשלה

30 בדצמבר 2015 גדי איידלהייט

מי לא מכיר את הרשלה? הבדחן הנודע, שהצליח איכשהו לשרוד הודות לפיקחותו שנינותו וגם מעט לחוסר הבושה, מלווה את עולם ההומור היהודי כבר שנים ארוכות. דמותו אמיתית ולמרות שנדמה שהוא שובב ומעולל תעלולים, צריך לזכור שזו הייתה דרכו לשרוד ולמצוא מעט אוכל ופרנסה. קשריו עם הרבי ברוך ממז’יבוז’ נכדו של הבעש”ט הם מהמפורסמות וייתכן והיו כמה חסידים שהיו מוכנים להחליף לפעמים את הרשלה ולהתקרב לרבי כמו שרק הרשלה היה יכול. לפחות לפי חלק מהסיפורים, לפעמים גם הרבי העדיף את חברתו של הרשלה על פני החסידים…

אפילו בבית הקברות מישהו טרח להכין שלט על מצבתו ועוד שדרג את הרשלה לדרגת רב וקדוש… הנה בתמונה הבאה מאת פרופ’ דוד אסף (כדאי מאד לקרוא את המאמר המלא של פרופ’ אסף באתר שלו)

מצבת קברו של הרשלה?? צילום: דוד אסף

מצבת קברו של הרשלה?? צילום: דוד אסף

אבל האם שפע המעשיות שקשורות אליו אכן ארעו? לא נדע וזה גם לא משנה. כולם אוהבים את העלילות והספר החדש יהווה תענוג והנאה לילדים הצעירים וגם להורים. דור דור וגירסת הרשלה שלו. הבאתי את הספר לישי וחיכיתי לשמוע קולות צחוק ואכן לא התבדיתי, צחוק מתגלגל בכל עמוד. ישי אפילו הסכים לכתוב כמה מילים:

עלילות הרשלה – הוא ספר מצחיק שמספר על חוכמתו של הרשלה. לדוגמא אתם רוצים לדעת איך הוא זכה בארוחת ערב חינם. הוא אמר למלצרית שאם היא לא תיתן לו הוא יעשה מה שאבא שלו עשה המלצרית נבהלת ומגישה לו ארוחת ערב בתנאי שיגלה לה מה אבא שלו עשה הוא מסכים אוכל ושתה ואז הוא אמר…..

אמנם ישי בחר את אחת המעשיות המוכרות ביותר אבל אם אתם לא יודעים את הסוף, תצטרכו לקרוא את הספר. בכל אופן אין טעם להכביר במילים והנה מספר דוגמאות (ליחצו להגדלה) שיתנו לכם טעימה והרבה חשק לעוד. מומלץ בחום ובצחוק!.
הרשלה - דוגמה מהספר
הרשלה - דוגמה מהספר
הרשלה - דוגמה מהספר
תהנו!

עלילות הרשלה
ליקוט ועיבוד: עטרה אופק וריבה בן נר
איורים: שירלי ויסמן
הוצאת דני ספרים 2015

מגב הספר

בספר “עלילות הרשלה”, השני בסדרת “מעשיות יהודיות” בהוצאת דני ספרים, ליקטו ועיבדו עטרה אופק וריבה בן נר מבחר מעלילותיו של הרשלה שנאספו עם השנים, עלילות מצחיקות, מפתיעות ומחממות-לב המוגשות בהוצאה מחודשת בלוויית איוריה היפהפיים של שירלי ויסמן.

הרשלה, הבדחן היהודי הידוע, חי לפני כמאתיים וחמישים שנה באוקראינה, בחצרו של הרב ממזיבוז’, נכדו של הבעל-שם-טוב. הוא נודע כבחור ערמומי, פיקח ושופע חכמת חיים, ושמו התפרסם עוד בחייו בזכות הבדיחות שסיפר והתעלולים שעולל. מאז ועד היום הפך השם הרשלה שם נרדף וסמל לדמות הבדחן היהודי טוב הלב.

No Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *