ספרים מומלצים - המלצות ספרים, סקירות וביקורות


ברוכים הבאים לאתר הספרים המומלצים והסקירות שלי. לפרטים ויצירת קשר נא לפנות לגדי איידלהייט [email protected]
מעונינים לקבל את כל הסקירות? הצטרפו לערוץ הטלגרם של ספרים מומלצים!

ערב השקה לספר כל הר וגבע

11 במרץ 2015 גדי איידלהייט

אתמול הייתי בערב ההשקה לספר כל הר וגבע שיצא לאחרונה בהוצאת סנדיק ספרים בבעלות שי סנדיק. כבר המודעות הבטיחו אירוע מיוחד והן לא אכזבו. באמת היה ערב מדהים ושי ארגן הפקה ברמה בינלאומית. הכל היה מתוכנן ומתוקתק וזרם בצורה חלקה עם אפס תקלות, דייקנות ועמידה בזמנים, כולל דובר מפתיע בסוף.

הערב נפתח בדברי ברכה של שגריר אוסטריה בישראל, ד”ר פרנץ יוסף קוגליטש, איתו החלפתי מעט מילות נימוסים וחוויות מזלצבורג עוד בקבלת הפנים,  המשיך בדברי נועה שביט המתרגמת ולאחריה אורחת הכבוד קרלה פון-טראפ נציגת המשפחה שראו עליה כמה היא שמחה להיות בערב מיוחד כזה. קרלה נתנה סקירה קצרה על חייה האמיתיים של המשפחה והשוני הרב בין המציאות לבין הסרט. את הדוברים השלים מבקר הקולנוע יאיר רווה. את אחרית הדבר של יאיר על הספר קראתי כבר לפני חודשים ומאז כמה פעמים נוספות. היא מעולה בפני עצמה ואתמול נאמרו חלקים ממנה וגם חלקים אחרים. אחרית הדבר עוסקת שוב בקשר בין העיבוד לבין המציאות, מדוע שונו כל כך הרבה פרטים, מדוע צלילי המוזיקה הצליח כל כך ועוד.. לאחר מכן ניהלו יאיר רווה וקרלה שיחה קצרה ומרתקת עם הרבה הומור בריא.
ערב השקה לספר כל הר וגבע

ערב השקה לספר כל הר וגבע

יאיר רווה מראיין את קרלה פון טראפ

קרלה פון טראפ

קרלה פון טראפ

שי סנדיק

שי סנדיק

נועה שביט, מתרגמת הספר כל הר וגבע

נועה שביט, מתרגמת הספר

מקהלת "שיר אל" בניצוח נעמי טפלו - מרכז המוזיקה בקדומים

מקהלת “שיר אל” בניצוח נעמי טפלו – מרכז המוזיקה בקדומים

ד''ר פרנץ יוסף קוגליטש - שגריר אוסטריה בישראל

ד”ר פרנץ יוסף קוגליטש – שגריר אוסטריה בישראל

אחרון חביב עלה איש הסאונד של האולם, שהסתבר שלפני כמה שנים היה מדריך של קבוצת צופים שהיו בהופעה בוורמונט והוזמנו על ידי רוזמארי פון-טראפ לביקור באחוזת המשפחה בוורמונט. זה היה לא מתוכנן אבל הוסיף עוד חן לערב מיוחד זה.
בין הדוברים הנעימו את זמננו אופיר בן-שטרית ומקהלת הנערות “שיר אל” בניצוחה של נעמי טפלו ממרכז המוסיקה בקדומים בביצועים נפלאים לשירים האהובים של המחזמר.  כשהן שרו ראו על הפנים שלהן את הרגשת האושר. גם הקהל היה מאושר ונראה שהוא היה מוכן להישאר כל הלילה ולשמוע את כל השירים מהמחזמר. מדי כמה שנים עולה בארץ הפקה של צלילי המוזיקה ובקהל שנכח בערב יש קונצנזוס מי צריכה להיות מרייה הבאה.

כל  הכבוד לשי, שבצעד אמיץ ומשוגע הקים הוצאת ספרים דווקא בימים אלו ועושה הכל בעשר אצבעותיו (וגם שובר את הרגל תוך כדי).  האהבה לספרות ניכרת בכל דקה של הערב ובכל עמוד בספרים של ההוצאה. רמת ההפקה היא גבוהה ביותר. תרגומים מדויקים, ועריכת תרגום והגהה ובכל ספר יש איזה בונוס, לרוב אחרית דבר מרתקת.
שי כל כך אוהב את התחום שהוא אפילו לא מנסה להרוויח כסף ולי אישית יש חשד שהוא בכלל מנסה להפסיד כסף. בגלל זה הוא מוכר את הספרים שלו בזיל הזול. אבל מגבלות חוק הספרים מאפשרות לו למכור בזול רק לפני שהספר יוצא לאור, או במכירה מוקדמת של כל ספר או על ידי מכירה מראש של מנוי להוצאה.
אז מה החלק שלכם בסיפור? במקום לקטר כמה ספרים הם יקרים ואיך אי אפשר לקנות ספר בגלל המחיר שלו, פשוט שנו את הרגלי הקנייה שלכם וקנו ספרים מראש. הספר הבא שההוצאה מוציאה שונה מאד מצלילי המוזיקה ועוסק בשואה. לאחר שההוצאה הוציאה חמישה ספרים שאת כולם קראתי אני מרגיש מספיק בטוח להמליץ מראש על כל ספר שיוצא שם. אם אתם קוראים בקורא דיגיטלי המחירים בכלל יהיו בדיחה. ואם באופן כללי איכפת לכם מתרבות ומספרות ואתם רוצים שתהיה בארץ תרבות וספרות אז אפשר להתלונן עד מחר ואפשר תמוך באותם “משוגעים” שגורמים לדברים הנפלאים האלו לקרות.  אני את המנוי שלי כבר רכשתי מזמן . גשו לאתר של ההוצאה ותתרשמו מהתוכניות הנפלאות שלהם לשנה וחצי הבאות. אתם יכולים , וצריכים, ואולי אפילו חייבים, לעזור לזה לקרות
כבוד השגריר, קרלה פון טראפ רעייתי ואנוכי

כבוד השגריר, קרלה פון טראפ רעייתי ואנוכי. צילום – בתיק קסמן

מכאן יש לכם שתי דרכים מומלצות להמשך.
קריאת הסקירות שפרסמתי על ספרי סנדיק ספרים:
והשנייה מעבר ישיר לאתר סנדיק ספרים. תסתובבו שם קצת. תראו מה יש בקטלוג.

One Comment

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *