ספרים מומלצים - המלצות ספרים, סקירות וביקורות


ברוכים הבאים לאתר הספרים המומלצים והסקירות שלי. לפרטים ויצירת קשר נא לפנות לגדי איידלהייט [email protected]
מעונינים לקבל את כל הסקירות? הצטרפו לערוץ הטלגרם של ספרים מומלצים!

פרשה ואשה

29 בספטמבר 2013 גדי איידלהייט

הספר פרשה ואישה מרכז מאמרים קצרים על פרשות השבוע (החלק הראשון מכיל את חומשים בראשית ושמות) מפיה של ימימה מזרחי. מה שהחל בתור שיעור שבועי באינטרנט הפך לדף למנויים הנשלח מדי שבוע (וראוי לציין את העובדה שאלו מנויים בתשלום, לא גבוה אמנם כ-8 שקלים לשבוע, כמחירו של עיתון) והמעבר לספר הינו מתבקש.
כגבר, לא ראיתי לנכון לסקר את הספר וגם אשתי לא התחברה לתכנים ולצורת הכתיבה, אולם לרבנית ימימה קהל קוראות די גדול שכבר מכירות את צורת כתיבתה ומתחברות אליה ובודאי ימצאו בספר עניין. המלצתי לגברים השוקלים לקנות את הספר לנשותיהם לנסות לברר מראש אם האשה מכירה את צורת הכתיבה ומתחברת אליה ולנשים, פשוט לגשת לחנות ולעיין בפרק אחד או שניים ולהחליט במקום.

קרובת משפחה שמחה לקבל את הספר והעבירה לי את התרשמותה, ממנה ניתן גם לראות על ההבדל בין הספר ועריכתו לבין השיעורים הנשלחים מדי שבוע:

סביר להניח שספרה החדש של הרבנית ימימה מזרחי יהיה רב מכר, נשים רבות שמנויות לשיעור השבועי שלה ירוצו לקנות, וגם אלה שהיו רוצות להיות מנויות יקנו כדי לחסוך את עלות המנוי. אבל מה יש בספר שאין בשיעורים, או בשיעורים שאין בספר, והאם הוא יכול לפנות לקהל רחב יותר? איני בין המנויות, אך נחשפתי לא מעט לחומרים. הספר מגיש לפנינו סדרת שיעורים על פרשת השבוע לספרים בראשית ושמות, לטעמי המחיר הרשום מעט יקר עבור ספר בפורמט קטן כל-כך. השיעורים מופנים לנשים, ועוסקים במסרים לאמהות, נשים ורווקות מתוך פרשיות השבוע וכן מהמועדים שיחולו בסמוך לפרשות האלה. לעומת השיעורים למנויים, בספר אין, מסיבות מובנות, התייחסות כלל לאקטואליה וגם הרבה מההומור שמאפיין את השיעורים נעדר. בנוסף למרות שחיפשתי, לא מצאתי קריאה לצאת לקניות ורק אזכור אחד או שתיים של איפור… התוצאה היא אוסף של שיעורים עשירים בתוכן ממגוון רחב ביותר של מקורות, כתובים וערוכים היטב, קלים לקריאה, אך מעט יותר רציניים מכתביה האחרים. בגלל זה, ייתכן שקוראותיה הקבועות של הרבנית ימימה יתאכזבו מעט, אך קוראות חדשות שלא מכירות את השיעורים שלה וגם כאלו שאולי לא התחברו לסגנון הרגיל, יכולות בהחלט להינות מהספר הזה ומהידיעות הרחבות של הרבנית ימימה מזרחי.

 

פרשה ואישה

פרשה ואישה

פרשה ואשה
לימוד נשי לפרשת השבוע
ימימה מזרחי
ידיעות ספרים
תשע”ד 2013

No Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *