ספרים מומלצים - המלצות ספרים, סקירות וביקורות


ברוכים הבאים לאתר הספרים המומלצים והסקירות שלי. לפרטים ויצירת קשר נא לפנות לגדי איידלהייט [email protected]
מעונינים לקבל את כל הסקירות? הצטרפו לערוץ הטלגרם של ספרים מומלצים!

קישטה וצבעי הקשת

6 בספטמבר 2015 גדי איידלהייט

את התגובה הבאה כתבה רות מנור ששמחה מאד לקבל את הספר:

גדלתי בתור ילדה על הציורים היפים של נורית יובל. את הספרים “הנשיקה שהלכה לאיבוד” ו”מגדל של קוביות בניתי” אימי הקריאה לי ואני קוראת כיום לילדי, נהנית מהנוסטלגיה ובעיקר מהציורים של נורית יובל. לכן שמחתי לראות שוב את ציוריה החמודים בשער הספר “קישטה וצבעי הקשת”. עוד יותר שמחתי לגלות שגם את השירים החמודים החרוזים נפלא, בעלי השפה הגבוהה כתבה נורית יובל.

החלק הראשון, והעיקרי, של הספר, הוא שירים מחורזים על צבעי הקשת, כאשר כל דף מוקדש לאחד הצבעים ומחולק לשיר ארוך, ולצידו, לצעירים יותר, שיר מקוצר באותיות גדולות יותר. בעמוד שממול לכל דף- ציור בגווני הצבע של השיר, עם הקשר ישיר לחרוזים ועם החתול החמוד קישטה.
החלק השני של הספר מתאר בעזרת שירים מחורזים מושגי יסוד בממלכת הציור- מעגל הצבעים, צבעי יסוד, צבעים קרים וחמים, קלים וכבדים ועוד.
בעמוד האחרון ישנם באורי מילים למילים מיוחדות המופיעות בשירים. הגדולים שלי (8, 10) מצאו בו תועלת רבה.
כל כך רציתי כבר להקריא לבני בן החמש את השירים המתאימים לגילו (בצד שמאל של כל דף). חבל שכבר הלך לישון. הגדולים נהנו מאד גם מהשירים הארוכים יותר, ובעלי האסוציאציות הצבעוניות (מצידו הימני של הדף). הם כבר קראו בעצמם…
נהננו מאד!
עד כאן הסקירה של רות. נורית יובל הוציאה את ספרה הראשון כבר בשנת 1977 ומאז הוציאה כשלושים ספרים שונים. הורים שאהבו את הספרים בוודאי ישמחו להנות מהם שוב והפעם עם ילדיהם שלהם. הנה כמה דוגמאות מהספר להתרשמות. שימו לב לצבע הסגול. בשיר נכללים: שמות של צמחים ועצים, מונחים פיזיקאליים, אבן מהחושן, צורה גאומטרית, פעלים ועוד. לא פלא שצריך באורי מילים אבל אין מה לחשוש מכך. השימוש באוצר מילים מעשיר וגבוה, מהווה רווח נקי לילדים (ולהורים).
קישטה וצבעי הקשת - הצבע הסגול

קישטה וצבעי הקשת

קישטה וצבעי הקשת - הקשת

קישטה וצבעי הקשת

קישטה וצבעי הקשת - מעגל הצבעים

קישטה וצבעי הקשת

קישטה בצבעי הקשת
כתבה ואיירה: נורית יובל
הוצאת אוריון 2015
מגב הספר

One Comment

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *