ספרים מומלצים - המלצות ספרים, סקירות וביקורות


ברוכים הבאים לאתר הספרים המומלצים והסקירות שלי. לפרטים ויצירת קשר נא לפנות לגדי איידלהייט [email protected]
מעונינים לקבל את כל הסקירות? הצטרפו לערוץ הטלגרם של ספרים מומלצים!

קל להצליח במבחן

5 במאי 2015 גדי איידלהייט

ספר הדרכה נחמד ומועיל לילדים בבית ספר יסודי. בעבר לא ראו צורך בספרים כאלו אבל היום כבר מתקיימים קורסים למבחני קבלה לכיתה א.. המעבר מהגן לבית הספר אינו בהכרח פשוט ואחד הקשיים הוא קושי המבחנים. משרד החינוך הוציא הגבלות רבות על מבחנים בכיתות הראשונות. לטעמי האישי מגבלות אלו רק מפריעות לסדר הלימודים התקין והגישה להקל על הילדים מפסידה בטווח הארוך. כמובן שאין צורך בחינוך ספרטני אולם בכל זאת חייבים להציב דרישות בפני הילדים.  כמו שהיה בעבר כשאנחנו למדנו, צריך לכלול מבחנים וכבר בכיתה אלף, אך בנוסף למבחנים גם הדרכה ולימוד איך לומדים ומתכוננים למבחן או במילים אחרת לתת כלים ללמידה כבר מכיתה א’.

אם אתם בבית ספר המקנה כלים, אשריכם ואם לא תוכלו להיעזר בספר חביב זה הנגיש מאד גם לילדים עצמם שכבר קוראים ללא ניקוד (נניח בכיתות ד’). על ההורים לקרוא את הספר ולראות מה מתוכו מתאים ונדרש לילדים. העצות שם מועילות וטובות. חלקן טריוויאליות וחלקן פחות. אבל גם העצות הטריוויאליות מגיעות בצורה נוחה ונעימה ובאיורים מעולים שייתכן ותחדור ללב הילד יותר מאשר אם תגיע רק מההורים. דוגמאות? מספיק להסתכל על התוכן: הכדאיות שבהקשבה בכיתה,לימוד בשלבים, הכנת מערכת, חשיבות התכנון מראש, למידה עצמית או בקבוצה, סביבת לימוד נוחה, מה חשוב במבחן, מוקשי הבנה, קריאה נכונה, סיכום ואפילו החשיבות שבתזונה ומנוחה לפני מבחן (שינה לפני מבחן היא קריטית. כל כמות הלימוד לא תעזור במקרה של חוסר שינה. זה נכון גם למבוגרים. בעיה קשה של ימינו היא אוברדראפט שינה חמור בכלל האוכלוסייה). פרקים נרחבים עוסקים בטכניקות זכרון והם מתקדמים יותר (אני לא מכיר תלמיד ביסודי שצריך לזכור את היסודות צזיום ורובידיום למרות שבהחלט יש כאלו שירצו לזכור את כל היסודות) ומתאימים לכל גיל, אבל גם הם מונגשים בצורה ידידותית לקורא הצעיר.

קל להצליח במבחן - כריכת הספר

קל להצליח במבחן

קל להצליח במבחן
הדרכה, כללים, טיפים ועצות איך ללמוד למבחנים
יעל רוטנברג
איורים: אורי רוזביץ
דני ספרים 2014

מגב הספר

” מה, את כל התאריכים האלו לזכור?” , “כל כך הרבה עמודים?” , “את כל החומר?” נשמע לכם מוכר? אם כך, הגעתם אל הספר הנכון. אפשר ללמוד איך להצליח במבחן בקלות! בספר הזה תמצאו מגוון של שיטות ודרכים, טכניקות, טיפים ועצות יעילות איך לזכור יותר חומר בפחות זמן ומאמץ. מומלץ לכל מי שמבחן הוא עבורו מילה קצת מפחידה, וגם למי שלא. חוויה בכל למידה! מיועד לכיתות ג’-ו’.

No Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *