ספרים מומלצים - המלצות ספרים, סקירות וביקורות


ברוכים הבאים לאתר הספרים המומלצים והסקירות שלי. לפרטים ויצירת קשר נא לפנות לגדי איידלהייט [email protected]
מעונינים לקבל את כל הסקירות? הצטרפו לערוץ הטלגרם של ספרים מומלצים!

קסם ירושלמי

18 במאי 2017 גדי איידלהייט

הספר “קסם ירושלמי” מצטרף לספריה הקודמים של עידית שכטר-פייל. פעם אלו טיולים בעקבות ספרים וסופרים ופעם בעקבות נשים, והפעם סיורים בירושלים. סיורים בירושלים תשאלו, מה החידוש? חסרים ספרי טיולים בירושלים? אז נכון שלא חסרים ספרים, וטוב שכך, ובכל זאת החידוש הוא בחידוש עצמו, כי ירושלים מתחדשת והספר עוסק במקומות שלפני שנים בודדות פשוט לא היו קיימים. אם לא הייתם ברחבי ירושלים כמה שנים, תופתעו לגלות איך העיר הזו, בעלת ותק של שלושת אלפים שנה, ממציאה את עצמה מחדש כל הזמן.

נכחתי בערב ההשקה של הספר וזכיתי לרכוש אותו במחיר מוזל ועם חתימה של הסופרת. אבל העיקר היה הרצאתה של עידית במשך כשעה על ירושלים ועל כמה אתרים מהספר. מהרגע שהיא פתחה את הפה כול הקהל הרגיש את הקסם הירושלמי, את האהבה שלה לירושלים ולטיולים. מקומות בירושלים המתחדשת: בית הנסן -בית החולים למצורעים שהפך למרכז אומנות תרבות ויצירה, מתחם ממילא המחודש, פארק המסילה, פארק טדי, בית אשכול, שביל הלאום, פארק הצבאים, מיתחם התחנה הראשונה, בית קברות מסתורי ועוד.

הערב היה מרתק. הרגשתי שקיבלתי כל כך הרבה מידע מההרצאה ששאלתי את עידית, בהומור, אם עוד יש משהו בספר, או שכדאי להחזיר אותו כי שמענו הכול. אין לך מה לדאוג, השיבה, יש עוד המון דברים בספר. אמרה וצדקה.

נשבינו בקסם והספר ממשיך אותו. הפקה יוקרתית, צילומים נהדרים (של עידית עצמה!), תוספות של קטעי פרוזה המתקשרים לאתרים, מידע מועיל כולל איפה אפשר לחנות וכל מה שצריך בשביל להנות מטיול בעיר הבירה. לא מאמינים? הסתכלו בעמודי הדוגמה בהמשך.

פרט למסלול הטיול, בספר מתואר גם סיפור הקמתו של כול מקום, שלפעמים לווה במאבק של תושבי הסביבה, מאבק שיצר מקום יש מאין והיו צריכים להיאבק על כך אל מול גורמי פיתוח ונדל”ן, תיאורים המראים שלתושבים בהחלט יש כוח ואפשרות להשפיע.

אני ממליץ מאד על הספר. בונבוניירה אמיתית ומתנה יפה לעיר ירושלים לרגל חמישים שנה לאיחודה. קריאתו מרתקת ובהחלט אשתמש בו בטיולים הקרובים לירושלים.

כריכת הספר קסם ירושלמי

קסם ירושלמיקסם ירושלמי
עידית שכטר פייל
כנרת 2017

עמודים לדוגמה באדיבות ההוצאה

קסם ירושלמי / עידית שכטר-פייל by כנרת זמורה ביתן on Scribd

מגב הספר

ירושלים היא עיר רבת־קסם. בעשור האחרון נוספו לנדבכים ההיסטוריים המופלאים שבה נדבכים רבים חדשים.
מאחורי כל פרויקט שקם בה עומדים חולמים ובונים, ודרך ארוכה מתפתלת עד שהוא קורם עור וגידים. קורות הדברים מובאים כאן בסיורים השונים, ולכל פרק נלווים תמונות וסיפור קצר המביא מרוח המקום.
בספר זה תוכלו למצוא אתרים, פינות חמד ושבילים חדשים שנולדו בה: בית החולים למצורעים (בית הנסן), תחנת הרכבת הראשונה, פארק המסילה, פארק רפאים, שביל הלאום, ממילא, פארק טדי, עמק הצבאים, שביל ירושלים, בית לוי אשכול, הגן הבוטני המחודש על הר הצופים ועוד סוכריות לדרך.
עידית שכטר־פייל, אוהבת ירושלים, סופרת ומטיילת, כותבת רומנים וספרי הדרכה.
זהו ספרה השניים עשר. בין ספריה הקודמים: “טיולים בעקבות סופרים”, “טיולים בעקבות נשים”, “מסע תענוגות אמיתי בארץ הקודש”, ועוד.

No Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *