ספרים מומלצים - המלצות ספרים, סקירות וביקורות


ברוכים הבאים לאתר הספרים המומלצים והסקירות שלי. לפרטים ויצירת קשר נא לפנות לגדי איידלהייט [email protected]
מעונינים לקבל את כל הסקירות? הצטרפו לערוץ הטלגרם של ספרים מומלצים!

רשימת המשאלות

25 ביוני 2014 גדי איידלהייט

רשימת המשאלות הוא סוג של ממתק. ברט (כן כן מחווה להמינגוויי) לא מספיקה להתאושש מהאבל על מות אימה ומקבלת מהלומות נוספות. היא מנושלות כמעט לחלוטין מהירושה, את הכסף הגדול מקבלים שני אחיה – ג’וד (עוד מחוווה והפעם לסטיינבק) וג’יי (מחווה לפיצ’גרלד) את משרת המנכ”ל בחרבה של אימה, מקבלת דווקא גיסתה קתרין (מחווה הפבורן) ולה לא נשאר כלום. בעצם נשאר לה משהו. דף נייר עליו מפורטות כל מיני משאלות ילדותיות שמילאה עשרים שנה קודם לכן בגיל 14 ואם היא רוצה לקבל את הירושה שלה עליה למלא את כולם תוך שנה אחת. על כל משאלה שהיא תגשים, היא תקבל מעטפה שתקדם אותה במירוץ למיליון, סליחה, לירושה.

יש משאלות פשוטות כמו שיהיה לי כלב, אבל משאלה כמו שיהיה לי תינוק, לעזור לחלשים, להתאהב ולשפר את היחסים עם האבא (שנפטר), אינן כל כך פשוטות. ברט לא ממש מבינה מה אימה רוצה ממני ואיך היא הורסת לה את החיים. לפחות המשימה של להתאהב נראית פשוטה, היא בקשר עם אנדרו (אין לי מושג למי המחווה הפעם), עורך דין ואפשר למלא משימה אחת בקלות, אלא שכאשר נפתחת המעטפה לציון השלמת המשימה מסתבר שהעניין אינו כה פשוט… ומאיפה באמצע העיר מגדלים סוס? ואיך אפשר לשפר את הקשר עם אבא? טוב, כדאי להתחיל מהמשימות הקלות, למשל להופיע על במה בהופעה חיה…

לאט לאט העלילה מתפתחת, ברט ממלאת חלק מהמשימות, באחרות היא מתקשה. בשלב מסוים היא כמעט מוותרת, לא על המשימות, אלא על הירושה ועל המירוץ להשלמשת כל המשימות בשנה. יותר חשוב לה לעשות דברים אחרים, דברים שהיא רוצה ומאמינה בהם. הירושה? חשובה פחות. כסף זה לא הכל בחיים.

אז נכון שהספר אינו יצירת מופת ספרותית, אבל מי שיכול לסבול מעט קלישאות כמו: “אמא תמיד יודעת מה הכי טוב לבת שלה”, “עושר אינו מקנה אושר”, “לכי בעקבות הלב שלך” וכו’, ימצא את עצמו מעביר כמה שעות של כיף עם הספר הזה. נחמד וקליל לקריאה בכיף. קצת קיטש וקלישאות אמריקאיות לא מזיקות ואולי אפילו מועילות, ועלילה שתהפוך מן הסתם לתסריט הוליוודי מצליח. לפעמים ספר כזה הוא כל מה שצריך.

רשימת המשאלות כריכה

רשימת המשאלות

רשימת המשאלות
לורי נלסון ספילמן
מאנגלית: שרון פרמינגר
ידיעות ספרים 2013

No Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *