ספרים מומלצים - המלצות ספרים, סקירות וביקורות


ברוכים הבאים לאתר הספרים המומלצים והסקירות שלי. לפרטים ויצירת קשר נא לפנות לגדי איידלהייט [email protected]
מעונינים לקבל את כל הסקירות? הצטרפו לערוץ הטלגרם של ספרים מומלצים!

שאלות קטנות

9 בינואר 2015 גדי איידלהייט

בכל דור ודור יוצאים ספרי שאלות ותשובות לילדים, ואני גדלתי על לא מעט ספרים כאלו (שכמובן כיום יהיה ארכאיים למדי). הצורך בחדשנות ברור, אולם העקרונות כמעט ולא השתנו. ילדים סקרנים ואוהבים לחקור ולגלות דברים על העולם.

ילדים אוהבים לשאול שאלות, אוהבים לקבל תשובות ויש בספר מגוון רחב של שאלות שאפשר לשוחח עליהם ולתת עוד הסברים ורעיונות. האיורים יפים , הטקסט ברור – אבל לא היו צריכים כל כך הרבה צבעים, והילדים הצעירים של חבר שלי שקיבלו את הספר נהנו ממנו (וגם האבא שלהם).

וכמובן מספר דוגמאות לעיונכם מהספר

שאלות קטנות - עמוד דוגמה

שאלות קטנות – עמוד דוגמה

שאלות קטנות - עמוד דוגמה

שאלות קטנות – עמוד דוגמה

שאלות קטנות - כריכת הספר

שאלות קטנות

“שאלות קטנות – למה?
מאנגלית: חגי ברקת
הוצאת “דני ספרים”, 47 עמודים, פורמט מלבני גדול, 24X32, מנוקד,

מגב הספר

הספר “שאלות קטנות – למה?” בהוצאת “דני ספרים”, עונה על המון שאלות מרתקות בנושאי בעלי החיים ואיכות הסביבה, ופותח בפני הילדים צוהר להבנת עולמם וסביבתם.

ילדים אוהבים לשאול “למה?”. זהו כלי חיוני, שבעזרתו הם מגלים דברים חדשים ולומדים להכיר את העולם סביבם. כשאנחנו עונים על שאלותיהם, אנחנו עוזרים להם להתפתח ולגדול. התשובות שלנו ללמה שלהם בונות עבורם גשר, שדרכו הם יכולים להתחבר לעולם המקיף אותם.
העמודים הגדולים והאיורים המרהיבים שבספר יסייעו להסביר לילדים שאלות רבות: למה גורי הפילים מוצצים את החדק שלהם? למה האקלים משתנה במהלך השנים? למה הסוסים זקוקים לפרסות ברזל? למה שקיות הפלסטיק מזיקות לסביבה? למה הגחליליות זוהרות בחושך? למה האוקיינוסים כל כך חשובים? למה הנשרים קרחים? למה לחיפושית פרת משה רבנו יש גוף אדום ונקודות שחורות? ועוד.

2 Comments

 • מרים 4 במרץ 2018 at 3:43

  תודה על ההמלצות!
  במקרה של ספר מתורגם, יהיה נחמד אם תוסיף את שמות המחברים, המאיירים ואפילו הוצאת הספרים בשפת המקור. הרבה פעמים אנחנו יכולים להעריך אם הספר יהיה לטעמינו (מבחינת סגנון או איכות) על פי המחברים. דני ספרים מוצאים הרבה ספרי עיון, וקשה להעריך מראש אם הספר מתאים למשפחה מסויימת רק על שם ההוצאה ושם המתרגם, חגי ברקת, שמתרגם הרבה מאד ספרים.
  ספרי עיון רבים של דני ספרים הם טובים מאד, אבל אין תמיד אחידות בסגנון. הספרים יכולים להתאים לגילאים שונים, ולפעמים הם ערוכים לציבור הדתי או החרדי. המידע הזה חשוב (מי הכותבים, מי העורכים, איזה מוסד אקדמי עומד מאחורי הפרסום הזה, איזה הוצאת ספרים זו, כמה היא אמינה ומקצועית וכו’). יש פערים באיכות ויש צרכים שונים למשפחות שונות.

  בעבר משפחות היו משקיעות הון באנציקלופדיה טובה, ועושה סקר שוב רציני לפני הקניה. חשוב היה לדעת מי עומד מאחורי האינצקלופדיה.
  בימינו רב המשפחות לא קונות אנציקלופדיות. הן תופסות המון מקום, ועד שהן יוצאות – הן כבר לא עדכניות. כל כך יותר מהיר לבדוק מידע באינטרנט. משפחות עדיין כן משקיעות בספרי עיון לילדים, על פי עניין, ויש הרבה ערך לדפדוף בספר איכותי ולא חיפוש אקראי בגוגל.

  אבל אולי דווקא מכיוון שקל כל כך להשיג מידע, היום חשוב יותר מאי פעם לוודא את אמינות המידע וגם ללמד ילדים איך לזהות מידע אמין. עם כל היופי והפלא במפעל כמו ויקיפדיה, עדיין זו אינצקלופדיה מאד לא מדוייקת ולא אמינה. בימינו לא צריך להתאמץ למצוא את המידע, אבל צריך ללמוד להצליב מידע, לבדוק את המקור, לקחת כל מידע בערבון מוגבל, ולשמור על הספק. גם אם ילדים בשלב הזה עדיין לא צריכים ללמוד איך לעשות מחקר אוניברסיטאי, כדאי לפחות לאפשר להורים לדעת מה המקור של המידע שהם נותנים לילדים.
  שוב תודה,
  מרים

  • גדי איידלהייט 4 במרץ 2018 at 9:01

   שלום רב ותודה על התגובה. לרוב אני מביא פרטים על המחברים המקוריים (אבל לא על ההוצאה והמאיירים מה גם שלא תמיד המידע זמין עבורי).
   אני מסכים עם דבריך ולכן מעבר לפרטים האלו הדרך הטובה היותר היא להביא כמה עמודי דוגמה מהם אפשר להתרשם.
   גדי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *