ספרים מומלצים - המלצות ספרים, סקירות וביקורות


ברוכים הבאים לאתר הספרים המומלצים והסקירות שלי. לפרטים ויצירת קשר נא לפנות לגדי איידלהייט [email protected]
מעונינים לקבל את כל הסקירות? הצטרפו לערוץ הטלגרם של ספרים מומלצים!

שבוע הספר העברי

22 במאי 2013 גדי איידלהייט

שבוע הספר העברי הוא הכינוי לשבוע (שלמעשה הוארך בשנים האחרונות לעשרה ימים) של מכירות ספרים בירידים בחוצות הערים. הירידים מתקיימים בערים הגדולות כאשר הגדול מכולם הינו היריד בכיכר רבין בתל אביב, בו הדוכנים פרוסים בצורה מעוקלת ומפותלת על כל פני שטח הכיכר. במקביל יש דוכנים, פעילויות, שעות סיפור לילדים ועוד. בירושלים האירוע המרכזי מתקיים בגן הפעמון. בערים אחרות מתקיימים ירידים בגדלים מסוימים, וברוב הערים נעשית פעילות כלשהי על ידי העירייה, המועצה המקומות או גורמים מסחריים (לרוב רשתות סטימצקי וצומת ספרים שיוצאות במבצעים מקבילים). למרות שלעתים המבצעים ברשתות יהיו טובים יותר, המבחר בירידים הוא גודל יותר והוצאות רבות שאינו נמצאות כלל בחנויות המסחריות מציגות שם את ספריהן, ספרים שלעתים קשה למצוא במהלך השנה הרגילה.
זה גם המקום להיחשף להוצאות איכותיות ופחות מוכרות, הוצאות אוניברסיטאיות, הוצאות של מכוני מחקר, הוצאות מתמחות ועוד. בדוכני הוצאות הספרים הגדולות (וכיום יש שלוש הוצאות גדולות: כתר, כנרת-זמורה-דביר וידיעת ספרים) מגיעים מדי ערב סופרים שונים לחתום על ספריהם החדשים (וגם הישנים).
החוויה מומלצת במיוחד לילדים. בילדותי, בטרם היו מבצעי ה-4 במאה, שבוע הספר באמת היה הזדמנות לרכישת ספרים בזול, ומאחר וגרנו סמוך מאד לכיכר הלכנו לפחות פעמיים או שלוש בכל יריד ורכשנו כמה ספרים. כיום יש לעודד את הקריאה במיוחד אצל ילדים, לקחת אותם לתת להם להסתכל לבחור לרכוש לדבר עם הסופרים ולהיות חלק מהחוויה. בין הסופרים הבולטים הזכורים לי שפגשתי בילדותי היו יגאל מוסינזון ודבורה עומר.

שבוע הספר 2018

No Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *