ספרים מומלצים - המלצות ספרים, סקירות וביקורות


ברוכים הבאים לאתר הספרים המומלצים והסקירות שלי. לפרטים ויצירת קשר נא לפנות לגדי איידלהייט [email protected]
מעונינים לקבל את כל הסקירות? הצטרפו לערוץ הטלגרם של ספרים מומלצים!

שינויים בהרגלי הקריאה

11 במרץ 2015 גדי איידלהייט

העובדות מדברות בעד עצמן. מאז חוק הספרים קונים פחות ספרים באופן כללי, הרבה פחות ספרים חדשים ויותר ספרים ישנים אולם לא בכמות המפצה על כלל הירידה. הרבה מלל נשפך בנושא ולכן נכתוב רק כמה שורות. רשתות החנויות דורשות (ומקבלות) הנחה של שישים אחוזים ממחיר הספר מה שמחייב את המו”ל לנקוב מחיר גבוה כדי להסתדר עם 40% שנשארים לו. מנגד המו”ל יכול לתת רק הנחה לא משמעותית של עשרה אחוזים לעומת החנות והעובדה שמקבלים את הספר מיד ובמקום. המתמטיקה פשוטה. קחו את שני המספרים 10 ו-60 ועשו ממוצע. תגיעו ל-35. זה מספר הקסם. ההנחה לחנויות צריכה להיות סביב 35% וגם ההנחה שמו”ל יכול לתת במכירה ישירה צריכה להיות סביב המספר הזה. זה יחייה את השוק אבל לכו תדעו מתי זה יקרה אם בכלל.

אם אתם אוהבים לקרוא ספרים חדשים אתם לא צריכים להתפשר אלא רק לשנות את הרגלי הקנייה שלכם ולנצל את האופציה הכמעט יחידה שהחוק מאפשר: קנייה מראש של ספרים. יותר ויותר ההוצאות מאפשרות את זה ואלו שלא יגלו שהן חייבות לאפשר את זה. נכון, זה שינוי הרגלים. לקנות ספר שעוד לא יצא שאי אפשר למשש ושלא יודעים עליו כלום, אבל זה לא כל כך נורא ורק צריך להתרגל. למעשה בקנייה כזו אתם מרוויחים כמעט את אותה הנחה שרשת הספרים מקבלת, והמוציא לאור מרוויח גם כי יש לו צבר הזמנות מובטח מראש, והתשלום מגיע הרבה יותר מהר.

הוצאות ספרים המאפשרות מכירה מוקדמת לספרים חדשים

סנדיק ספרים – הוצאת בוטיק של שי סנדיק המתמחה בתרגומים חדשים לספרים ותיקים וגם ספרים חדשים שנבחרו בקפידה. כל ספר חדש מוצע למכירה מוקדמת במחיר מוזל מאד, בנוסף ניתן לרכוש מנוי במחיר אפילו זול יותר. המנוי אינו מחייב ספרים מסוימים אלא כל פעם שבוחרים ספר, מספר הספרים במנוי יורד.

עוץ ספרים – הוצאה של גילי בר הלל סמו המתמחה בסדרת הקוסם מארץ עוץ ובספרי פנטזיה לילדים ונוער. הספרים מופקים ברמה גובהה (רובם כוללים איורי צבע מרהיבים) ומוצעים למכירה מראש בהנחה של 40%.

עם עובד – בעם עובד ניתן לרכוש מנוי במחירים שנעים סביב 50 שקלים לספר  מתוך המבחר שההוצאה מתכננת. ברכישת המנוי כבר בוחרים את הספרים המבוקשים ומספרם (5 8 10 או 12 ספרים) ומקבלים אותם מיד בהדפסה.

הספרייה החדשה – הספרייה החדשה מציעה ספרים במכירה מוקדמת במחירים נמוכים של 40-50 שקלים בהתאם לתמחור הסופי של הספר.

ידיעות ספרים – ידיעות ספרים מציעה מנוי למועדון קוראים ראשונים. עלות המנוי 83 שקלים לחודש ומקבלים כל חודש שני ספרים. השוני במודל של ידיעות הוא שאתם לא בוחרים את הספרים ומקבלים כל חודש הפתעה לתיבת הדואר. לחלקכם זה ייראה מפחיד אבל יש חוויה מיוחדת בציפיה מה יביא לי הדוור (בדומה למסעדות שף שהמנה המבוקשת ביותר היא: תנו לשף להחליט בשבילי). במסגרת המועדון גם הרצאות ומפגשים עם סופרים.

מי שמכיר עוד (אבל רק לספרים חדשים לפני הוצאה, לא מכירות של מבצעים וספרים ישנים) מוזמן להשאיר הערה ואני אוסיף.

No Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *