ספרים מומלצים - המלצות ספרים, סקירות וביקורות


ברוכים הבאים לאתר הספרים המומלצים והסקירות שלי. לפרטים ויצירת קשר נא לפנות לגדי איידלהייט [email protected]
מעונינים לקבל את כל הסקירות? הצטרפו לערוץ הטלגרם של ספרים מומלצים!

שלוש קומות

15 בפברואר 2015 גדי איידלהייט

לא קראתי ספרים קודמים של אשכול נבו והחלטתי לנסות את ספרו החדש. לא הצטערתי. ספרו החדש, שלוש קומות, הוא שלושה מנולוגים של דיירים באותו בניין מגורים בפרברי המרכז. אנו מרגישים כמו בתא וידויים ושומעים את הסודות של המתוודים, דיירים רגילים בבניין רגיל. כמוני וכמוכם.

לכולם יש סודות והכתיבה של נבו גומרת לנו לקרוא במהירות ולנסות לגלות את הסוד. זה לא ספר מתח ורמזים נשזרים לאורך כל הדרך כך שיש לנו מושג כללי במה מדובר, אבל גם ככה אנו רוצים להמשיך ולקרוא ולגלות מה בדיוק קרה, והרבה יותר מכך, מה קרה אחרי ואיך הייתה ההתמודדות עם אותו סוג. אני אישית קראתי את הספר ברציפות הוא באורך המתאים לקריאה מהירה.

תוך כדי הקריאה אנו נחשפים לכל בעיות החיים המוכרות לנו. בעיות בין בני זוג, בעיות בין שכנים, בעיות בין הורים לילדים, בעיות באיזון בין הבית לעבודה, בעיות של משברי גיל שונים ועוד. עוצמתו של הסיפור היא בשגרתיות  של הדמויות ובכך שהקורא מבין כי בעיות אלו יכולות לקרות (אם לא קרו כבר דברים דומים) גם לו. כריכת הספר מזמינה אותנו לשאול את עצמנו “מה אתה היית עושה?” (כנראה שאבו השראה מתוכנית הטלוויזיה בשם זה). והבעייה היא שאין שום אפשרות לדעת ועל כך בדיוק יהודים דתיים מבקשים בתפילה: “אל תביאנו לא לידי ניסיון ולא לידי ביזיון”.

שלוש קומות - כריכת הספר

שלוש קומות

שלוש קומות
אשכול נבו
עמודים לספרות העברית
כנרת זמורה – 2015

טעימת קריאה (משום מה בהטמעה באתר מגיעים לאמצע הספר. אם תגיעו ישירות לאתר SCRIBD תוכלו לקרוא את התחלת המונולוג הראשון. )

שלוש קומות / אשכול נבו by כנרת זמורה ביתן

מגב הספר

“קורה משהו. אני לא יכולה לספר אותו לאף אחד. אבל חייבת לספר אותו למישהו.” אף פעם אי אפשר לדעת מה באמת מתרחש מאחורי הדלת של השכנים. שלושה וידויים עוצרי נשימה של שלושה דיירים בבניין אחד במרכז הארץ משתלבים זה בזה וחושפים את הסודות והשקרים שבלעדיהם משפחות לא יכולות להתקיים. אשכול נבו נוטל הפעם את הז’אנר הקלאסי של הווידוי, צולל עמו אל זרמי המעמקים של החברה הישראלית ומוכיח שוב את כישרונו המזהיר למשוך בחוטי הסיפור ולהאיר את הפינות הנסתרות ביותר בנפש האדם. “שלוש קומות” הוא ספר מסחרר, המשליך את גיבוריו שוב ושוב לתוך מלכודות מוסריות ומזמין את הקורא לשאול:
מה אני הייתי עושה במקומם?

No Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *